Aranan: Özel

 1. Kırşehir Askerlik Şubesi Başkanlığı / Mucur

  Telefon: 0 386 214 33 95, Adres: Aşıkpaşa Mah. Ankara Cad. Özel İdare Karşısı 40200 Kırşehir

 2. Kırşehir Askerlik Şubesi Başkanlığı / Kırşehir Merkez

  Telefon: 0 386 214 33 95, Adres: Aşıkpaşa Mah. Ankara Cad. Özel İdare Karşısı 40200 Kırşehir

 3. Kırşehir Askerlik Şubesi Başkanlığı / Çiçekdağı

  Telefon: 0 386 214 33 95, Adres: Aşıkpaşa Mah. Ankara Cad. Özel İdare Karşısı 40200 Kırşehir

 4. Kırşehir Askerlik Şubesi Başkanlığı / Boztepe

  Telefon: 0 386 214 33 95, Adres: Aşıkpaşa Mah. Ankara Cad. Özel İdare Karşısı 40200 Kırşehir

 5. Kırşehir Askerlik Şubesi Başkanlığı / Akpınar

  Telefon: 0 386 214 33 95, Adres: Aşıkpaşa Mah. Ankara Cad. Özel İdare Karşısı 40200 Kırşehir

 6. Kırşehir Askerlik Şubesi Başkanlığı / Akçakent

  Telefon: 0 386 214 33 95, Adres: Aşıkpaşa Mah. Ankara Cad. Özel İdare Karşısı 40200 Kırşehir

 7. Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü

  Telefon: (312) 213 47 25, Adres: MEB Beşevler Kampüsü E Blok   Çankaya ANKARA TÜRKİYE

 8. Özelleştirme İdaresi Başkanlığı

  Telefon: (312) 585 80 00, Adres: Ziya Gökalp Cad. No: 80 Kurtuluş 06600 Çankaya ANKARA TÜRKİYE

 9. Özel Eğitim Ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

  Telefon: , Adres: MEB Beşevler Kampüsü A Blok   Çankaya ANKARA TÜRKİYE

 10. Sinop Kan Bağış Merkezi (kbm)

  Telefon: 0 (368) 261 18 68 Faks: 0 (368) 261 18 68 , Adres: Atatürk Cad. Eski Özel İdare İş Hanı Zemin Kat No:2 / F SİNOP

 11. Örümcek Ağının Özelliği Nedir?

  Örümcekler günümüz teknolojisinin bile çözemediği inanılmaz canlılardır. Örümcek ağının çok özel nitelikleri olan sağlamlık ve esneklik bugüne kadar taklit edilemedi. Aynı çaptaki bir çelik telden iki kat daha güçlü olan bu doku

 12. Kahramanmaraş Kan Bağış Merkezi (kbm) 1

  Telefon: (0344) 236 20 05 , Adres: İsmet Paşa Mah. Trabzon Cad. İl Özel İdare Binası Yanı KAHRAMANMARAŞ

 13. Türkiye’de İç Kuvvetler

  Ülkemiz, özellikle III. Jeolojik Zaman’dan sonra dikey ve yatay yönde meydana gelen yer kabuğu hareketlerinden etkilenmiştir. Bu hareketler sonucu günümüzdeki dağ kuşakları, çöküntü alanları ve kırık hatları oluşmuştur.

 14. Kayaçlar ve Özellikleri

  Mineral ve organik maddelerden oluşan katı maddelere kayaç(taş)denir. Kayaçları inceleyen bilim dalına petrografi denir.

 15. Yemekhanede İlk Gün Operası

  Özel bir eğitim kurumu, ilk okul gününde öğrencileri için sıra dışı bir sürpriz yaptı. Öğrencilerinin okuldaki ilk gün stresini atmaları amacıyla, opera sanatçıları aşçı ve görevli kılığına girdi.

 16. İzohipslerin Özellikleri

  Deniz seviyesine göre aynı yükseltide bulunan noktaların birleştirilmesiyle elde edilen kapalı eğrilere izohips, bu yöntemle yerşekillerinin gösterilmesine de izohips yöntemi denir.

 17. Yeni Başlayanların Zaman ve İlgiye İhtiyacı Var

  17 Eylül’de okullar açılıyor. Özellikle okula yeni başlayacak çocukların bu dönemde desteğe ihtiyacı olacak. Uzmanlar uyum sürecine dikkat çekiyor, çocuğun okulda kendini güvende ve rahat hissetmesi için zamana ihtiyacı olacağını ha

 18. Vücudumuz Isısını Nasıl Ayarlıyor?

  Sıcak yaz aylarında vücudumuz ısısını terleme yolu ile koruyor ve ayarlıyor. Beynimizde terlemeyi düzenleyen özel bir bez var. Adı da ’hipotalamus’.

 19. 21 Mart Özellikleri

  Güneş ışınları öğle vakti Ekvator’a 90° lik açı ile düşer. Gölge boyu Ekvator’da sıfırdır.

 20. Büyük Selçuklu Devletinde Kültür ve Medeniyet

  Türk devlet geleneğinin esasını oluşturan Selçuklu devlet teşkilatı Karahanlılar, Samanoğulları, Gazneliler ve Abbasilerin teşkilatından yararlanılarak oluşturulmuştur. Selçuklular Türk devlet geleneğinin temel özelliklerini bozmadan,

 21. 21 Aralık Özellikleri

  Güneş ışınları Yengeç Dönencesi’ne 43°06′ lık açı ile gelir. Kış mevsiminin başlangıcıdır.

 22. 23 Eylül Özellikleri

  Güneş ışınları öğle vakti Ekvator’a 90°lik açı ile düşer. Gölge boyu Ekvator’da sıfırdır. Güneş ışınları bu tarihten itibaren Güney Yarım Küre’ye dik düşmeye başlar.

 23. 21 Haziran Özellikleri

  Dünya, kendi ekseni etrafındaki günlük dönüşünü sürdürürken, bir yandan da Güneş’in çevresinde dolanır.

 24. Vurgun Yemek Nedir, Nasıl Olur?

  Oksijen dokularda kullanıldığından sorun yaratmaz, ama özellikle azot gazı damarlarda süratle genleşerek, damar tıkanıklığı, akciğer yırtılması ve hatta felç gibi önemli vücut hasarlarına yol açar. Bu şekilde vurgun yiyenler, süra

 25. Sarımsak Faydaları

  Beslenme alışkanlığında bu lezzetli ilacın özel bir yeri vardır. En iyi kalite sarımsak germanyum ve selenyumca zengin topraklarda yetişir.

 26. Polen Faydaları

  Çiçeklerin ortasında bulunan erkek üreme hücresidir. Ancak mikroskop altında görülebilen bu hücreler 10 yıl dayanabilecek kadar canlıdırlar ve o bitkinin tüm genetik ve diğer özelliklerini taşır, döllenmeyi sağlayarak nesillerin devamı

 27. Toplumcu Şiir (1960 - 1980 Arası)

  Toplumcu Şiirciler; Ataol Behramoğlu, İsmet Özel, Ceyhun Atuf Kansu, Gülten Akın, Can Yücel, Ahmet Telli

 28. Girişimci Özellikleri

  Girişimcilik kişisel yapı ile parasal olanakların ve kaynakların belirli bir çevre dahilinde birleştirilmesi anlamına gelmektedir. Her bir girişimci belirgin bir yapıya sahiptir ve bütün girişimciler kendilerine göre işlerine sahip çıkarl

 29. Sirklerde Kılıcı Nasıl Yutuyorlar?

  Ana problem gırtlak adalelerini rahatlatmayı öğrenmek, böylece yutkunmaya mani olmaktır. Bu özellik haftalar boyu süren egzersizlerle kazanılabilir.

 30. Osmanlı Sanatı (Osmanlıda Sanat)

  Selçuklu Devleti ve Beylikler Döneminde önemli bir yere gelen Türk-İslam sanatı geliştirilmiştir. Ayrıca İran ve Bizans sanatından da etkilenen Osmanlı sanatı, kendine has bir üslup oluşturarak dünya sanat tarihinde kendisine özel bir yer

 31. Sabun Kiri Nasıl Gideriyor?

  Aslında sabun bir antiseptik, yani mikrop öldürücü değildir. Normal bir deri üzerinde, ölü deri hücreleri, kurumuş ter, çeşitli bakteriler, yağlı ifrazatlar ve toz vardır. Sabunun özelliği, mekanik olarak derimizin üzerinden bunların a

 32. Maydanoz Faydaları

  Maydanoz bir provitamin A (Beta karoten) kaynağıdır. Bu özelliği ile görme gücüne, kılcal damar

 33. Türkiye’de Madencilik

  Yerkabuğunun farklı derinliklerinden çıkarılan, ekonomik değer taşıyan mineral ve elementlere maden denir. Türkiye’de madencilik faaliyetleri 1935 yılında kurulan M.T.A. ile özel sektör tarafından yürütülmektedir.

