Aranan: GIDA

 1. Vitaflo Sağlık Ve Gıda Ürünleri San. Ve Tic. Ltd. Şti.

  Telefon: (312) 295 62 92, Adres: Armada İş Merkezi Eskişehir Yolu No:6 Kat

 2. Vefa İlaç Taşımacılık Gıda Sağ. Hizm. San. Tic. Ltd. Şti.

  Telefon: (212) 438 70 85, Adres: Turgutreis Mah. Barbaros Cad. Tekstilkent Tic. Merk. A/11 Blok K:2 No

 3. Ülker Gıda San. A. Ş.

  Telefon: (212) 567 68 00, Adres: Maltepe Mah. Davutpaşa Cad. No:107

 4. Talya Farma İlaç Ve Sağlık Ürünleri Gıda Dış Tic. Ltd. Şti.

  Telefon: (242) 753 30 44, Adres: Turgut Şen İş Merkezi No:9/10 Side

 5. Smf İlaç Kozmetik Sağlık Gıda San. Tic. A. Ş.

  Telefon: (312) 2840838, Adres: Ceyhun Atıf Kansu Cad. 56. Sok. Dağdeviren İş Merkezi No:24/5

 6. Palmiye İlaç Kimya Ve Gıda San. Tic. Ltd. Şti

  Telefon: (216) 577 40 20, Adres: İçerenköy Mah. Sinop Sok. No:6 34752

 7. Nutrimedica Gıda San. Ve Tic. Ltd. Şti.

  Telefon: (212) 233 0652, Adres: Hacı Emin Efendi Sok. No:7/2 D

 8. Numil Gıda Ürünleri San. Ve Tic. A. Ş.

  Telefon: (212) 385 26 00, Adres: Yapı Kredi Plaza B-Blok K:9 No

 9. Novartis Sağlık Gıda Ve Tarım Ürünleri San. Tic. A. Ş.

  Telefon: (216) 681 20 00, Adres: Suryapı Akel İş Merkezi Rüzgarlıbahçe Mah. Ş. Sinan Eroğlu Cad. No:6

 10. Nestlé Türkiye Gıda San. A. Ş

  Telefon: (212) 329 60 00, Adres: Büyükdere Cad. No:71 Nurol Plaza

 11. Nefa İlaç Gıda Sağlık Ve Kozmetik Ürünleri San. Tic. A. Ş.

  Telefon: (212) 210 53 60, Adres: Darülaceze Cad. Perpa İş Merkezi B Blok Kat:13 No

 12. Tarımsal Ekonomi Ve Politika Geliştirme Enstitüsü

  Telefon: (312) 287 58 33, Adres: TC Gıda,Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Kampüsü 1.Kapı Eskişehir Yolu 9. Km Ankara 06500 TÜRKİYE

 13. Lokman Laboratuarı İlaç Ve Gıda Sanayii

  Telefon: (212) 575 03 00, Adres: İzzzettin Çalışlar Cad. No:66/68 34590

 14. Endüstri Mühendisliği Bölümü

  Endüstri Mühendisliği; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 15. Endüstri Bitkileri Yetiştirme Ve Değerlendirme Bölümü

  Endüstri Bitkileri Yetiştirme Ve Değerlendirme; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 16. Endüstri Bitkileri Borsası Bölümü

  Endüstri Bitkileri Borsası; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 17. Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü

  Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 18. Elektronik Öğretmenliği Bölümü

  Elektronik Öğretmenliği; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 19. Elektronik Öğretmenliği Bölümü

  Elektronik Öğretmenliği; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 20. Elektronik Mühendisliği Bölümü

  Elektronik Mühendisliği; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 21. Elektronik Bölümü

  Elektronik; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 22. Farmavita Gıda İlaç İth. İhr. Ve Tic. Ltd. Şti.

  Telefon: (212) 273 11 06, Adres: Esentepe, Haberler Sok. No:13

 23. Elektrik-Elektronik Teknisyenliği Bölümü

  Elektrik-Elektronik Teknisyenliği; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 24. Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü

  Elektrik-Elektronik Mühendisliği; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 25. Elektrik Öğretmenliği Bölümü

  Elektrik Öğretmenliği; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 26. Elektrik Mühendisliği Bölümü

  Elektrik Mühendisliği Mühendisliği; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 27. Elektrik Bölümü

  Elektrik; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 28. El Sanatları Bölümü

  El Sanatları; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 29. Farmafactor İlaç Tarım Gıda İthalat İhracat San. Ve Tic. Ltd. Şti.

  Telefon: (216) 688 41 88, Adres: Dereboyu Cad. Fesleğen Sok. UpHill Towers A1-A Blok K:25

 30. Ekonomi Bölümü

  Ekonomi; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 31. Ekonometri Bölümü

  Ekonometri; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 32. Ekmekçilik Bölümü

  Ekmekçilik; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 33. Eğitim İletişimi ve Planlaması Bölümü

  Eğitim İletişimi ve Planlaması; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 34. Eczacılık Bölümü

  Eczacılık; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 35. Eczacılık Bölümü

  Eczacılık; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 36. Ebelik Bölümü

  Ebelik; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 37. Duvar Süsleme Sanatları Bölümü

  Duvar Süsleme Sanatları; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 38. Dökümantasyon ve Enformasyon Bölümü

  Dokümantasyon ve Enformasyon; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 39. Döküm Öğretmenliği Bölümü

  Döküm Öğretmenliği; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 40. Döküm Bölümü

