Aranan: Oyun

 1. Iğdır Askerlik Şubesi Başkanlığı / Karakoyunlu

  Telefon: 0 476 227 96 28, Adres: Cumhuriyet Mah.Şube Sok.No:11-B 76000 Iğdır

 2. Karacabey Askerlik Şubesi Başkanlığı / Karacabey

  Telefon: 0 224 676 13 49, Adres: Hüdavendigar Mah. Şehit Tarık Koyuncuoğlu Sok. No:3 16700 Karacabey-Bursa

 3. Semih Saygıner - Oyunu Kim Kazanır?

  TEDxAlsancak; 12 Kasım 1964’te Adapazarı’nda dünyaya geldi. Babası terzi Faruk Bey, annesi Süreyya Hanım idi. 1978’de gerçekleşen bir trafik kazasında anne ve babasını kaybetti. Anne ve babasının ölümünün ardından lise öğrenimini

 4. Ferhat Çalapkulu - Akıl Oyunları

  TEDxİstanbul; Sudoku sizce ne kadar önemli? Türk Beyin Takımı Kaptanı Ferhat Çalapkulu, zeka oyunlarının önemini ve problem çözme yeteneğimizi nasıl tetikleyip geliştirdiğini anlatıyor.

 5. Çocuklar Artık Oyun Oynamıyor

  Kanada’da yapılan araştırmaya göre, oyun çağı olarak kabul edilen 8-12 yaş grubundaki çocukların üçte ikisi fiziksel aktivite, oyun oynamaya yönelik temel hareket becerileri, bilgi ve motivasyondan yoksun büyüyor.

 6. Mehmet Akbay - İçinizdeki Cini Serbest Bırakın

  TEDxİstanbul Konuşması: İzlemeyi seviyoruz, katılmayı sevmiyoruz diyen Mehmet Akbay, eğlenceli ve bir o kadar etkileyici konuşmasında bizi hayal kurmamız ve oyunun içine girmemiz için teşvik ediyor.

 7. İngilizce Belirten - Genitive

  İngilizce Belirten - Genitive; kız arkadaşımın kedisi - my girlfriend’s cat. erkek arkadaşımın köpeği - my boyfriend’s dog. Çocuklarımın oyuncakları - my children’s toys

 8. Babalar Çocuklarıyla Oynamasını Bilmiyor

  İstanbul’da bir vakıf üniversitesinin yaptığı araştırmaya göre babaların büyük çoğunluğu, çocuklarıyla nasıl oyun oynaması gerektiğini bilmiyor. Üstelik eğitim düzeyine göre değişmiyor.

 9. İlkokul Öğrencilerine Oyunlu ‘Beden Eğitimi’ Dersi

  Derste öğrencilerin, oyun ve fiziki etkinlikler yoluyla hayatları boyunca kullanacakları temel hareketler, aktif ve sağlıklı hayat becerileri ve stratejiler geliştirmeleri hedefleniyor.

 10. Türkiye’de Bitki Çeşitleri

  Türkiye, Zengin Bitki Çeşitliliğine Sahip Olan Dünyanın Sayılı Ülkelerinden Biridir. Bu Zenginlikte; İklim Çeşitliliği, Kısa Mesafelerde Değişen Yeryüzü Şekilleri, Coğrafi Konum, Jeolojik Zamanlar Boyunca Görülen İklim Değişiklikl

 11. Niçin İnsanların Kan Grupları Farklıdır?

  Ortalama bir yaşam süresi boyunca, insan vücudunda yarım tondan fazla alyuvar üretilir. Bu alyuvarların yüzeylerinde ’antigen’ denilen proteinler ve lipidler vardır. İşte bu antigenlerin varlığı veya yokluğu kan gruplarını tayin eder.

 12. Kanımız Kırmızı İken Damarlarımız Niçin Mavi?

  Damarlarımızın mavi renkte görünmesi, vücudumuza gelen ışığın bir kısmının derimizde emilmesi, bir kısmının da yansıtılması ile ilgilidir. Derimizde mavi renk gibi yüksek enerjiye sahip dalga boyundaki ışıklar daha çok yansıtıl

 13. Türk - İslam Devletleri

  Abbasi Devleti’nin parçalanma sürecine girdiği sırada Mısır’da vali olarak görevli olan Tolunoğlu Ahmet’in burada kendi devletini kurması ile birlikte 1000 yıl boyunca sürecek olan Türk egemenliği başlamıştır.