 34. Aroma-polifarma İlaç San. Ve Tic. A. Ş.

  Telefon: (212) 674 46 46, Adres: Abdi İpekçi Cad. Özel İdare İş Merk. K:2 No

 35. İngilizce Sıfatlar (Adjectives) ve Örnekler

  ngilizcede sıfatlar, bir ismin önüne gelerek, o ismi sahip olduğu özellikler yönünden niteleyen ya da belirten sözcüklerdir. Bu yazıda, sıfatların, isimlerle birlikte nasıl kullanıldığını göreceğiz. Bunun yanında birden çok sıfat, c

 36. Ekonomi Alanında Yapılan İnkılaplar

  Özel teşebbüsün yetersiz olmasından dolayı 1930’dan itibaren “Devletçi” bir ekonomi politikası uygulanmaya başlanmıştır.

 37. Fecr-i Ati Edebiyatı

  Fecr-i Ati Edebiyatının Genel Özellikleri: Fecr-i Ati Edebiyatı’nın Sanatçıları, AHMET HAŞİM (1884 – 1933), TAHSİN NAHİT (1887 – 1919), EMİN BÜLENT SERDAROĞLU (1886 – 1942), CEMİL SÜLEYMAN (ALYANAKOĞLU) (1886 – 1940)

 38. Kas Sistemleri

  Kaslar, canlı organizmada hareket sistemini meydana getiren yapılardandır. Kasların en önemli özellikleri uzayıp kısalma yeteneğine sahip olmalarıdır.

 39. Türkiye’de Basınç ve Rüzgar

  Yaz mevsiminde özellikle Ege ve Akdeniz kıyılarında oluşur. Gündüz deniz, karadan sıcak olduğu için Y.B,Karalar A.B durumdadır. Böylece denizden karaya rüzgar oluşur.

 40. Girişimcilik Engellerinin Kaldırılması

  Girişimciliği olumsuz etkileyen çok sayıda faktör bulunmaktadır. Bu faktörler arasında özellikle ülkemizde bürokratik işlemlerin fazlalığı ve karmaşıklığı ilk sırada gelmektedir.

 41. Türkiye’de Girişimcilik Ahlakı

  Türkiye’de iş ahlakı üzerine, özellikle son zamanlarda, yapılan çalışmaların daha çok rüşvet, vergi kaçırma, casusluk ve aldatmaya yönelik iş uygulamaları ağırlıklı olarak ve toplumsal boyutta ele alındığı görülmektedir.

 42. Bozuk Paraların Kenarları Niçin Tırtıllıdır?

  Özellikle kağıt para devrinden önce, alışverişte kullanılan paralar altın ve gümüş içeriyorlardı. Her devirde olduğu gibi, o devirde de bulunan bazı düzenbazlar, bu paraları kenarlarından kazıyarak, çok az miktarda da olsa, bu değerl

 43. Girişimcilik Ahlakı

  Girişimcilik çalışmaları, özellikle son on yılda hem akademik hem de ekonomik çevrelerde büyük ilgi görmüştür. Bunun arka planın bakıldığında, dünyada meydana gelen çeşitli siyasi, ekonomik, sosyal ve kültürel olayların büyük ro

 44. Türkiye’nin Akarsuları

  Akarsuların genel özellikleri: Akarsularımızın debisi yüksek değildir, Akarsularımızın akış hızı yüksektir, Akarsularımızın rejimi düzensizdir.

 45. Lesson 21 - Social groups

  Lesson 21 - Social groups / Ders 21 - Özel gruplar

 46. Endokrin Sistem

  Canlılarda sistemler arasındaki uyumlu çalışmayı sağlayan özel maddelere hormon denir. Bunların sağlandığı yere endokrin bezler,bu sisteme de endokrin sistem denir.

 47. Dokular - Bitkisel Dokular

  Sürgen doku bitkilerde uzamayı ve kalınlaşmayı sağlar. Bu hücreler devamlı bölünme özelliğine sahiptirler. Bitkinin ömrü boyunca bölünme özelliğine sahip hücrelerin oluşturduğu dokuya birincil (primer) meristem denir.

 48. Fiiller (Eylemler) Türleri, Özellikleri

  Kelime (Sözcük): Cümlenin anlamlı en küçük birimine ya da bazen tek başına anlamı olmadığı hâlde (edatlar) cümle içinde anlam kazanan anlatım birimlerine kelime (sözcük) denir.

 49. Kadın Girişimcilerin Ekonomideki Yeri

  Girişimcilik; insanın doğuştan sahip olduğu bir takım kişisel özelliklerine ve aldığı eğitime (aile içinde, okulda aldığı eğitim vb.) bağlı olarak şekillenen bir kavramdır.

 50. Mesleki Dolaşım Sistemi Hastalıkları

  Dolaşım sistemi hastalıkları özellikle endüstrileşmiş ülkelerde çalışma nüfusunda hastalıkların ve ölümlerin en yaygın nedenidir.

 51. Zarflar Türleri ve Özellikleri

  Fiillerin, fiilimsilerin, sıfatların ya da kendi türünden olan kelimelerin anlamlarını türlü yönlerden (yer-yön, zaman, durum, miktar, soru) etkileyen; onları belirten, dereceleyen sözcüklere zarf denir.

 52. Osmanlı Devletinde Hukuk

  Osmanlı devletinde diğer Türk-İslam devletlerinde olduğu gibi Şer’i ve Örfi Hukuk geçerli olmuştur. Osmanlı devletinde özellikle Yönetim işlerinde Örfi hukuk daha çok kullanılmıştır.

 53. İçinde Çocuk Sevgisi Olmayan Öğretmen Olmasın

  Özel Sezin Okulu kurucusu Gülin Sezin, 39 yıldır eğitimin içinde. Annesinden devraldığı okulu şimdi yeğeni ve oğluna bırakmaya hazırlanıyor. Okulunda öğretmenlere çocuk sevgisini aşılamaya çalıştığını belirterek, “Öğretmen o

 54. Başarılı Olmak İstiyorsan Bunu İzlemelisin!

  Başarılı insanların özellikleri ve başarısız insanlarla arasındakı en büyük farklar nelerdir? Bu videonu izlemekle karşında duran engellerin ne olduğunu bilecek ve onların daha çok farkında olacaksın. Kendinle yüzleş! Korkularını ye

 55. Girişimcilik Kültürü Nedir?

  Girişimcilerin kişisel özelliklerinin dikkate alınmaya başlanması, doğal olarak onların değer sistemlerinin incelenmesini zorunlu kılmıştır. Değer yönelimleri, insanların doğayla ilgili genelleşmiş ve oluşmuş anlayışları olarak tan

 56. Parmak İzi Sensörlü Asma Kilit

  Parmak İzi Sensörlü Asma Kilit ile anahtar taşımaya son. Özellikle spor salonları ve yüzme havuzları için çok ideal.

 57. Amerika Kıtasının Genel Özellikleri

  Kıta’nın toplam yüzölçümü : 42. 037. 784 km 2 dir. Bunun 24. 242. 364 km 2 sini Kuzey ve Orta Amerika oluşturur. Kıta genel olarak 82º Kuzey, 55º Güney enlemleri arasındadır.

 58. Arsenike Bağlı Hastalıklar

  Arsenik ve Bileşiklerine Bağlı Hastalıklar. Özellikleri, görülmesi, kullanımı, maruziyet kaynakları

 59. Divan Edebiyatı Genel Özellikleri

  Arap, Fars edebiyatı örnek alınarak İslami unsurlarla şekillenen bir edebiyattır. Divan edebiyatının kaynakları: Kur’an, hadisler, kelam, fıkıh, peygamber hikayeleri, menkıbeler, tasavvuf, mitoloji, astronomi, musiki, tıp.