  Döküm; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 41. Dokuma Bölümü

  Dokuma; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 42. Doğu Dilleri ve Edebiyatları Bölümü

  Doğu Dilleri ve Edebiyatları; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 43. Doğal gaz ve Isıtma Bölümü

  Doğal gaz ve Isıtma; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 44. Doğal gaz Isıtma ve Sıhhi Tesisat Bölümü

  Doğal gaz Isıtma ve Sıhhi Tesisat; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 45. Diyaliz Bölümü

  Diyaliz; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 46. Diş Teknik Sekreteri Bölümü

  Diş Teknik Sekreteri; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 47. Diş Protez Bölümü

  Diş Protez; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 48. Diş Hekimliği Bölümü

  Diş Hekimliği ; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 49. Dil ve Edebiyat Bölümleri Bölümü

  Dil ve Edebiyat Bölümleri ; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 50. Dil Bilimi Bölümü

  Dil Bilimi ; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 51. Dil Bilimi Bölümü

  Dil Bilimi ; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 52. Dış Ticaret Bölümü

  Dış Ticaret ; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 53. Dericilik Bölümü

  Dericilik ; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 54. Deri Mühendisliği Bölümü

  Deri Mühendisliği ; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 55. Deri Konfeksiyon Bölümü

  Deri Konfeksiyon; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 56. Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Bölümü

  Denizcilik İşletmeleri Yönetimi ; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 57. Denizcilik Bölümü

  Denizcilik ; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 58. Deniz ve Liman İşletme Bölümü

  Deniz ve Liman İşletme ; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 59. Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Bölümü

  Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği ; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 60. Gıda Ve Kontrol Genel Müdürlüğü

  Telefon: (312) 258 76 10, Adres: Eskişehir Yolu 9. Km. Lodumlu / ANKARA 06100 Çankaya ANKARA TÜRKİYE

 61. Deniz Teknolojisi Mühendisliği Bölümü

  Deniz Teknolojisi Mühendisliği ; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 62. Gıda, Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü

  Telefon: (312) 287 33 60, Adres: Eskişehir Yolu 9. Km. Lodumlu   Çankaya ANKARA TÜRKİYE

 63. Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Bölümü

  Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi ; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 64. Gıda, Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı

  Telefon: (312) 287 33 60, Adres: Eskişehir Yolu 9 km. Lodumlu ANKARA   Çankaya ANKARA TÜRKİYE

 65. Deniz Haberleşme Bölümü

  Deniz Haberleşme ; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 66. Deniz Elektroniği Bölümü

  Deniz Elektroniği ; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 67. Demiryolu İnşaatı ve İşletmeciliği Bölümü

  Demir Yolu İnşaatı ve İşletmeciliği ; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 68. Demir Yolu Araçları Bölümü

  Demir Yolu Araçları ; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 69. Dekoratif Ürünler Öğretmenliği Bölümü

  Dekoratif Ürünler Öğretmenliği ; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 70. Değirmencilik Bölümü

  Değirmencilik ; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 71. Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmenliği Bölümü

  Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmenliği ; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 72. İngilizce İki Nesneli Fiillerin Pasif Durumu

  Bazı filler cümle içinde kullanılırken iki tane nesne ile birlikte kullanılırlar. Örneğin: "give, lend, promise, send, show" fiilleri gibi. Bu iki nesneden birisi kişi diğeri de nesne olabilir. Aşağıdaki örneklere bakalım:

 73. Çini İşçiliği Bölümü

  Çini İşçiliği ; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 74. Çin Dili ve Edebiyatı Bölümü

  Çin Dili ve Edebiyatı ; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 75. Çevre Mühendisliği Bölümü

  Çevre Mühendisliği ; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 76. Çevre Koruma Bölümü

  Çevre Koruma ; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 77. Çevre Kirlenmesi ve Kontrolü Bölümü

  Çevre Kirlenmesi ve Kontrolü ; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 78. Çay Eksperliği Bölümü

  Çay Eksperliği ; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 79. Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü

  Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri ; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 80. Hareket - Yön Bildiren Edatlar (Prepositions) ve Örnek Cümleler

  İngilizcede hareket bildiren edatlar bize bir hareketin şeklini ya da nereye, hangi yöne doğru yapıldığını gösteren ifadelerdir. Aşağıda bunlardan bazılarını sıraladık

 81. Çağdaş Yunan Dili ve Edebiyatı Bölümü

  Çağdaş Yunan Dili ve Edebiyatı ; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 82. Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatı Bölümü

  Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatı ; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 83. Coğrafya Öğretmenliği Bölümü

  Coğrafya Öğretmenliği ; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 84. Coğrafya Bölümü

  Coğrafya ; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 85. Cevher Hazırlama Bölümü

  Cevher Hazırlama ; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 86. Cam Seramik Bölümü

  Cam Seramik ; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 87. Cam Bölümü

  Cam Bölümü ; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 88. Büro Yönetimi Bölümü

  Büro Yönetimi ; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 89. Bulgar Dili ve Edebiyatı Bölümü

  Bulgar Dili ve Edebiyatı ; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 90. Budama ve Aşılama Bölümü

  Budama ve Aşılama ; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 91. Boya Teknolojisi Bölümü

  Boya Teknolojisi ; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 92. Uyku nedir?

  Uyku insan hayatında sırrı tam olarak çözülememiş enteresan bir olaydır. Uykunun nasıl olduğunu bir bakıma hepimiz biliriz. Uyuyan bir insanda aşağıdaki durumlar gözlemlenir; Yatarak uyur. Gözleri kapalıdır.

