Yemekhanede İlk Gün Operası


Yemekhanede İlk Gün Operası
Uyum eğitimleri kapsamında ilk ders zilleri bu hafta çaldı. Kültür ile Kültür2000 kolejleri, okul öncesi ve ilkokul öğrencilerinin okula uyum sürecini hızlandırmak için onlara bir sürpriz yaptı. Öğrenciler, öğle yemeğinde aşçı ve güvenlik görevlilerinin bir anda opera sanatçılarına dönmesiyle şaşkınlık yaşadı. Yeni eğitim-öğretim yılına coşkuyla başlayan öğrenciler, aşçı ve güvenlik görevlisi kılığındaki opera sanatçılarına eşlik ederek, şarkılar söyledi. İlk ders gününün stresini müzik dinletisi ile atan minikler, yemeklerini eğlenerek yedi.


’UNUTULMAZ BİR İLK GÜN YAŞATMAK İSTEDİK’
Yani eğitim yılına büyük bir heyecanla başladıklarını belirten İstanbul Kültür Eğitim Kurumları Koordinatörü Biriz Kutoğlu şunları söyledi:
“2018-2019 eğitim yılı bizim için resmen başladı. Dört çeyrek dönem uygulayan bir okuluz. Bu nedenle Türkiye genelindeki okullardan bir hafta önce açılıyoruz. Özellikle ilkokul öğrencilerimiz için keyifli bir sürpriz hazırladık. İlk günü sanat kültürüyle başlatmak istedik. Öğrencilerimiz öğlen yemeğindeyken küçük bir opera dinletisinin içerisinde buldular kendilerini. Bu şekilde öğrencilerimizin hem sanata olan ilgilerini arttırmayı hedeflerken, hem de onlara unutulmaz bir ilk gün yaşatmak istedik.”

Admin

Taglar: YemekhanedeİlkGünOperası

Haberler - İlginizi çekebilecek başlıklar
8 Madde İle Günümüz Ergenleri

Ergenlik, insanların gelişim sürecindeki zorlu ve önemli süreçlerden biri. Ergen çocuk sahibi olan ailelere bu konuda büyük görevler düşüyor.

Akademisyenlere, Kurumsal Dış Değerlendirici Eğitimi

YÖKAK tarafından, Türkiye’deki yükseköğretim kurumlarının değerlendirmesini yapacak yaklaşık 600 akademisyene, ‘Kurumsal Dış Değerlendirici Eğitimi’ verildi. YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Elmas, "Kurumsal Dış Değerlendirme Pr

Annesiyle Aynı Okulda Ders Veriyor!

Avcılar’daki Ali Karay Ortaokulu’nda anne Hazel Kahraman ile oğlu Kamuran Kahraman, fen bilgisi dersi veriyor. Kamuran Kahraman, “İnsan 30 yıllık annesine Hocam diyemiyor” dedi.

2018 YKS Yerleştirme Analizi: Zirvede Rekabet Kızıştı

Yaklaşık iki milyon öğrencinin merakla beklediği 2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından, ÖSYM ve YÖK 31 Ağustos’da sınavla ilgili veriler yayınladı.

Az Bilinen Bölümler Gerontoloji, Rekreasyon, Aktüerya
Basketbol Seferberliği Potasız Okul Kalmayacak

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) liderliğinde 81 ildeki ilk ve ortaokullarda basketbol seferberliği başlatılıyor. Milli Eğitim ile Gençlik ve Spor bakanlıklarının desteğiyle hayata geçirilen ‘Haydi Sahaya Projesi’nin hedefiyse, TürkiySayfa Yorumları

Yorum Ekle

Mesaj / Bildirim Gönderin