 60. YKS Din Kültürü Konuları

  Kur’an-ı Kerim’in Anlaşılması ve Kavranması, İnsan ve Din, İslam ve İbadetler, İslam Düşüncesinde Yorumlar, Mezhepler, Muhammed’in Hayatı, Örnekliği ve Onu Anlama. İslam ve Bilim, Estetik, Barış, Yaşayan Dinler ve Benzer Özellikl

 61. Afrika Kıtasının Genel Özellikleri

  Afrika adı, Kartaca’ ya ilk gelen Romalılar’ın Afri veya Africani olarak bilinen oymaklarından alınmıştır. Afrika kıtası geç tanınan bir kıtadır.

 62. Fizikte Isı Sığası

  Bir maddenin kütlesi ile özgül ısısının çarpımına (m * c) ısı sığası denir. Isı sığası madde miktarına bağlı olup ayırt edici özellik değildir.

 63. Girişimcilik Kültürünün Tanımı ve Özellikleri

  Günümüz girişimcisi çabalarını sürdürdüğü ortamda çalışma koşullarını etkileyen faktörleri bilmek, personelin davranışlarını önceden tahmin etmek istemektedir.

 64. Manganeze Bağlı Hastalıklar

  Manganez ve Bileşiklerine Bağlı Hastalıklar. Özellikleri, görülmesi, kullanımı, maruziyet kaynakları

 65. Plazmalar Nedir? Nasıl Oluşur?

  Günlük yaşamda maddenin katı, sıvı ve gaz hâlleri ile iç içe yaşarız. Plazma ise maddenin diğer hâlleri kadar ön planda görünmez iken, evrenin neredeyse tamamına yakını yani yaklaşık % 96 sı plazma hâli özelliği taşır.

 66. Asya Kıtasının Genel Özellikleri

  Asya kıtasındaki yer şekillerinin oluşumunda kıtada etkili olan Huron, Kaledonya, Hersinya ve Alp Himalaya kıvrım sistemi etkili olmuştur.

 67. Fizikte Özgül Isı

  Bir maddenin 1 gramının sıcaklığını 1 °C artırmak için gereken ısı miktarına özgül ısı denir. Özgül ısıya ısınma ısısı ya da öz ısı da denir. Özgül ısı c ile gösterilir ve maddeler için ayırt edici bir özelliktir. Yani

 68. Kroma Bağlı Hastalıklar

  Krom ve Bileşiklerine Bağlı Hastalıklar. Özellikleri, görülmesi, kullanımı, maruziyet kaynakları

 69. YKS 2018 Cinsiyet Gruplarına Göre Yüzde Dağılımları

  Adayların YTY, Sözel, Sayısal, Eşitağırlık ve Dil puan aralıklarında cinsiyetlerine göre bulunma oranları

 70. Bileşiklerin Oluşması ve Özellikleri

  Günümüzde bilinen 117 element olmasına rağmen (92 tanesi doğada bulunur) bu elementler farklı sayıda ve şekilde birleşerek ve etkileşerek farklı kimyasal özelliklere sahip milyonlarca yani madde yani bileşik oluştururlar.

 71. Girişimcilerde Bulunması Gereken Beceriler

  Girişimcilerde bazı özelliklerin bulunmasının yanında bazı becerilerinde bulunması gerekiyor. Hisrich bu becerileri teknik beceriler, yönetim becerileri ve kişisel beceriler olarak üçe ayırmaktadır

 72. Kadmiyuma Bağlı Hastalıklar

  Kadmiyum ve Bileişiklerine Bağlı Hastalıklar. Özellikleri, görülmesi, kullanımı, maruziyet kaynakları

 73. Osmancılık Akımı Nedir?

  I. ve II. Meşrutiyet Dönemi Düşünce Akımları. Osmancılık Akımı Nedir? Fransız Devriminin ortaya koyduğu ulusçuluk düşüncesi Osmanlı Devletini özellikle Balkanlardaki Hıristiyan halkını etkilemiştir.

 74. Tarih Bilimine Giriş Soruları

  Türklerin açıklayın boyunca kullandıkları takvimleri yazarak; bu takvimlerin özelliklerini kısaca açıklayınız.

 75. Ülkelere Başkentleri ve Özellikleri

  Bazı ülkeler, başkentleri ve başlıca özellikleri

 76. Berilyuma Bağlı Hastalıklar

  Berilyum ve Bileşiklerine Bağlı Hastalıklar. Kimyasal Etkenlere Bağlı Hastalıklar. Özellikleri, görülmesi, kullanımı, maruziyet kaynakları

 77. Bitkilerde Sindirim

  Bitkilerde genellikle özelleşmiş bir sindirim sistemi bulunmaz. Saprofit mantarlar kloroplastları olmadığı için besinlerini sentezleyemezler. Bunun için hücre dışı sindirimi gerçekleştirebilirler.

 78. Girişimcilerde Bulunması Gereken Özellikler

  İş hayatına yeni başlayan bazı girişimcilerin büyük başarılar elde ederken bazılarının başarısız olmalarının nedenlerini açıklamaya çalışan çeşitli yazarlar mevcuttur.

 79. İngilizce belgisiz ve belirli sıfatlar (indefinite and definite articles: a, an, the)

  İngilice belgisiz sıfatlar yani indefitine articles, “a ve an” dir. Türkçede “Bir” anlamına gelirler. Belirli olmayan bir obje ile birlikte kullanılırlar. Yani bu obje herhangi bir objedir, özel bir durumu yoktur.

 80. Organik Kimya Ders Notları

  Organik Kimya Ders Notları özetleri; Kuantum Sayilari ve Periyodik Sistem. Periyodik Özellikler ve Elementler. Gazlar. Çözelti Etkileşimleri ve Derişimleri. Kimyasal Tepkimelerde Enerji

 81. Termometre Çeşitleri

  Termometrelerin yapımında genelde maddelerin genleşme özelliklerinden yararlanılır. Fakat bazı termometrelerin yapımında basınç, renk, direnç ve benzeri özelliklerdeki değişiklikler de dikkate alınır.

 82. Yüzey Gerilimini Etkileyen Faktörler

  Yüzey gerilimi her sıvının yüzeyinde oluşan bir özelliktir. Ancak her sıvının yüzey gerilimi eşit olmadığı gibi bir sıvının yüzey gerilimi de her zaman aynı olmaz.

 83. Atmosfer ve Özellikleri

  Dünyayı çepeçevre saran ve içinde çeşitli gazların bulunduğu tabakaya denir. Atmosferde %78 azot, %21 oksijen, %1 su buharı,Karbondioksit vb. gazlar vardır.

 84. Türklerde Devlet Teşkilatı Klasik Sorular

  Türklerde Devleti Oluşturan Unsurları yazarak kısaca açıklayınız, Türk-İslam Ordusunun genel özeliklerinden 5 tanesini maddeler halinde yazınız

 85. 2018 YKS Yerleştirme Puanlarının Yığınsal Dağılımı

  Puan düzeylerine göre öğrenci sayıları. TYT, Sayısal, Sözel, Eşit Ağırlık ve Dil bazında

 86. Adezyon ve Kohezyon Kuvveti

  Daha önceleri sıvılar ve gazlar incelenirken yalnız ağırlık kuvvetlerinin etkisi altındaki özellikleri incelendi. Bu incelemeler yapılırken akışkanlar ideal olarak kabul edildi. Aslında hiç bir akışkan ideal değildir.

 87. Bitkilerde Taşıma Sistemi

  Tek hücreli bitkilerde özel bir taşıma sistemi bulunmaz. Gerekli maddelerin taşınmasını hücre zarlarıyla yaparlar.

 88. Hava Basıncının Azalmasına Bağlı Hastalıklar

  Hava Basıncının Azalmasına Bağlı Hastalıklar. Özellikleri, görülmesi, kullanımı, maruziyet kaynakları

 89. Türkiye Akarsularının Genel Özellikleri

  Yatak eğimleri fazladır. Bunun sonucunda; Akış hızları fazladır, Aşındırıcı etkileri fazladır, Enerji potansiyelleri yüksektir, Ulaşıma elverişli değillerdir, Rejimleri düzensizdir.