 93. Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Bölümü

  Biyomedikal Cihaz Teknolojisi ; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 94. Biyoloji ve Genetik Bölümü

  Biyoloji ve Genetik ; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 95. Biyoloji Öğretmenliği Bölümü

  Biyoloji Öğretmenliği ; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 96. Biyoloji Bölümü

  Biyoloji ; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 97. Biyokimya Bölümü

  Biyokimya ; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 98. Bitkisel Üretim Bölümü

  Bitkisel Üretim ; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 99. Bitki Koruma Bölümü

  Bitki Koruma ; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 100. Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulama Bölümü

  Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulama ; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 101. Bilgisayar ve Kontrol Öğretmenliği Bölümü

  Bilgisayar ve Kontrol Öğretmenliği ; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 102. Bilgisayar ve Enformatik Bölümü

  Bilgisayar ve Enformatik ; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 103. İngilzce Sıfatlar ve Eş Anlamlıları

  Bu yazımızda, ingilizcede bazı sıfatları, eş anlamlılarını, bu sıfatların Türkçe’lerini aşağıdaki tabloda inceleyeceğiz.

 104. Bilgisayar Programcılığı Bölümü

  Bilgisayar Programcılığı Bölümü ; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 105. Bilgisayar Öğretmenliği Bölümü

  Bilgisayar Öğretmenliği ; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 106. İngilizce Düzensiz Sıfatlar ve Türkçe Anlamları

  Aşağıdaki tabloda, ingilizce düzensiz sıfatları, Türkçe anlamlarını, comparative ve superlative karşılıklarını görüyorsunuz.

 107. Bilgisayar Operatörü ve Teknikerliği Bölümü

  Bilgisayar Operatörü ve Teknikerliği ; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 108. Ayvina İlaç Gıda Tekstil Ltd. Şti.

  Telefon: (332) 342 36 67, Adres: Kalenderhane Mah. İstanbul Cad. Karaoğlan Sok. Himtaş İşhanı No:21 Karatay

 109. Bilgisayar Mühendisliği Bölümü

  Bilgisayar Mühendisliği ; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 110. Bilgisayar Enformasyon Sistemleri Bölümü

  Bilgisayar Enformasyon Sistemleri Bölümü ; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 111. Bilgisayar Donanımı Bölümü

  Bilgisayar Donanımı ; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 112. Bilgisayar Destekli Teknik Çizim Bölümü

  Bilgisayar Destekli Teknik Çizim ; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 113. Bilgisayar Destekli Tasarım Bölümü

  Bilgisayar Destekli Tasarım ; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 114. Bilgisayar Destekli Muhasebe Bölümü

  Bilgisayar Destekli Muhasebe ; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 115. Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü

  Bilgi ve Belge Yönetimi ; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 116. Beslenme ve Diyetetik Bölümü

  Beslenme ve Diyetetik ; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 117. İngilizce Trende - On the Train

  İngilizce Trende - On the Train; Aşağıda yatabilir miyim - Can I sleep below? Ortada yatabilir miyim - Can I sleep in the middle? Yukarıda yatabilir miyim - Can I sleep at the top?

 118. Besicilik Bölümü

  Besicilik Bölümü ; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 119. Türklerde Eğitim Ünite Sonu Değerlendirme Soruları

  Aşağıda verilen Osmanlı eğitim kurumlarını/ faaliyetlerini örgün ya da yaygın olma durumlarına göre (X) işareti koyarak sınıflayınız.

 120. Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü

  Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği ; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 121. Batı Dilleri ve Edebiyatları Bölümü

  Batı Dilleri ve Edebiyatları ; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 122. Baskı Sanatları Bölümü

  Baskı Sanatları ; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 123. Basın Yayın Bölümü

  Basın Yayın Bölümü ; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 124. Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü

  Bankacılık ve Sigortacılık ; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 125. Bankacılık ve Finans Bölümü

  Bankacılık ve Finans ; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 126. Bankacılık Bölümü

  Bankacılık ; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 127. Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği Bölümü

  Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği ; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 128. Bahçe Ziraatı Bölümü

  Bahçe Ziraatı ; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 129. Bahçe Bitkileri Bölümü

  Bahçe Bitkileri ; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 130. Bağcılık Bölümü

  Bağcılık ; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 131. Avrupa Topluluğu Bölümü

  Avrupa Topluluğu; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 132. Aşçılık Bölümü

  Aşçılık ; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 133. Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü

  Astronomi ve Uzay Bilimleri ; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 134. Gıda - Food

  Gıda - Food / İngilizce Kelimeler; appetite-iştah, appetizer-meze, bacon-pastırma, birthday cake-doğum günü pastası, biscuit-bisküvi

 135. Arşivcilik Bölümü

  Arşivcilik ; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 136. Kadın Girişimciliğin Sorunları ve Çözüm Önerileri

  Kadın girişimciliğin Türkiye’deki sorunları ve bu sorunlara ilişkin çözüm önerilerine ilişkin görüşlerimizi aşağıdaki kısaca özetlemeye çalışacağız;

 137. Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü

  Arkeoloji ve Sanat Tarihi ; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 138. İngilizce Evde - Around the House

  İngilizce Evde - Around the House; Burası evimiz - Our house is here. Yukarda çatı var - The roof is on top. Aşağıda kiler var - The basement is below.

 139. Türklerde Hukuk Ünite Değerlendirme Etkinliği

  Klasik Dönemde Osmanlı Hukuku ile ilgili aşağıda verilen metinde boş bırakılan yerleri doldurunuz.