 14. Abbasiler (750 - 1258)

  Ebu Müslim’in, Emevi Devletini yıkarak Küfe’de Ebul Abbas’ı halife ilan etmesiyle Abbasi Devleti kuruldu. Abbasi halifesi Ebu’l Abbas Abdullah, Hz. Muhammed’in amcası Abbas’ın soyunciandır.

 15. Sarı Yoğurt Otu Faydaları

  Bu bitkinin değişik türleri vardır:Tırmanca Yoğurtotu (Galium aparina) tarlalarda,çayırlarda ve çit kıyılarında bolca yetişir ve çiftçiler tarafından zararlı ot olarak bilinir. 60-160 cm boyundaki bitkinin yaprakları halka dizilişlidir.

 16. Coğrafi Bölgeler - Akdeniz Bölgesi

  Bölge yurdumuzun güneyinde, Akdeniz boyunca bir şerit halinde uzanır. Komşuları Ege, İç Anadolu, Doğu Anadolu ve Güney Doğu Anadolu Bölgeleri, Suriye, Kıbrıs Adası ve Akdeniz ile komşudur.

 17. İskambil Kağıtlarındaki Şekillerin Anlamı Nedir?

  Oyun kartlarının nerede ve ne zaman ortaya çıktığı tam olarak bilinmiyor. 7. ve 10. yüzyıllar arasında Çin’de ortaya çıktığı ve 13. yüzyılda Marco Polo tarafından Avrupa’ya getirildiği tahmin ediliyor. Hindistan’dan veya Arabista

 18. Kelime Öğrenme - Oyuncak İsimleri

  Çocuklar İçin İngilizce; Oyuncak isimleri / Toys Vocabulary

 19. Halk Edebiyatı Düz Yazı Türleri

  Halk Edebiyatı Düz Yazı Türleri; Masal, Halk Hikayeleri, Karagöz, Zenne, Orta Oyunu, Meddah, Fıkra, Tekerleme

 20. İlk Türk Devletlerinde Ekonomi

  Bozkır hayatında göçebe toplum olarak varlığını sürdüren İlk Türklerde ekonominin temelini hayvancılık oluşturur. En çok koyun ve at yetiştirilirdi. Zenginler at eti, diğer insanlar ise koyun eti yerlerdi. Kısrak sütünden kımız, dar

 21. Dokular - Bitkisel Dokular

  Sürgen doku bitkilerde uzamayı ve kalınlaşmayı sağlar. Bu hücreler devamlı bölünme özelliğine sahiptirler. Bitkinin ömrü boyunca bölünme özelliğine sahip hücrelerin oluşturduğu dokuya birincil (primer) meristem denir.

 22. Google’ın Yeni Oyuncağı El Tanıma Sensörü

  Google İleri Teknoloji ve Projeler grubunun bir projesinin bir parçası olarak geliştirilen Soli Sensörü, daha düşük enerjiyi kullanmak ve el değirmenlerini bir milimetrelik seviyede tespit etmek için tasarlanmış düşük güçlü bir radardı

 23. Katıların Yüzeyce Genleşmesi

  Bir metal levha ısıtılırsa, hem enine hem de boyuna uzar. Yüzey alanı S0 olan bir levhanın sıcaklığı DT °C artırılırsa yüzeyce genleşme miktarı DS

 24. Katıların Boyca Uzaması

  Isıtılan katı bir maddenin boyundaki uzama miktarı; ilk boyuna, sıcaklık artışına ve katı maddenin cinsine bağlıdır. Katının kesit alanına bağlı değildir. Örneğin l0 uzunluğundaki bir metal çubuğun sıcaklığı DT °C artırılır

 25. Lesson 11 - At the playground

  Lesson 11 - At the playground / Ders 11 - Oyun parkında

 26. Matematiği Öcüleştiren Baskı

  Matematiğin ‘öcü’ye dönüşmesinin bir sebebi, ‘en önemli ders’ baskısı. Onu müzik dersi gibi düşünseydik, öğrenciler oyun, hobi gibi çok daha keyifle, tadına vararak yapabilirdi.

 27. Tarih Bilimine Giriş Soruları

  Türklerin açıklayın boyunca kullandıkları takvimleri yazarak; bu takvimlerin özelliklerini kısaca açıklayınız.