 90. YKS Kimya Konuları

  Modern Atom Teorisi, Kimyasal Hesaplamalar, Gazlar, Sıvı Çözeltiler, Kimya ve Enerji, Tepkimelerde Hız, Kimyasal Denge, Sıvı Çözeltilerde Denge, Kimya ve Elektrik, Karbon Kimyasına Giriş, Organik Bileşikler, Hayatımızdaki Kimya

 91. Durgun Akışkanların Basıncı

  Akışkanlar, akma özelliğine sahip maddelerdir. Hem sıvılar hem gazlar akışkan maddeler olarak sınıflandırılır. Sıvılar, akma özelliğinin bir sonucu olarak içinde bulundukları kabın şeklini alır. Gazlar ise içinde bulundukları kabı

 92. Hava Basıncının Artmasına Bağlı Hastalıklar

  Hava Basıncının Artmasına Bağlı Hastalıklar. Özellikleri, görülmesi, kullanımı, maruziyet kaynakları

 93. Kaldırma Kuvveti İle İlgili Bazı Özellikler

  Şekildeki gibi tamamı sıvı içine batmış bir cisme etki eden kaldırma kuvveti, cismin sıvı içindeki derinliğine bağlı değildir. Şekilde bir cismin farklı derinlikte iken etkisi altında kaldığı kaldırma kuvvetleri eşittir.

 94. Özel İsimler

  Kâinatta tek olan, tam bir benzeri bulunmayan varlıkları karşılayan kelimelere denir. Bütün özel isimler (özel ismi oluşturan her kelime ve onları niteleyen, tanıtan unvanlar) büyük harfle başlar. Büyük harfle başlamazsa cins ismi zanned

 95. YKS Fizik Konuları

  Fizik Bilimine Giriş, Vektör-Kuvvet ve Kuvvet Dengesi, Tork, Ağırlık Merkezi, Basit Makineler, Madde ve Özellikleri, Sıvıların Kaldırma Kuvveti, Basınç, Isı ve Sıcaklık

 96. Yüzey Alanı Hacim İlişkisi

  Doğadaki Özel Yüzey: Küre Yüzeyi. Günlük Yaşamda ve Çevremizde Yüzey Alanı - Hacim İlişkileri. Canlılarda Yüzey Alanı - Hacim İlişkisi

 97. İsimler (Adlar)

  Varlıklara Verilişlerine Göre; Özel İsim, Cins İsmi. Maddelerine Göre İsimler; Somut İsim, Soyut İsim. C. Varlıkların Sayılarına Göre İsimler; Tekil İsim, Çoğul İsim, Topluluk İsmi

 98. Lesson 2 - Special Days

  Lesson 2 - Special Days / Ders 2 - Özel günler

 99. Ses Konu Anlatımı

  Fen ve Teknoloji Ses Konusu. Sesin Özellikleri, sesin ortamda yayılması, ses konusu detaylı anlatımı.

 100. YKS Geometri Konuları

  Doğruda ve Üçgende Açılar, Dik ve Özel Üçgenler, Dik Üçgende Trigonemetrik Bağıntılar, İkizkenar ve Eşkenar Üçgen, Üçgende Alanlar, Üçgende Açıortay Bağıntıları, Üçgende Kenarortay Bağıntıları, Üçgende Eşlik ve Benzerli

 101. Bir Bilim Olarak Biyoloji

  Canlıların bütün özelliklerini ve hayat olaylarını inceleyen bilim dalına biyoloji denir.

 102. Gürültüye Bağlı İşitme Kaybı

  Gürültüye Bağlı İşitme Kaybı. Özellikleri, görülmesi, maruziyet kaynakları

 103. Osmanlı İmparatorluğunun Çöküş Nedenleri

  Başlangıçta devletin kuruluşunda itici bir güç olarak kullanılmış olan din faktörü yorum farklılığı nedeniyle daha sonraları yıkılışta önemli bir etkiye sahip olmuştur. Özellikle ULEMA adıyla ortaya çıkan din adamları sınıfı

 104. Aksaray Manastır Vadisi Örenyeri

  Aksaray’ın doğusunda 50 km. mesafede, tabii güzellikler beldesi Güzelyurt İlçesi sınırları içinde yer alan 4-5 km. uzunluğunda bir vadidir; döneminin özelliklerini en iyi yansıtan 28 adet kaya oyma kilisesi ve yeraltı şehirleri ile "Kü

 105. Beyşehir Gölü Milli Parkı

  Yapılan Aktiviteler; Doğa Yürüyüşü, Fotoğrafçılık, Kuş Gözlem, Sportif Olta Balıkçılığı (Tarihi kalıntılar, jeomorfolojik oluşumlar, tabii bitki ve zengin kuş toplulukları ve hidrolojik özellikler)

 106. Denizli Hierapolis Antik Havuz

  Özellikle Roma İmparatorluğu Dönemi’ nde Hierapolis ve çevresi tam bir sağlık merkezi durumundaydı. O yıllarda antik kente ve etrafına kurulan 15’ ten fazla hamama binlerce insan gelir ve sağlıklarına kavuşurlardı.

 107. Eskişehir Eti Arkeoloji Müzesi

  Eskişehir ETİ Arkeoloji Müzesi, Türkiye’de özel sektör desteği ile hayata geçirilen ilk müze olma özelliğini taşıyor.

 108. Kurtuluş Savaşı Müzesi - Portleler

  Kurtuluş Savaşı Müzesinden portreler ve özel resimleri buradan görebilirsiniz.

 109. Tektek Dağları Milli Parkı

  Yapılan Aktiviteler; Ziyaret, Tarihi ve arkeolojik özellikler, Kervansaray, harabeler, yabani Antep Fıstığı, ceylan, dev kertenkele.


 1. Onikişubat » 125.yıl Özel Eğitim İlkokulu

  12 Şubat Mah. Harun Doğan Cad. 125. Yüzyıl İlköğretim Okulu Sitesi No: 1 İç Kapı No: A Onikişubat / Kahramanmaraş

 2. Onikişubat » 125.yıl Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi (okulu)

  12 Şubat Mah. Harun Doğan Cad. 125. Yüzyıl İlköğretim Okulu Sitesi No: 1 İç Kapı No: A Onikişubat / Kahramanmaraş

 3. Onikişubat » 125.yıl Özel Eğitim Ortaokulu

  12 Şubat Mah. Harun Doğan Cad. 125. Yüzyıl İlköğretim Okulu Sitesi No: 1 İç Kapı No: A Onikişubat / Kahramanmaraş

 4. Şişli » 21.y.y.k.e.vakfı Özel Sanıye Turaç Yüksek Kız Y.

 5. Kozan » 23 Nisan Özel Eğitim Uygulama Merkezi ı. Kademe

  Hacıuşağı Mah. Jandarma Sk. No: 40 Kozan / Adana

 6. Kozan » 23 Nisan Özel Eğitim Uygulama Merkezi ıı. Kademe

  Hacıuşağı Mah. Jandarma Sk. No: 40 Kozan / Adana

 7. Merkez » 75.yıl Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi (okulu)

  Halitpaşa Mah. 2.azat Yolu Sk. No: 1 Merkez / Kars

 8. Merkez » 75.yıl Özel Eğitim Uygulama Merkezi ı. Kademe

  Halitpaşa Mah. 2.azat Yolu Sk. No: 1 Merkez / Kars

 9. Merkez » 75.yıl Özel Eğitim Uygulama Merkezi ıı. Kademe

  Halitpaşa Mah. 2.azat Yolu Sk. No: 1 Merkez / Kars

 10. Tepebaşı » 75.yıl Özel İdare İlkokulu

  Çamlıca Mah. İkitepeler Sk. No: 4 Tepebaşı / Eskişehir

 11. Merkez » 80. Yıl Özel İdare İlkokulu

  Dumlupınar Mah. Hacı Mustafa Önsay Cad. No: 1 İç Kapı No: 1 Merkez / Kütahya

 12. Merkez » 80. Yıl Özel İdare Ortaokulu

  Dumlupınar Mah. Hacı Mustafa Önsay Cad. No: 1 İç Kapı No: 1 Merkez / Kütahya

 13. Abana » Abana Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi

  Merkez Mah. Cumhuriyet Mey. Dini Bina Sitesi No: 1 Abana / Kastamonu

 14. Şehitkamil » Abdulkadir Konukoğlu Özel Eğitim İlkokulu

  Atatürk Mah. 01016 Nolu Sk. A.konukoglu İö Ve İş Okulu Blok No: 2 İç Kapı No: 1 Şehitkamil / Gaziantep