 140. Arıcılık Bölümü

  Arıcılık ; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 141. Arap Dili ve Edebiyatı Bölümü

  Arap Dili ve Edebiyatı ; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 142. İngilizce Meyve ve Gıdalar - Fruits and Food

  İngilizce Meyve ve Gıdalar - Fruits and Food; Benim bir çileğim var - I have a strawberry. Benim bir kivim ve bir kavunum var - I have a kiwi and a melon. Benim bir portakalım ve bir greyfurtum var - I have an orange and a grapefruit.

 143. Antep Fıstığı Tarımı ve Teknolojileri Bölümü

  Antep Fıstığı Tarımı ve Teknolojileri; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 144. Anestezi Bölümü

  Anestezi; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 145. Anaokulu Öğretmenliği Bölümü

  Anaokulu Öğretmenliği; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 146. Amerikan Kültür ve Edebiyatı Bölümü

  Amerikan Kültür ve Edebiyatı; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 147. Ambulans ve Acil Bakım Teknisyenliği Bölümü

  Ambulans ve Acil Bakım Teknisyenliği; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 148. Almanca Öğretmenliği Bölümü

  Almanca Öğretmenliği; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 149. Alman Dil ve Edebiyatı Bölümü

  Alman Dil ve Edebiyatı; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 150. Geniş Zaman (Simple Present Tense) Kullanım Amaçları

  “Simple Present Tense” Türkçedeki “Geniş Zaman” a karşılık gelir. “Simple Present Tense” kullanımı olumlu, olumsuz cümlelerde ve soru cümlelerinde aşağıdaki gibidir:

 151. Aktüerya Bölümü

  Aktüerya; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 152. Aile Ekonomisi ve Beslenme Öğretmenliği Bölümü

  Aile Ekonomisi ve Beslenme Öğretmenliği; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 153. Aile Ve Tüketici Bilimleri Öğretmenliği Bölümü

  Aile Ve Tüketici Bilimleri Öğretmenliği; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 154. Temel Girişimcilik Fonksiyonları

  Günümüz girişimcilerinin yerine getirmek durumunda oldukları bazı fonksiyonları vardır. Bunlara aşağıda kısaca değinilecektir

 155. Ağız ve Diş Sağlığı Bölümü

  Ağız Diş Sağlığı Bölümü; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 156. Gazların Kaldırma Kuvveti

  Aşağıdaki şekilde kapalı fanus içinde hava varken bir deniz topunu tartan dinamometre 2 N değerini göstermektedir. Fanusun içindeki hava vakumlanarak boşaltıldığında dinamometrenin gösterdiği değerin 3 N a çıktığı görülmektedir.

 157. Sıvıların Basıncı İletmesi

  Aşağıdaki gibi içi sıvı dolu bir kabın ağzı pistonla kapatılıyor. S kesit alanına sahip pistona F kuvveti uygulandığında oluşan basınç, sıvı tarafından sıvının dokunduğu bütün yüzeylere dik olarak ve aynen iletilir.

 158. Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği Bölümü

  Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunanlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 159. Ağaç İşleri Bölümü

  Ağaç İşleri; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunanlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 160. Adalet Bölümü

  Adalet; bölümü nedir, iş imkanları nelerdir, bölüm mezunanlarının kazançları, çalışma alanları ve mesleği hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

 161. ALES Çıkmış Tüm Sorular ve Çözümleri

  ALES Çıkmış Tüm Sorular ve Çözümlerini PDF olarak aşağıda bulabilirsiniz. ALES İlkbahar ve ALES Güz çıkmış soruları ve çözümleri


 1. KAGITHANE » ABC GIDA TURZ.ORGA.VE ISLT.A.S

  YAHYA KEMAL MAH. TURIN IS MERKEZI ABLOK

 2. MERAM » AHMET TUNCLAR KOZ.GIDA DAY.TKT.

  KAZIM KARABEKIR CAD. NO:7/A

 3. KARTAL » AK KOZMETIK TEKSTIL GIDA

  YUKARI MAH. CIRCIR CD. NO:4

 4. ETILER » AKMAN GIDA SANAYI TIC.LTD.STI.

  ETILER MAH. NISPETIYE CAD. ETILER AP. NO:104/C

 5. ESENYURT » ALTUN GIDA

  NAMIK KEMAL MAH. KILER CD. NO:3

 6. KUCUKCEKMECE » ALTUN GIDA - ALTINSEHIR

  ALTINSEHIR MAH. ISTANBUL CD. NO:290

 7. AVCILAR » ALTUN GIDA - AMBARLI

  AMBARLI MAH. CUMHURIYET CD. PLAJ YOLU NO:2

 8. AVCILAR » ALTUN GIDA - AVCILAR

  AHMET TANER KISLALI CD. NO:13

 9. BUYUKCEKMECE » ALTUN GIDA - BAHCESEHIR

  SUZER BULV. E BLOK SEHRIBAZAAR AVM NO:20

 10. BANDIRMA » ALTUN GIDA - BANDIRMA

  600 EVLER MAH. YENI SANAYI SITESI KARSISI

 11. BASAKSEHIR » ALTUN GIDA - BASAKSEHIR

  BASAK MAH. ERTUGRUL GAZI CD. 5. ETAP NO:20

 12. GAZIOSMANPASA » ALTUN GIDA - BESYUZEVLER

  HURRIYET MAH. ESKI EDIRNE ASF.261 SK. NO:13/B

 13. BEYLIKDUZU » ALTUN GIDA - BEYLIKDUZU

  BARIS MAH. SAMSUN CD. KIR SK. NO:21/1-12

 14. BOMONTI » ALTUN GIDA - BOMONTI

  CUMHURIYET MAH. DUZOGLU SK. ROYAL IS MRK. NO:5

 15. BAHCELIEVLER » ALTUN GIDA - CAMLIKAHVE

  CUMHURIYET MAH. BAGCILAR CD. NO:41-1

 16. KAGITHANE » ALTUN GIDA - CELIKTEPE

  CELIKTEPE MAH. INONU CD. BUHARA SK. NO:24/A

 17. KUCUKCEKMECE » ALTUN GIDA - CENNET

  YAVUZ SELIM CD.