 28. Kıyı Tipleri

  Fiyortlar, Skyer Tipi Kıyılar, Ria Tipi Kıyılar, Liman Tipi Kıyılar, Dalmaçya Kıyıları, Haliç Tipi Kıyılar, Enine Tipi Kıyılar, Boyuna Tipi Kıyılar, Mercan Kıyıları

 29. Tarih Yazıcılığı

  İçinizde günlük tutan var mı? Neden günlük tutarsınız? İnsanlar tarih boyunca yaşadıklarını kaydetme ihtiyacı duymuşlardır, bunun sebebi ne olabilir?

 30. İki Dil Bir Bavul Filmi (2008)

  İki Dil Bir Bavul, 2008 yapımı film. Orhan Eskiköy ve Özgür Doğan’ın yönetmenliğini ve yapımcılığını üstlendiği film, bir Türk öğretmenin, Şanlıurfa’nın Siverek ilçesine bağlı Demirci köyündeki ilkokula atanmasını ve ora

 31. 7 Harika Bilimsel Oyuncak

  Yedi farklı bilimsel oyuncak ile muhteşem görüntüler.

 32. Amazon üzerinde satılan 5 enteresan Oyuncak

  Amazon üzerinde satılan 5 enteresan Oyuncak. Anki Overdrive Starter Kit, Cozmo, BB-8 App-Enabled Droid with Droid Trainer, Actev Arrow Smart-Kart Electric Go, Star Wars Force Band

 33. Her Çocuğun Sahip Olmak İsteyeceği 7 Oyuncak

  Her Çocuğun Sahip Olmak İsteyeceği 7 Oyuncak. Çocuklar Eğlenceyi programlayabilecekler.

 34. RC Coca Cola Araba Nasıl Yapılır?

  Evde, karton ve oyuncak gibi bulabileceğiniz çok kolay şeylerle öğrenecekler RC otomobil yapmayı öğreneceksiniz. Okulda yapmak için havalı bir bilim projesi.

 35. Tarih Bilimine Giriş

  Tartışma sorusu: Sizce tarih nedir? İnsan neden tarihi merak eder ve incelemek ihtiyacı duyar? Siz geçmişinizi anne babanızın çocukluğunu,dedelerinizi, soyunuzun nereden geldiğini,yaşadığınız bölgede geçmişte kimlerin nasıl bir yaşam

 36. Ali Cengiz Oyunu Masalı

  Bir varmış, bir yokmuş evvel zamanda, güngörmüş, bir kadının gayet yakışıklı, boylu poslu, bir delikanlı evlâdı varmış. Onu kadıncağız saraya hükümdar maiyetine vermiş.

 37. Alice Harikalar Diyarında Masalı

  Alis Harikalar Diyarında, dünya çocuk edebiyatının en tanınmış klasiklerinden birisi olarak kabul edilir. Ancak yalnızca çocuklara değil, yetişkinlere de hitap eden fantezi, roman, oyun ya da epik şiir olarak de değerlendirilmiştir.

 38. Ankara Gordion Müzesi Tümülüs ve Örenyeri

  1963 yılında bugün Yassıhöyük olarak tanınan 500 nüfusa sahip bir küçük köyün yanında kuruldu. Bugün Gordion Müzesi’nde kronolojik bir sergileme sunulmakta, her dönem karakteristik örneklerle temsil edilmektedir.

 39. Antalya Alanya Kalesi

  Denizden ve karadan zor ulaşabilirliği nedeniyle tarih boyunca devamlı yerleşime uğramış olan Alanya Kalesi; Anadolu’yu süsleyen yüzlerce kaleden bugün ayakta kalabilmiş, en iyi korunmuş olanlarından birisidir.

 40. Enini Boyuna Uyduracaktı Fıkrası

  Akşehir’e gelen bir İranlı, sürekli palavra atarmış. Bir gün: "Bizim Isfahan’da Şahın iki yüz odalı, beş bin arşın boyunda sarayları var."diye söze başlamış, attıkça atmış.

 41. Gönlüm Razı Olmadı Fıkrası

  Nasreddin Hoca, kasabadan Kur’an-ı kerim, tefsir ve ilmihal gibi bazı kitaplar almış. Bir çuvala yerleştirmiş. Çuvalı sırtına almış, eşeğine binmiş köyüne doğru gidiyor.

 42. Göz Açan Babanın Kızı Masalı

  Çok eski yıllarda Bağdat’tan göç etmiş bir bey varmış. Şehir şehir dolaşırmış. Macera meraklısı, kahraman, nükteci ve zekâ oyunları yapmaktan hoşlanırmış.

 43. Ver Cüppesini, Al Semerini Fıkrası

  Nasreddin Hoca’nın köyünden bir adam, eşeğiyle bahçesine doğru giderken çalılıkların önünde durmuş. Eşeğini de bir ağaca bağlamış. Abasını çıkarıp eşeğin semerinin üzerine koymuş.