 15. Şehitkamil » Abdulkadir Konukoğlu Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi (okulu)

  Atatürk Mah. 01016 Nolu Sk. A.konukoglu İö Ve İş Okulu Blok No: 2 İç Kapı No: 1 Şehitkamil / Gaziantep

 16. Şehitkamil » Abdulkadir Konukoğlu Özel Eğitim Ortaokulu

  Atatürk Mah. 01016 Nolu Sk. A.konukoglu İö Ve İş Okulu Blok No: 2 İç Kapı No: 1 Şehitkamil / Gaziantep

 17. Merkez » Abdulkerim Kuzu Özel Eğitim Anaokulu

  Yeni Mh. Öğretim Caddesi M Akif Ersoy İöo No:2- Merkez / siirt

 18. Silivri » Abdullah Bilgingüllüoğlu Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi (okulu)

  Seymen Mah. Gazi Yiğit Cad. No: 56 İç Kapı No: 1 Silivri / İstanbul

 19. Adapazarı » Adapazarı Özel Eğitim Anaokulu

  Camili 2. Etap 1654. Ada Adapazarı / sakarya

 20. Adapazarı » Adapazarı Özel Enka Anadolu Lisesi

  Dağdibi Mah. Karasu Cadde No:1 Pk:54100 Adapazarı / sakarya

 21. Adapazarı » Adapazarı Özel Enka İlkokulu

  Çamyolu Mah. Enka Yolu Cad. No: 68 Adapazarı / Sakarya

 22. Adapazarı » Adapazarı Özel Enka Ortaokulu

  Dağdibi Mah. Enka Yolu Cad. No: 66a Adapazarı / Sakarya

 23. Adapazarı » Adapazarı Özel Şahin Anadolu Lisesi

  Karakamış Mah. Profesör Doktor Sabahattin Zaim Bul. No: 166 Adapazarı / Sakarya

 24. Adapazarı » Adapazarı Özel Şahin İlkokulu

  Karakamış Mah. Profesör Doktor Sabahattin Zaim Bul. No: 166 Adapazarı / Sakarya

 25. Adapazarı » Adapazarı Özel Şahin Ortaokulu

  Karakamış Mah. Profesör Doktor Sabahattin Zaim Bul. No: 166 Adapazarı / Sakarya

 26. Altınordu » Adil Karlıbel Özel Eğitim İlkokulu

  Şirinevler Mah. Özel Eğitim Sk. Adil Karlıbel İlk Öğretim Sitesi No: 4 Altınordu / Ordu

 27. Altınordu » Adil Karlıbel Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi (okulu)

  Şirinevler Mah. Özel Eğitim Sk. Adil Karlıbel İlk Öğretim Sitesi No: 4 Altınordu / Ordu

 28. Altınordu » Adil Karlıbel Özel Eğitim Ortaokulu

  Şirinevler Mah. Özel Eğitim Sk. Adil Karlıbel İlk Öğretim Sitesi No: 4 Altınordu / Ordu

 29. Merkez » Adıyaman Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi (okulu)

  Fatih Mah. 22151 Sk. A Blok No: 6a İç Kapı No: Z01 Merkez / Adıyaman

 30. Merkez » Adıyaman Özel Eğitim Uygulama Merkezi ı. Kademe

  Eskisaray Mah. 715 Sk. Güzel Sanatlar Lisesi Sitesi No: 1 Merkez / Adıyaman

 31. Merkez » Adıyaman Özel Eğitim Uygulama Merkezi ıı.kademe

  Eskisaray Mah. 715 Sk. Güzel Sanatlar Lisesi Sitesi No: 1 Merkez / Adıyaman

 32. Selçuklu » Adnan Akgül Özel Eğitim Meslek Lisesi

  Buhara Mah. Ceylangözü Sokak No:27 Pk:42070 Selçuklu / konya

 33. Merkez » Afyonkarahisar İlim Yayma Cemiyeti Özel Ensar Yükseköğretim Erkek Öğrenci Yurdu

  Dairecep Mah. Gazlıgöl Sok. No: 5 / 3 Merkez / afyonkarahisar

 34. Merkez » Afyonkarahisar Özel Eğitim Uygulama Merkezi ı. Kademe

  Ali İhsan Paşa Mah. 481 Sk. Karahisar İş.e.i.ö.o Blok No: 13 İç Kapı No: 1 Merkez / Afyonkarahisar

 35. Merkez » Afyonkarahisar Özel Eğitim Uygulama Merkezi ıı. Kademe

  Ali İhsan Paşa Mah. 481 Sk. Karahisar İş.e.i.ö.o Blok No: 13 İç Kapı No: 1 Merkez / Afyonkarahisar

 36. Merkez » Ağrı Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi (okulu)

  Fırat Mah. 1055. Sokak No:5 / 2 Merkez / ağrı

 37. Merkez » Ağrı Özel Eğitim Uygulama Merkezi ı. Kademe

  Fırat Mah. 1055 Sk. Otistik Çocukluk Merkezi Sitesi No: 5 / 2 Merkez / Ağrı

 38. Merkez » Ağrı Özel Eğitim Uygulama Merkezi ıı. Kademe

  Fırat Mah. 1055 Sk. Otistik Çocukluk Merkezi Sitesi No: 5 / 2 Merkez / Ağrı

 39. Melikgazi » Agüv Tobb Özel Tekden Anadolu Lisesi

  Tavlusun Mah. Salih Gıdık Cad. No: 208 Melikgazi / Kayseri

 40. Melikgazi » Agüv Tobb Özel Tekden Fen Lisesi

  Tavlusun Mah. Salih Gıdık Cad. No: 208 Melikgazi / Kayseri

 41. Eyüp » Ahmet Edip Önder Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi (okulu)

  Çırçır Mah. Gülen Cadde No:92 Eyüp / istanbul

 42. Merkez » Ahmet Eren Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi (okulu)

  Beş Minare Mah. Ahmet Eren Bul. No: 241 Merkez / Bitlis

 43. Merkez » Ahmet Eren Özel Eğitim Uygulama Merkezi ı. Kademe

  Beş Minare Mah. Ahmet Eren Bul. No: 241 Merkez / Bitlis

 44. Merkez » Ahmet Eren Özel Eğitim Uygulama Merkezi ıı. Kademe

  Beş Minare Mah. Ahmet Eren Bul. No: 241 Merkez / Bitlis

 45. Merkez » Ahmet Kutsi Tecer Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi (okulu)

  Gültepe Mah. Farabi Cad. No: 26 / 9 İç Kapı No: 1 Merkez / Sivas

 46. Konak » Ahmet Şefika Kilimci Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi (okulu)

  Ülkü Mah. Eşrefpaşa Cadde No:105 Pk:35270 Konak / izmir

 47. Konak » Ahmet Şefika Kilimci Özel Eğitim Uygulama Merkezi ı. Kademe

  Ülkü Mah. Eşrefpaşa Cad. No: 105 İç Kapı No: 101 Konak / İzmir

 48. Konak » Ahmet Şefika Kilimci Özel Eğitim Uygulama Merkezi ıı. Kademe

  Ülkü Mah. Eşrefpaşa Cad. No: 105 İç Kapı No: 101 Konak / İzmir

 49. Besni » Ahmet-emine Çil Özel Eğitim İlkokulu

  Korupınar Mah. Nevzat Korkmaz Cad. Ahmet Emine Çil İ.o. Sitesi No: 7 İç Kapı No: A Besni / Adıyaman

 50. Besni » Ahmet-emine Çil Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi (okulu)

  Korupınar Mah. Nevzat Korkmaz Cadde No:7 Pk:02300 Besni / adıyaman

 51. Besni » Ahmet-emine Çil Özel Eğitim Ortaokulu

  Korupınar Mah. Nevzat Korkmaz Cad. Ahmet Emine Çil İ.o. Sitesi No: 7 İç Kapı No: A Besni / Adıyaman

 52. Mut » Ak Ali Küçük Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi (okulu)

  Kültür Mah. Kaymakam Harun Kaya Sk. No: 7 Mut / Mersin

 53. Mut » Ak Ali Küçük Özel Eğitim Uygulama Merkezi ı. Kademe

  Kültür Mah. Kaymakam Harun Kaya Sk. No: 7 Mut / Mersin

 54. Mut » Ak Ali Küçük Özel Eğitim Uygulama Merkezi ıı. Kademe

  Kültür Mah. Kaymakam Harun Kaya Sk. No: 7 Mut / Mersin

 55. Akdeniz » Akdeniz Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi (okulu)

  Gündoğdu Mah. 5790 Sk. Mersin Koruma Bakım Rehabilitasyon Mrkz Blok No: 1a Akdeniz / Mersin