 18. ESENYURT » ALTUN GIDA - DEPO

  NAMIK KEMAL MAH. KILER CD. NO:67

 19. ESENYURT » ALTUN GIDA - ESENKENT

  ESENKENT MAH. SULEYMAN DEMIREL CD. NO:32/6-7

 20. ESENLER » ALTUN GIDA - ESENLER

  ISTANBUL CD. NO:33

 21. FATIH » ALTUN GIDA - FATIH

  BALI PASA CD. NO:35

 22. GAZIOSMANPASA » ALTUN GIDA - GAZIOSMANPASA

  BAGLARBASI MAH. BAGLARBASI CD. NO:92

 23. AVCILAR » ALTUN GIDA - GUMUSPALA

  GUMUSPALA MAH. GUMUSPALA CD. NO:32

 24. KUCUKCEKMECE » ALTUN GIDA - HALKALI

  ATAKENT MAH. 5. CD. NO:4

 25. GUNGOREN » ALTUN GIDA - HAZNEDAR

  HAZNEDAR MAH. ERGENE SK. NO:7

 26. IKITELLI » ALTUN GIDA - IKITELLI

  ATATURK BLV. IKITELLI ORG. SAN. BOLG. NO:206

 27. ESENYURT » ALTUN GIDA - INNOVIA SB.

  CUMHURIYET MAH. HURRIYET CD. NO:6

 28. AVCILAR » ALTUN GIDA - ISPARTA KULE

  TAHTAKALE MAH. FIRAT CD. NO:2

 29. KAGITHANE » ALTUN GIDA - KAGITHANE

  HAMIDIYE MAH. GIRNE CD. NO:47

 30. KUCUKCEKMECE » ALTUN GIDA - KANARYA

  KANARYA MAH. SAHIN CD. CALIKUSU SK. NO:2

 31. SEHREMINI » ALTUN GIDA - KOCAMUSTAFAPASA

  SEYITOMER MAH. VEZIR CD. NO:9

 32. MAHMUTBEY » ALTUN GIDA - KOCASINAN

  KOCASINAN MAH. MAHMUTBEY CD. NO:323

 33. KUCUKCEKMECE » ALTUN GIDA - KUCUKCEKMECE

  CUMHURIYET MAH. ASIK VEYSEL CD. NO:33

 34. KUCUKKOY » ALTUN GIDA - KUCUKKOY

  FEVZI CAKMAK MAH. CENGIZ TOPEL CD.756.SK. NO:2

 35. BAHCELIEVLER » ALTUN GIDA - MAHMUTBEY

  MAHMUTBEY YOLU NO:184

 36. IKITELLI » ALTUN GIDA - MEHMET AKIF

  ATATURK MAH. IKITELLI CD. NO:64/A

 37. SARIYER » ALTUN GIDA - RESITPASA 1

  RESITPASA MAH. TUNCAY ARTUN CD. NO:32

 38. SARIYER » ALTUN GIDA - RESITPASA 2

  RESITPASA MH. TUNCAY ARTUN CD. NO:15

 39. KAGITHANE » ALTUN GIDA - SANAYI

  SANAYI MAH. SULTAN SELIM CD. MERKEZ CAMI

 40. SARIYER » ALTUN GIDA - SARIYER

  FATIH SULTAN MEHMET MAH. EVRENPASA SK. NO:50

 41. KUCUKCEKMECE » ALTUN GIDA - SEFAKOY

  TEVFIKBEY MAH. YELDEGIRMENI CD. NO:44

 42. SEYRANTEPE » ALTUN GIDA - SEYRANTEPE

  SEYRANTEPE MAH. NATO CD. CAM SK. NO:1

 43. SEYRANTEPE » ALTUN GIDA - SEYRANTEPE 2

  SEYRANTEPE MAH. CIHANGIR SK. NO:1

 44. BAHCELIEVLER » ALTUN GIDA - SIRINEVLER

  M.FEVZI CAKMAK CD. 1 VE 2. SK NO:13

 45. AVCILAR » ALTUN GIDA - SUKRUBEY

  G.PALA MAH. SUKRUBEY CD. NO:1

 46. KUCUKCEKMECE » ALTUN GIDA - TEPEUSTU

  YENI MAH. MIMAR SINAN CD. NO:19