 1. YENICE » AKCAKOYUN GONENOZ ECZANESI

  CUMHURIYET MEY.NO:10

 2. Yenice » Akçakoyun İlkokulu

  Akçakoyun Köyü Cumhuriyet Mevkii Kalkım Sk. No: 43 Yenice / Çanakkale

 3. Yenice » Akçakoyun Yatılı Bölge Ortaokulu

  Akçakoyun Köyü Atatürk Mevkii Dallık Sk. No: 76 Yenice / Çanakkale

 4. Andırın » Akçakoyunlu İlkokulu

  Akçakoyunlu Mah. Akçakoyunlu Sk. No: 95 Andırın / Kahramanmaraş

 5. Onikişubat » Akçakoyunlu Ortaokulu

  Mağralı Mah. 43050. Sk. Akçakoyunlu İlkokul Ve Ortaoku Sitesi No: 22 Onikişubat / Kahramanmaraş

 6. KARSIYAKA » AKKOYUN ECZANESI

  SOGUKKUYU MAH.ATATURK BLV.

 7. DORTYOL » AKKOYUNLU ECZANESI

  SANAYI MAH.ARI CAD.NO:49/B

 8. Çobanlar » Akkoyunlu İlkokulu

  Akkoyunlu Köyü No: 30 Çobanlar / Afyonkarahisar

 9. Çermik » Akkoyunlu İlkokulu

  Akkoyunlu Mah. Akkoyunlu Sk. No: 6b İç Kapı No: B Çermik / Diyarbakır

 10. Kayapınar » Akkoyunlu İlkokulu

  Fırat Mah. Ayşe Nur Zarakolu Cad. Akkoyunlu İlkokulu Sitesi Akkoyunlu İlkokulu Blok No: 18 Kayapınar / Diyarbakır