 56. Akdeniz » Akdeniz Özel Eğitim Uygulama Merkezi ı. Kademe

  Gündoğdu Mah. 5790 Sk. Mersin Koruma Bakım Rehabilitasyon Mrkz Blok No: 1a Akdeniz / Mersin

 57. Akdeniz » Akdeniz Özel Eğitim Uygulama Merkezi ıı. Kademe

  Gündoğdu Mah. 5790 Sk. Mersin Koruma Bakım Rehabilitasyon Mrkz Blok No: 1a Akdeniz / Mersin

 58. Akhisar » Akhisar Özel Eğitim Uygulama Merkezi ı. Kademe

  Hacı İshak Mah. 249.(şehit Kudret Toydemir) Cad. Toplu Konut Sitesi Okul Blok No: 136 Akhisar / Manisa

 59. Akhisar » Akhisar Özel Eğitim Uygulama Merkezi ıı. Kademe

  Hacı İshak Mah. 249.(şehit Kudret Toydemir) Cad. Toplu Konut Sitesi Okul Blok No: 136 Akhisar / Manisa

 60. Fethiye » Akıncı Özel Eğitim Uygulama Merkezi ı. Kademe

  Kesikkapı Mah. Kaya Cad. No: 20 Fethiye / Muğla

 61. Fethiye » Akıncı Özel Eğitim Uygulama Merkezi ıı. Kademe

  Kesikkapı Mah. Kaya Cad. No: 20 Fethiye / Muğla

 62. Merkez » Aksaray Özel Eğitim İlkokulu

  Aratol Bahçeli Mah. 157 / Ahmet Davutoğlu Bul. No: 132-4 İç Kapı No: 1 Merkez / Aksaray

 63. Merkez » Aksaray Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi (okulu)

  Aratol Bahçeli Mah. 157 / Ahmet Davutoğlu Bul. No: 132-4 İç Kapı No: 1 Merkez / Aksaray

 64. Merkez » Aksaray Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi (okulu)

  Aratol Bahçeli Mah. 157 / Ahmet Davutoğlu Bul. No: 132-4 İç Kapı No: 1 Merkez / Aksaray

 65. Merkez » Aksaray Özel Eğitim Ortaokulu

  Aratol Bahçeli Mah. 157 / Ahmet Davutoğlu Bul. No: 132-4 İç Kapı No: 1 Merkez / Aksaray

 66. Merkez » Aksaray Özel Eğitim Uygulama Merkezi ı. Kademe

  Aratol Bahçeli Mah. 157 / Ahmet Davutoğlu Bul. No: 132-4 İç Kapı No: 1 Merkez / Aksaray

 67. Merkez » Aksaray Özel Eğitim Uygulama Merkezi ıı. Kademe

  Aratol Bahçeli Mah. 157 / Ahmet Davutoğlu Bul. No: 132-4 İç Kapı No: 1 Merkez / Aksaray

 68. Akyazı » Akyazı Özel Eğitim Uygulama Merkezi ı. Kademe

  Hastahane Mah. Küçücek Cad. Tc Sağlık Bakanlığı Akyazı Dev Blok No: 1 İç Kapı No: B Akyazı / Sakarya

 69. Akyazı » Akyazı Özel Eğitim Uygulama Merkezi ıı. Kademe

  Hastahane Mah. Küçücek Cad. Tc Sağlık Bakanlığı Akyazı Dev Blok No: 1 İç Kapı No: B Akyazı / Sakarya

 70. Nilüfer » Alaattinbey Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi (okulu)

  Alaaddinbey Mah. Ay(380) Sokak No:3 Nilüfer / bursa

 71. Alanya » Alanya Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi (okulu)

  Tepe Mah. 1203 Sk. Şelçuk İlköğretim Okulu Blok No: 7 Alanya / Antalya

 72. Alanya » Alanya Özel Hamdullah Eminpaşa Anadolu Lisesi

  Çarşı Mah.hamdullah Emin Paşa Sokak No:14 Alanya-antalya

 73. Alanya » Alanya Özel Hamdullah Eminpaşa İlkokulu

  Çarşı Mah.hamdullah Eminpaşa Cad.kızıl Yol Alanya Antalya

 74. Alanya » Alanya Özel Hamdullah Eminpaşa Ortaokulu

  Çarşı Mah.hamdullah Eminpaşa Cad.kızıl Yol Alanya Antalya

 75. Sincan » Ali Aktürk Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi (okulu)

  Gazi Osmanpaşa Mah. Yaşar Doğu Cad. No: 30 Sincan / Ankara

 76. Sincan » Ali Aktürk Özel Eğitim Uygulama Merkezi ı. Kademe

  Gazi Osmanpaşa Mah. Yaşar Doğu Cad. No: 30 Sincan / Ankara

 77. Sincan » Ali Aktürk Özel Eğitim Uygulama Merkezi ıı. Kademe

  Gazi Osmanpaşa Mah. Yaşar Doğu Cad. No: 30 Sincan / Ankara

 78. Mamak » Ali Gültekin Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi (okulu)

  Tuzluçayır Mah. 593 Sk. No: 17 Mamak / Ankara

 79. Mamak » Ali Gültekin Özel Eğitim Uygulama Merkezi ı. Kademe

  Tuzluçayır Mah. 593 Sk. No: 17 Mamak / Ankara

 80. Mamak » Ali Gültekin Özel Eğitim Uygulama Merkezi ıı. Kademe

  Tuzluçayır Mah. 593 Sk. No: 17 Mamak / Ankara

 81. Yeşilyurt » Ali Kuşcu Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi (okulu)

  Karakavak Mah. Derinpınar Sk. M.emintopsakal İ.ö.o. Sitesi No: 13 / 2 Yeşilyurt / Malatya

 82. Yeşilyurt » Ali Kuşcu Özel Eğitim Uygulama Merkezi ı. Kademe

  Karakavak Mah. Derinpınar Sk. M.emintopsakal İ.ö.o. Sitesi No: 13 / 2 Yeşilyurt / Malatya

 83. Yeşilyurt » Ali Kuşcu Özel Eğitim Uygulama Merkezi ıı. Kademe

  Karakavak Mah. Derinpınar Sk. M.emintopsakal İ.ö.o. Sitesi No: 13 / 2 Yeşilyurt / Malatya

 84. Şehitkamil » Ali Süzer Özel Eğitim Meslek Lisesi

  Sarıgüllük Mah. 61014 Nolu Sokak No:8 Pk:27060 Şehitkamil / gaziantep

 85. Aliağa » Aliağa Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi (okulu)

  Çaltılıdere Mah. Çaltılıdere Cami Sk. No: 3 / 1 Aliağa / İzmir

 86. Aliağa » Aliağa Özel Eğitim Uygulama Merkezi ı. Kademe

  Çaltılıdere Mah. Çaltılıdere Cami Sk. No: 3 / 1 Aliağa / İzmir

 87. Aliağa » Aliağa Özel Eğitim Uygulama Merkezi ıı. Kademe

  Çaltılıdere Mah. Çaltılıdere Cami Sk. No: 3 / 1 Aliağa / İzmir

 88. Çumra » Alibeyhöyüğü Kurs Ve Okul Talebelerine Yrd Derğ. Özel Orta Öğretim Erkek Öğrenci Yurdu

 89. Merkez » Alime Paşa Özel Eğitim İlkokulu

  İsmet Paşa Mah. Rasim Koçal Cad. Sos.hiz.ç.e.k Reh.merkezi Sitesi No: 157 / 1 İç Kapı No: 1 Merkez / Yalova

 90. Merkez » Alime Paşa Özel Eğitim Ortaokulu

  İsmet Paşa Mah. Rasim Koçal Cad. Sos.hiz.ç.e.k Reh.merkezi Sitesi No: 157 / 1 İç Kapı No: 1 Merkez / Yalova

 91. Büyükçekmece » Alman Liseliler Kültür Eğitim Vakfı Özel Anadolu Lisesi

  Alkent 2000 Mah. Mehmet Yeşilgül Bul. No: 7 İç Kapı No: 1 Büyükçekmece / İstanbul