 47. YESILOVA » ALTUN GIDA - YESILOVA

  YESILOVA MAH. REYHAN CD. NO:68

 48. BEYLIKDUZU » ALTUN GIDA - ZIGANA

  BUYUKSEHIR MAH. LEYLAK SK. A1 BLOK NO:29-32

 49. MALTEPE » APM KUAF.INS.TUR.GIDA VE BIL.SAN.TI

  DRAGOS DRIVE 34 57 PARSEL A BLOK D2

 50. Alaplı » Aşağıdağ İlkokulu

  Aşağıdağ Köyü Aşağıdağ Mevkii No: 3 Alaplı / Zonguldak

 51. Alaplı » Aşağıdağ Ortaokulu

  Aşağıdağ Köyü Aşağıdağ Mevkii No: 3 Alaplı / Zonguldak

 52. Gerger » Aşağıdağlıca İlkokulu

  Aşağıdağlıca Köyü No: 1 İç Kapı No: A Gerger / Adıyaman

 53. Kumru » Aşağıdamlalı Şehit Zekeriya Yatı İlkokulu

  Fizme Mah. Merkez Küme Evleri No: 6 Kumru / Ordu

 54. Selim » Aşağıdamlapınar İlkokulu

  Aşağıdamlapınar Köyü No: 1 Selim / Kars

 55. KARATAY » ASCILAR GIDA (ADESE GOZNEYOLU)

  FEVZI CAKMAK MAH. ADANA CEVRE YOLU NO:790

 56. KARATAY » ASCILAR GIDA (ADESE POZCU)

  FEVZI CAKMAK MAH. ADANA CEVRE YOLU NO:790

 57. KARATAY » ASCILAR GIDA (ELIF PARFUMERI)

  FEVZI CAKMAK MAH. ADANA CEVRE YOLU NO:790

 58. KARATAY » ASCILAR GIDA (ELIT KOZMETIK)

  FEVZI CAKMAK MAH. ADANA CEVRE YOLU NO:790

 59. KARATAY » ASCILAR GIDA (GENPA)

  FEVZI CAKMAK MAH. ADANA CEVRE YOLU NO:790

 60. KARATAY » ASCILAR GIDA (KOC PARFUMERI)

  FEVZI CAKMAK MAH. ADANA CEVRE YOLU NO:790

 61. KARATAY » ASCILAR GIDA (KOZMETIK TUHAFIYE TIC

  FEVZI CAKMAK MAH. ADANA CEVRE YOLU NO:790

 62. KARATAY » ASCILAR GIDA (SENON KOZMETIK)

  FEVZI CAKMAK MAH. ADANA CEVRE YOLU NO:790

 63. KARATAY » ASCILAR GIDA (SINCAP)

  FEVZI CAKMAK MAH. ADANA CEVRE YOLU NO:790

 64. MERKEZ » ASUDE KOZMETIK PAZARISTAN GIDA TIC.LTD.STI

  HURRIYET CD. ONEL AVM ZEMIN KAT   KARABUK

 65. YENIMAHALLE » AYRANCIGIL KUAFOR INS.GIDA.PAZ

  ESKISEHIR YOLU ARMADA IS MERKEZI 6 BLOK NO.37

 66. MERKEZ » BARIS GIDA ( LIDER KIMYA )

  YARHASANLAR MAH. IBRAHIM GOKCEN BULVARI NO: 41/B MANISA MERKEZ

 67. MERKEZ » BIRDAMLA GIDA

  ARABAN YOLU UZERI 4.KM REAL KA

 68. MERKEZ » BIREL GIDA

  TOPTANCILAR SIT. 16.SK NO:1

 69. MERKEZ » BIREL GIDA MAD.(PIRILTI PARFUMERI)

  TOPTANCILAR SITESI 16. SOK. NO:1

 70. BASPINAR » BIVAS GIDA

  1.ORGANIZE SANAYI BOLGESI SAM MEZRASI YOLU UZERI NO:4

 71. CANKAYA » BORA ISIK KUAFOR INS.GIDA

  CANKAYA CAD. NO.2/1

 72. YOMRA » CAN GIDA (KALE GIDA LTD STI)

  CUMHURIYET MAH. MERKEZ CAD.

 73. YOMRA » CAN GIDA VE IHTIYAC MAD.TIC.VE SANA

  CUMHURIYET MAH. MERKEZ CAD. KASUSTU BELDESI

 74. MANAVGAT » CAN ILGIN KOZMETIK GIDA PAZ.

  IBRAHIM SOZEN CAD. NO:36/2

 75. KULLAR » CIHAN GIDA - DEPO

  MAHMUTPASA MAH. HACIOGLU BETON KARS. ESKI BAGDAT CAD. NO:13

 76. KARTAL » CIHAN GIDA PAZARLAMA

  ORTA MAH. ORHAN GAZI SOK. NO:19

 77. IZMIT » COSMO STORE KOZM - ODAK GIDA

  YURUYUS YOLU UZERI, IZMIT, KOCAELI

 78. BAYRAMPASA » DENIZ KIMYA GIDA SANTIC.LTD.STI.

  BOSNA CD.NO:24/B-C RAMI /ISTANBUL

 79. UMRANIYE » DILEK GIDA DAGITIM (ASYA)

  ORG. SAN BOLGESI KADOSAN SAN SIT. 2.CAD NO:28 Y.DUDULLU

 80. CAYYOLU » DIYOR KUAFOR KOZM.GUZ.INS.TUR.GIDA

  ULUSOY VILLALARI 2745 CAD. 2719 SOK. NO.6

 81. AZIZIYE » DOGUS - ERBIRLIK GIDA

  OZEL SIFA HASTANESI YANI ORGANIZE SANAYI BOLGESI NO:36

 82. SASMAZ » DOGUS - SINCAP GIDA

  BAHCEKAPI MAH. 51.SK.49515-ADA.2 PASR. NO:54

 83. SASMAZ » DOGUS KOZMETIK GIDA INS.TIC.A.

  BAHCEKAPI MAH. 45915-ADA-2 PARS. SASMAZ 51.SK NO:4

 84. YENIMAHALLE » EKOL AKTAS GIDA (FIKRET PARFUMERI)

  REGNUM TIC.MERK. ANADOLU BLV. NO:16/C1-2

 85. YENIMAHALLE » EKOL AKTAS GIDA (WEZZO KOZMETIK)

  REGNUM TIC. MRK. ANADOLU BLV. NO:16/C1-2

 86. YENISEHIR » ERENLER INS. EMLAK GIDA

  INONU MAH. 1405. SK. ATA APT. NO:7

 87. NISANTASI » EVREN GUZ. HIZ. GIDA TEK. INS.

  TESVIKIYE MAH. AHMET FETGARI SK. NO:144/5, DA:5

 88. KOCASINAN » HAS GIDA (ALMER MARKET)

  SEKER MAH. ISTASYON KUMELER OSMAN KAVUNCU BLV. NO:28

 89. KOCASINAN » HAS GIDA INS.NAK.OTOMOTIV SAN.VE TI

  SEKER MAH. ISTASYON KUMELER OSMAN KAVUNCU BLV. NO:28

 90. FLORYA » IMAJ KUAFOR KOZM.GIDA INS.VE TEKS.

  HARMAN SOK. FLYINN AVM NO.14

 91. MERKEZ » KAYIR GIDA PAZ.INS.TAAH.ITH.IHR.SAN

  GIDA TOPTANCILAR SITESI.P BLOK NO:1

 92. HARMIDERE » KILER ALISVERIS HIZ.GIDA SAN.

  NAMIK KEMAL MAH. TONGUC BABA CAD. NO:23

 93. » Konya Gıda Ve Tarım Üniversitesi

  Dede Korkut Mah. Beyşehir Cad. No:9 42080 Meram / Konya

 94. CANKAYA » MAHER INS.EML.OTO TEKS.GIDA.

  BAGCILAR MAH. VEDAT DOLAKAY CAD. NO.85/11

 95. ESENKENT » MAJOR YARDIMCI GIDA ESENYURT

  SULEYMAN DEMIREL CAD. SUN FLOWER AVM NO:69/70 ESENKENT ISTANBUL

 96. MERKEZ » MEHMET DUYAR - DERYA TOPTAN GIDA PA

  GAYBERLI MAH. 40.SOK NO:9

 97. ZEYTINBURNU » MERVE TEMIZLIK KOZMETIK VE GIDA SAN.TIC.LTD.STI.

  ZIYA GOKALP MAH. 58. BULVAR CAD. NO:35/B

 98. SARIYER » MONTERO GIDA

  X

 99. MERKEZ » NIS KOZM.PARF.GIDA TEKS.INS.

  CEVINERIZADE MAH. IPEKCI SK. NO:10

 100. Nurdağı » Nurdağı Gıda Anonim Şirketi Anaokulu

  Atatürk Mah. Ata Cad. No: 46 İç Kapı No: 2 Nurdağı / Gaziantep


 1. Abomazumun Gıdasal Dolgunluğu

  Şirdenin gıdasal dolgunluğu.

 2. Artık Gıda Maddeleri Fonu

  Artık gıda maddeleri yardımı çerçevesinde ABD'nin, sattığı tarım ürünleri karşılığı

 3. Artık Gıda Maddeleri Yardımı

  İkinci Dünya Savaşı sonrasında, Amerika Birleşik Devletleri'nin çiftçi sınıfını korumak

 4. Avrupa Birliği Gıda Güvenliği Danışma Kurulu

  Avrupa Birliği Parlementosu ve üye ülkelere, gıda ve yem güvenliği konularında bilimsel tavsi

 5. Birleşmiş Milletler Gıda Ve Tarım Örgütü

  Tarımsal bölgelerde yaşam ölçünlerini yükseltmeye yönelik araştırmalar yürütmek amacıyl

 6. Dünya Gıda Konseyi

  Dünyada gıda konusundaki gereken politik kararları eşgüdümlemek ve gıda yeterliliği konusund

 7. Dünya Gıda Programı

  Dünyadaki açlık sorununa acil çözüm bulmak için 1961 yılında kurulan ve Birleşmiş Milletl

 8. Düşük Enerjili Gıda

  Katı gıdalarda 100 gramında 40 kaloriden az, sıvı gıdalarda 100 mililitresinde 20 kaloriden az

 9. Enerjisi Azaltılmış Gıda

  Orijinal gıda veya benzeri ürüne kıyasla enerji değeri en az % 25 oranında azaltılmış gıda

 10. Fortifiye Gıdalar

  Orijinalinde içinde olmayan ancak, önemli besin elementlerinin eklenmesiyle elde edilen besin değ

 11. Genetik Olarak Değiştirilmiş Gıdalar

  Genetik olarak değiştirilmiş gıda ham maddesi veya çeşitli bileşenleri içeren gıdalar, GOD.

 12. Gıda Alerjisi

  Gıda yoluyla alınan ve genellikle protein yapısındaki kimi kimyasal maddelerin duyarlı bireyler

 13. Gıda Duyarlılığı

  İmmun kökenli olmayan, gıda veya gıda bileşenlerinin neden olduğu olumsuz reaksiyonların gene

 14. Gıda Güvenliği

  Gıdaların tüketicilerde hastalık veya zarara neden olmayacak biçimde üretilmesi, depolanması,

 15. Gıda Güvenliği Riski

  Gıdalarda bulunabilen ve tüketildiği takdirde zararlı olan mikrobiyolojik kimyasal ve yabancı m

 16. Gıda Hijyeni Ve Sanitasyon

  Sağlıklı ve kaliteli gıda üretimi için alınması gereken tüm önlemler.