 92. Büyükçekmece » Alman Liseliler Kültür Ve Eğitim Vakfı Özel İlkokulu

  Alkent 2000 Mah. Mehmet Yeşilgül Bul. No: 7 İç Kapı No: 1 Büyükçekmece / İstanbul

 93. Büyükçekmece » Alman Liseliler Kültür Ve Eğitim Vakfı Özel Ortaokulu

  Alkent 2000 Mah. Mehmet Yeşilgül Bul. No: 7 İç Kapı No: 1 Büyükçekmece / İstanbul

 94. Büyükçekmece » Alman Liseliler Kültür Ve Ğitim Vakfı Özel Anaokulu

  Alkent 2000 Mah. Mehmet Yeşilgül Bul. No: 7 İç Kapı No: 1 Büyükçekmece / İstanbul

 95. Atakum » Altınkum Özel Eğitim Uygulama Merkezi ı.kademe

  Körfez Mah. 19 Mayıs Kümesi Küme Evleri No: 7 İç Kapı No: 7 Atakum / Samsun

 96. Atakum » Altınkum Özel Eğitim Uygulama Merkezi ıı.kademe

  Körfez Mah. 19 Mayıs Kümesi Küme Evleri No: 7 İç Kapı No: 7 Atakum / Samsun

 97. Altınordu » Altınordu Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi (okulu)

  Şirinevler Mah. 740. Sokak No:11 Pk:52200 Altınordu / ordu

 98. Altınordu » Altınordu Özel Eğitim Uygulama Merkezi ı. Kademe

  Şirinevler Mahallesi. 740.sokak. No:11 Altınordu / ordu

 99. Altınordu » Altınordu Özel Eğitim Uygulama Merkezi ıı. Kademe

  Şirinevler Mahallesi. 740.sokak. No:11 Altınordu / ordu

 100. Merkez » Amasya Özel Başkent Kutlubey Anadolu Lisesi

  İhsaniye Mah. Gezirlik Mevkii Amasya


 1. Ağılı Çözelti

  Metalleri temizleme işlerinde kullanılan ve ağılılık özelliği gösteren çözelti.

 2. Alkaliıi Çözelti

  Alkali özelliği gösteren çözelti.

 3. Alt Özel Bölme

  Tiyatronun taban katında seyir yerlerinin biraz üstünde kalan loca.

 4. Alt Özel Sınıf

  Ağır öğrenen ve öğretilebilir geri zekâlı çocuklardan ilköğrenim çağında bulunanlar i

 5. Amiboyid Gözeler

  (Yun. amoibe = değişme): Süngerlerde dermal katın temel kısmı olan mezoglea içine gömülü a

 6. Amonyum Polifosfat Çözeltisi

  Süperfosforik asid'in nötralizasyonundan elde edilen, % 9’dan az azot ve % 13’ten az fosfor, 100

 7. Asidik Çözelti

  pH’sı 0 ile 7 arasında olan çözelti.

 8. Aşırı Doymuş Çözelti

  Aşırı doymuşluk özelliği gösteren çözelti.

 9. Aşırı Doymuş Katı Çözelti

  Aşırı doymuşluk özelliği gösteren katı çözelti.

 10. Ayırıcı Özellik

  Bir yapıtı öbür yapıtlardan ayıran ve ona özgülük veren durum, biçim ya da ses.

 11. Ayırıcı Özellik

  Bir nesne, durum ya da bireyi ötekilerden ayıran örnekçeli özellik.

 12. Ayırt Edici Özellik

  Nitelik bakımından bir dilbilimi birimini ötekinden, dilin bir ögesini öteki ögesinden ayırt

 13. Bakışımlılık Özelliği

  Aralıklı Ölçeğin taşıdığı özelliklerden biri: Buna göre, "a=b ise, b=a'dır."

 14. Bakışımsızlık Özelliği

  Sıralayıcı bir ölçümde sıra düzeninin kurulabilmesi için öngörülen ve "A, B'den büyüks

 15. Bazik Çözelti

  pH’sı 7 ile 14 arasında olan çözelti.

 16. Bileşik Özellik Yüklemi

  Bir n-li eklemsi ile n sayıda özellik yükleminden oluşan deyim. || Örn. 'İnsan olmayan','akıl

 17. Birgözeli Hayvanlar

  Çoğalma, beslenme, büyüme gibi canlılığa özgü olayları kendi başına, bağımsız olarak

 18. Birgözeli Hayvanlar Bilimi

  Zoolojinin, bir gözeli hayvanları anlatan dalı.

 19. Birgözeliler

  (anlamdaş. Birhücreliler, Protozoa), (Yun. Protos = ilk, Yun.zoon = hayvan): Hayvanlar (Animalia)

 20. Birgözeliler Bilimi

  (karşılık: Protozooloji), (Yun. Protos = ilk, Yun.zoon = hayvan, Yun.Logos = bilim): Zoolojinin b

 21. Biriciklik Özelliği

  Aralıklı ölçeğin taşıdığı özelliklerden biri: Buna göre, "a ve b gerçek sayılarsa a+b

 22. Birleşme Özelliği

  Kimi ikili işlemlerin sağladığı (xoy) oz=xo (yoz) özelliği.

 23. Bouin Tespit Çözeltisi

  Bouin adlı araştırıcının formülünü düzenlediği, pikrik asit içeren bir tespit sıvısı

 24. Bouintespit Çözeltisi

  Doymuş trinitrofenol, glasiyal asetik asit ve formaldehit içeren asit özellikte doku tespit çöz

 25. Brener Çözeltisi

  Nikel kaplama yunaklarında kullanılan özel bir çözelti.

 26. Bulaşık Çözelti

  Katışkıları ya da yabancı özdekleri, içinde bulunduran çözelti.

 27. Carnoytespit Çözeltisi

  Özellikle çekirdek ve kromozomlarla ilgili yapılacak histolojik çalışmalarda kullanılan, saf

 28. Cinsel Özellik

  Öncelikle erkek ya da kadınlara özgü olan nitelik.

 29. Çok-gözeliler

  (Metazoa), (Yun. Meta = sonra, Yun.zoon-hayvan): Hayvanlar (Animalia) âleminin bir altâlemi. Doku

 30. Çokgözeli Bitkiler

  Birçok gözeden meydana gelen ve mantarlar gibi ilkel, yabanketeni, ökseotu, canavarotu gibi yüks

 31. Çokgözeli Hayvanlar

  Birçok gözenin belli bir düzen içerisinde dokulaşıp örgenleşmesiyle biçimlenen ve solucanla

 32. Çözelti

  Bir ya da daha çok sıvı ya da katının tekdüze dağılmış özdeciklerini içeren bir sıvı y

 33. Çözelti

  İçinde birden artık kimyasal tur bulunan tektürel evre.

 34. Çözeltiyle Temizleme

  Metal yüzeyler üzerindeki yağ, katı yağ, yapışkan toz, vb. pislikleri, uygun bir çözelti ku

 35. Cümle Özelliği

  Bir dilin veya bir yazarın kendine göre olan cümle kurma tarzı.

 36. D Tipi Özel Antrepo

  İşleten ve kullanan kişinin aynı olduğu, konulan eşyanın serbest dolaşıma girişi için her

 37. Darrow Çözeltisi

  Litresinde 2.7g potasyum klorür, 4.0g, sodyum klorür, 5.9g sodyum laktat içeren ve potasyum eksik

 38. Dengeli Çözelti

  Vücut sıvılarının elektrolit bileşimini taklit edecek biçimde, sodyum klorüre ek olarak diğ

 39. Dinginleştirme Çözeltisi

  Çinko ya da çinko kaplı yüzeyler üzerine, koruyucu bir örtü oluşturmak için kullanılan, as

 40. Dizimsel Özellik

  Yalnız dizimsel yapıya ilişkin olan deyim özelliği.

 41. Dörtgözeli Çizelge

  İki seçenekli ya da iki değerli değişkenlerin çapraz ilişkisinin verdiği dört bölümlü ö

 42. Doygun Çözelti

  Çözünmüş özdek eklemekle derişikliği değiştirilemeyen çözelti.

 43. Doymamış Çözelti

  Doyma noktasına ulaşmamış olan çözelti.

 44. Doymuş Çözelti

  Doyma noktasına erişmiş çözelti.

 45. Doymuş Katı Çözelti

  Doyma noktasına erişmiş katı çözelti.

 46. Düzgünleme Çözeltisi

  Elektrikli bırakım sonucu, ana metalin, yüzeyinden daha düzgün biryüzey oluşturmasını sağl

 47. Emdirik Çözelti

  İstenmeyen özdeklerle dolmuş çözelti.

 48. Epitel Kas Gözeleri

  Sölenterelerde iç-ve dış-deride bulunan T biçimi gözeler olup kasılmalariyle hareketi sağlar

 49. Etken Çözümlemeli Özellikler

  Etken çözümlemesinden geçirildiğinde yüksek bağıntı vererek birbirine ilişkin olduğu anla

 50. Fehlinga Çözeltisi

  Bakır sülfatın % 7’lik solüsyonu, Fehling I çözeltisi.

 51. Fehlingb Çözeltisi

  Sodyum hidroksitin % 10’luk solüsyonu ile hazırlanmış % 35’lik sodyum potasyum tartarat, Fehli

 52. Fehlingı Çözeltisi

  Fehling A çözeltisi.

 53. Fehlingıı Çözeltisi

  Fehling B çözeltisi.

 54. Fizyolojik Çözelti

  Ozmotik basıncı belirli olan bir hayvan grubu kanının, ozmotik basıncına uyan özel bir tuz ç

 55. Fizyolojik Çözelti

  Osmotik basıncı belirli olan bir hayvan grubu kanının osmotik basıncına uyan özel bir tuz ç

 56. Formol Çözeltisi

  Dezenfektan ve dokuların tespit edilmesinde kullanılan, formaldehit’in % 37’den az olmayan sulu

 57. Fosfatlama Çözeltisi

  Fosfatlama işleminde kullanılan, az derişik fosforik asit çözeltisi.

 58. Gezici Özel Eğitim Öğretmeni

  Olağan okulların olağan sınıflarında yetiştirilebilecek durumda olup da özürleri bakımınd

 59. Gözeler

  Sestodların çekmenleri içerisinde bulunan çekmen benzeri sığ yapı.

 60. Gözeli

  Gözelerden dizilmiş biçimde bir yapı gösteren.

 61. Grocott-gomori Metenamin-gümüş Çözeltisi

  Mantarların ve aktinomisetlerin ortaya konmasında kullanılan bir boya çözeltisi Etkenler yeşil

 62. Hageman Özelliği

  Onikinci pıhtılaşma faktörünün doğuştan yetersizliğinden kaynaklanan gizli seyirli bir pıh

 63. Hava Gözeli Motor

  Sıkıştırma sürecinde içinde basınçlı hava biriktirilen ek bir odacığı da bulunan yanma o

 64. Hellytespit Çözeltisi

  Dokuların histolojik tespitinde kullanılan, potasyum dikromat, cıva klorit, formaldehit ve saf su

 65. Hemen Hemen Her Yerde Sağlanan Özellik

  Bir ölçüm uzayı içinde sıfır ölçümlü bir küme içinde kapsanan bir küme dışında geç

 66. Hiperbarik Çözelti

  İçine enjekte edildiği vücut sıvısına oranla daha yüksek yoğunluğa sahip olan ve bu sıvı

 67. Hipertonik Çözelti

  Basıncı izotonik eriyik basıncından yüksek, vücut sıvılarının ozmotik basıncına oranla d

 68. Hipotonik Çözelti

  Hücre içeriğinden daha az çözünmüş tanecik içeren bir çözelti.

 69. İçice Aralıklar Özelliği

  Gerçek eksen üzerinde(…) koşulunu sağlayan ve kapalı aralıklardan oluşan bir(…)takımının

 70. İkilik Özelliği

  Bir önermenin ya «doğru» ya da «yanlış» olmasına karşın hem doğru hem de yanlış olmama

 71. İkincil Cinsel Özellik

  Üretim örgen ve görevleri dışında erkek ve kadınlarda yapı ve kişilik özellikleri açısı

 72. İl Özel İdareleri

  Yerel ve ortak nitelikte olan bayındırlık, sağlık ve sosyal yardım, eğitim, spor, çevre koru

 73. İl Özel İdareleri Fonu

  İl Özel İdarelerinin hizmet ve yatırım alanlarındaki çalışmalarını desteklemek ve bu hizm

 74. İlgin Özellikler

  Bir A düzenli dizey olmak üzere, X'= AX + C biçimindeki bütün dönüşümler altında değişme

 75. İlingesel Özellik

  Her ilingesel eşlev altında korunan özellik.

 76. İlişkili Özellik

  Aynı gen çifti tarafından etkilenen iki özellik.

 77. İnvert Şeker Çözeltisi

  Hidroliz yöntemiyle kısmen indirgenmiş sulu sakkaroz çözeltisi.

 78. ışık Özellik Çizelgesi

  Işıklama planından daha ayrıntılı bir çalışmayı içerir. Teknik bilgi çizelgesidir kanal

 79. İye Özelliği

  Gerek içeriği ve gerekse biçimi yönlerinden iyesine özgü olarak ortaya çıkan özellik, ortay

 80. İyesinin Özelliğini Taşıyan Ürünler

  İyesinin cümle, sözdizimi, işleme, düzenleme, çizme ve boyama gibi özelliklerini taşıyan ya

 81. İzdüşümsel Özellikler

  A bir düzenli dizey olmak üzere, X'=AX biçimindeki bütün doğrusal dönüşümler altında değ

 82. Kaldırma Özelliği

  Üzerinde bir kaldırma varolan (…)nun sağladığı özellik, bk. kaldırma.

 83. Kalıtsal Özellik

  Her ilingesel uzayın tüm altuzaylarına taşınan ilingesel özellik.

 84. Kamu Güvenceli Özel Kesim Borçları

  Hazine güvencesiyle alınan özel kuruluşların borçları.

 85. Kaplama Çözeltisi

  Yüzeye kaplanacak metalin bir tuzu ya da asidi kullanılarak hazırlanmış ve işlem sırasında a

 86. Karakter Özelliği

  Kişileri karakterleri açısından birbirinden ayıran ve belirleyen tutum ve davranışlar.

 87. Katı Çözelti

  İki ya da daha çok elementin oluşturduğu, katı durumdaki çözelti.

 88. Kaynak Özellik

  Davranışta sürekliliği sağladığı ileri sürülen temel özelliklerden birisi.

 89. Kişilik Özelliği

  Kişiler arasındaki değişiklikleri oluşturan, anlık, coşku ve alışkı yönünden bütünlük

 90. Kıvılkesimsel Çözelti

  İçindeki çözümsüz özdecikleri yükünlere ayrışmış, kıvıl akımsal geçirgenliği olan

 91. Kullanık Paklama Çözeltisi

  Paklama işleminde, kullanıla kullanıla paklama özelliğini yitirmiş çözelti.

 92. Kupffer Gözeleri

  (K. W. von Kupffer: Alman bilgini) Karaciğer sinüslerinin duvarlarını kaplayan yıldız biçimi

 93. Labarak Çözeltisi

  Sodyum hipokloritin dezenfektan olarak kullanılmak üzere suda hazırlanmış % 2’lik çözeltisi.

 94. Laktatlı Ringer Çözeltisi

  Asidoz ve hipokalemiyle birlikte gelişen şiddetli ishal olgularında ve asidozla hipokalemi olgula

 95. Mekanik Özellikler

  Metallerinin, mekanik davranımlarında gösterdikleri özellikler.

 96. Nötral Deterjan Çözeltilerinde Çözünmeyen Protein

  Hayvanlarda işkembede yıkımlanmayan protein kısmını hesaplamak amacıyla belirlenen, nötral d

 97. Ödünleyici Özellik

  Eksik ya da zayıf olan bir özelliği dengelendirmek için belirgin ve güçlü olarak gelişen ba

 98. Ölçev Özellikleri

  A bir dikey dizey ve r>0 olmak üzere, X'=r(AX+C) biçimindeki bütün dönüşümler altında deği

 99. Ölümcül A-46 Özelliği

  Kalıtsal çinko yetersizliği.

 100. Oluşumsal Özellik

  Özdeciği oluşturan öğeciklerin düzenlenimine bağlı özellik.



Mesaj / Bildirim Gönderin