 17. Gıda İdiosinkrazisi

  İdiopatik gıda hastalıkları.

 18. Gıda ışınlama

  Mikroorganizmaları yıkımlamak amacıyla, gıdaların yeterli düzeyde gama ışınları veya X ı

 19. Gıda Katkı Maddesi

  Tek başına besin değeri taşımayan, gıda ürününe bilinçli olarak doğrudan ve dolaylı kat

 20. Gıda Kaynaklı Hastalık

  Bulaşık veya alerjik gıdalarla veya gıda katkı maddelerinin tüketiminden kaynaklanan enfeksiyo

 21. Gıda Kodu

  Dünya ticaretinin geliştirilmesi, kolaylaştırılması ve tüketici sağlığının korunması am

 22. Gıda Kodu Komisyonu

  Uluslararası alandaki tüm gıda ölçünlü çalışmalarında eşgüdümü sağlamak, gıda ölç

 23. Gıda Koruyucu Maddeler

  Gıdaların bozulmasını önleyen veya yavaşlatan gıda katkı maddeleri.

 24. Gıda Maddesi

  Tütün ve ilaçlar hariç olmak üzere, içkiler ve sakızlarla hazırlama ve işleme gereği kulla

 25. Gıda Ve İlaç Dairesi

  Et ve et ürünleri dışında kalan gıdaların ve gıda katkı maddelerinin, ilaçların, kozmetik

 26. Gıda Ve Tarım Örgütü

  Beslenme düzeyini iyileştirmek, tarımsal üretkenliği artırmak ve kırsal kesimde yaşam düzey

 27. Gıda Yoksulluğu

  Bir ülkedeki hanehalkı ya da bireylerin yaşamını sürdürmek için belli bir dönemde alması g

 28. Gıda Zehirlenmeleri Hastalığı

  Gıda zehirlenmeleri çoğunlukla bayatlamış ve bozuk yiyecekler veya bayat balık yedikten sonra

 29. Gıda Zehirlenmesi

  1. Gıda kaynaklı hastalıkların genel adı. 2. Gıda yoluyla alınan toksinlerin neden olduğu ha

 30. Gıdasal İndigesyon

  Gıdaya bağlı sindirim bozuklukları, alimenter indigesyon.

 31. Hak Söz Ağıdan Acıdır

  Eksikleri, yanlışları, yolsuzlukları bütün çıplaklığıyla ortaya koyan ve eleştiren söz,

 32. Histamin İçeren Gıdalar

  Kimi balık türleri ve peynir başta olmak üzere yüksek düzeylerde histamin içeren yiyecekler.

 33. Hububat Gıdası Yan Ürünleri

  Hububat tanelerinden kahvaltılık gıda üretilirken yan ürün olarak elde edilen partiküller.

 34. İdiopatik Gıda Hastalıkları

  Gıda veya gıda katkı maddelerinin bazı bireylerde neden olduğu alerjik reaksiyona bağlı olmay

 35. ışınlanmış Gıda

  Işınlama yoluyla saklanmış gıda.

 36. Kaleme (kaleme Kâğıda) Sarılmak

  Hemen yazmaya başlamak. Örn: Hemen kaleme sarıldı. Bir hafta her gece çalışmak suretiyle hik

 37. Kurutulmuş Gıda Artığı

  Temel gıda işleme kaynaklarından veya gıda işlenen kuruluşlardan alınan hayvansal ve sebze gi

 38. Orta Asitli Gıda

  pH değerleri 4.6 ile 5.3 arasında olan gıdalar.

 39. Polymastigida

  Mastigophora alt şubesinde, Zoomastigophorea sınıfında bulunan, 3-8 adet veya daha fazla sayıda

 40. Rhizomastigida

  Eski sınıflandırma sistemlerinde trofozoitleri bir veya daha fazla sayıda kamçı ve eş zamanl

 41. Sarcophagidae

  Diptera takımında bulunan Sarcophaga ve Wohlfahrtia cinsleri insan ve hayvanlarda miyazise neden o

 42. Şekerli Gıdalar Yan Ürünü

  Geniş biçimde şekerden oluşan şekerlemeler, ambalajlı kuru içkiler, kuru jelatin karışımla

 43. Şirdenin Gıdasal Dolgunluğu

  Özellikle kış ayları süresince, düşük kaliteli kaba yem bakımından zengin ve konsantre yem

 44. Stafilokokkal Gıda Zehirlenmesi

  Staphylococcus aureus’un gıdalarda üremesi ve toksin üretmesi sonucunda kusmayla belirgin zehirl

 45. Üçkâğıda Bağlamak (getirmek)

  Karşısındakini şaşırtarak aldatmak.

 46. Yapağıda İncelik

  Her bir yapağı lifinin çapı.

 47. Yapağıda Mukavemet

  Gerilme altında yapağının gösterdiği sağlamlık.

 48. Yapağıda Parlaklık

  Yün tipinin renk ve ışığı yansıtma gücü.

 49. Yargıdan Önceki Karar

  Yargının dayandığı daha önce verilmiş karar.

 50. Zenginleştirilmiş Gıda

  Gıdaların işlenmesi sırasında kaybedilen besin elementlerinin daha sonra son ürüne eklenmesiyMesaj / Bildirim Gönderin