 11. Tire » Akkoyunlu İlkokulu

  Akkoyunlu Mah. Atatürk Sk. No: 1 İç Kapı No: 1 Tire / İzmir

 12. İdil » Akkoyunlu İlkokulu

  Akkoyunlu Köyü No: 1 İdil / Şırnak

 13. Çermik » Akkoyunlu Ortaokulu

  Akkoyunlu Mah. Akkoyunlu Sk. No: 6b İç Kapı No: B Çermik / Diyarbakır

 14. İdil » Akkoyunlu Ortaokulu

  Akkoyunlu Köyü No: 1 İdil / Şırnak

 15. BANDIRMA » AKSAKAL ECZANESI-BIRCAN AKCA KARAKOYUN

  17 EYLUL MAH.SANAYI SOK. NO:44/A FERAY APT.

 16. Hamur » Alakoyun İlkokulu

  Alakoyun Köyü Fenni Ahır Blok No: 56 Hamur / Ağrı

 17. Mutki » Alkoyun Köyü İlkokulu

  Alkoyun Köyü Mevkii No: 31 Mutki / Bitlis

 18. Şahinbey » Asuman-mustafa Karakoyunlu Anaokulu

  Yeditepe Mah. 85254 Nolu Sk. No: 17a Şahinbey / Gaziantep

 19. Karlıova » Bağlıisa Morkoyun İlkokulu

  Bağlıisa Köyü Morkoyun Mezrası No: 9 Karlıova / Bingöl

 20. Silifke » Bolacalıkoyuncu İlkokulu

  Bolacalıkoyuncu Mah. Bolacalıkoyuncu Sk. No: 53 Silifke / Mersin

 21. Bornova » Bornova Suphi Koyuncuoğlu Anadolu Lisesi

  Erzene Mah. Gençlik Cad. No: 24 / 3 İç Kapı No: 3 Bornova / İzmir

 22. Merkez » Boyuncuk İlkokulu

  Boyuncuk Köyü Mevkii No: 37 Merkez / Muş

 23. Güçlükonak » Boyuncuk İlkokulu

  Boyuncuk Köyü Memet Şen Blok No: 82 Güçlükonak / Şırnak

 24. Güçlükonak » Boyuncuk Ortaokulu

  Boyuncuk Köyü Memet Şen Blok No: 82 Güçlükonak / Şırnak

 25. Tut » Boyundere İlkokulu

  Boyundere Köyü No: 32 İç Kapı No: 1 Tut / Adıyaman

 26. Malazgirt » Boyundere İlkokulu

  Boyundere Köyü No: 1 Malazgirt / Muş

 27. Tut » Boyundere Ortaokulu

  Boyundere Köyü No: 219 İç Kapı No: 1 Tut / Adıyaman

 28. Kocaköy » Boyunlu İlkokulu

  Boyunlu Mah. Boyunlu Küme Evleri No: 8-1 Kocaköy / Diyarbakır

 29. Silvan » Boyunlu İlkokulu

  Boyunlu Mah. Boyunlu Küme Evleri No: 89a İç Kapı No: A Silvan / Diyarbakır

 30. Kızıltepe » Boyunlu İlkokulu

  Arıklı Mah. Boyunlu Sk. No: 19 Kızıltepe / Mardin

 31. Silvan » Boyunlu Ortaokulu

  Boyunlu Mah. Boyunlu Küme Evleri No: 89a İç Kapı No: A Silvan / Diyarbakır

 32. Kocaköy » Boyunlu Varlı İlkokulu

  Boyunlu Mah. Varlı Küme Evleri No: 17 İç Kapı No: 1 Kocaköy / Diyarbakır

 33. Artova » Boyunpınar İlkokulu

  Boyunpınar Köyü No: 43 Artova / Tokat

 34. Çatak » Boyunpınar İlkokulu

  Boyunpınar Mah. Boyunpınar Sk. No: 58 Çatak / Van

 35. Suruç » Boyunsuz İlkokulu

  Aşağıoylum Mah. Boyunsuz Sk. No: 1 Suruç / Şanlıurfa

 36. Akyaka » Boyuntaş İlkokulu

  Boyuntaş Köyü No: 9b İç Kapı No: B Akyaka / Kars

 37. Akyaka » Boyuntaş Ortaokulu

  Boyuntaş Köyü No: 9b İç Kapı No: B Akyaka / Kars

 38. Erciş » Çelebibağı Karakoyunlu İlkokulu

  Çelebibağı Mah. Adilcevaz Yolu Cad. No: 11 İç Kapı No: B Erciş / Van

 39. Erciş » Çelebibağı Karakoyunlu Ortaokulu

  Çelebibağı Mah. Adilcevaz Yolu Cad. No: 11 İç Kapı No: B Erciş / Van

 40. Yahyalı » Çubuklu Köyü Özkoyuncu İlkokulu

  Çubuklu Mah. Çubuklu Sk. No: 287 Yahyalı / Kayseri

 41. Yahyalı » Çubuklu Köyü Özkoyuncu Ortaokulu

  Çubuklu Mah. Çubuklu Sk. No: 287 Yahyalı / Kayseri

 42. SASMAZ » DOGUS - CARSI OYUNCAK

  BAHCEKAPI MAH. 51.SK.49515-ADA.2 PASR. NO:54

 43. Merkez » Dölek Karakoyunlu İlkokulu

  Dölek Köyü Karakoyunlu Mezrası No: 1 İç Kapı No: 1 Merkez / Kilis

 44. Ereğli » Feriha Ve Ferhat Koyuncuoğlu Ortaokulu

  Yunuslu Mah. Ahmet Avlamaz Sk. İlkokul Sitesi Koyuncuoğlu Blok No: 24 / 3 Ereğli / Konya

 45. KARATAS » FILIZIM ECZANESI-FILIZ NOYUN

  KEMALIYE MAH. ATATURK CAD. SAGLIK OCAGI YANI

 46. SILE » GOKKOYUN ECZANESI

  HACIKASIM MAH.CUMHURIYET CAD.

 47. Harran » Harran Koyunluca Çok Programlı Anadolu Lisesi

  Koyunluca Mah. Koyunluca Sk. No: 20 İç Kapı No: 1 Harran / Şanlıurfa

 48. SERIK » KARAKOYUN ECZANESI

  BELEK YOLU UZERI NO:174/C

 49. Siverek » Karakoyun İlkokulu

  Karakoyun Mah. Karakoyun Sk. No: 206 İç Kapı No: 1 Siverek / Şanlıurfa

 50. Hizan » Karakoyun Mezrası İlkokulu

  Ürünveren Köyü Karakoyun (bilkan) Mezrası No: 1 İç Kapı No: A Hizan / Bitlis

 51. Siverek » Karakoyun Ortaokulu

  Karakoyun Mah. Karakoyun Sk. No: 208 Siverek / Şanlıurfa

 52. Karakoyunlu » Karakoyunlu Aile Sağlık Merkezi

  Karakoyunlu / ığdır

 53. Erciş » Karakoyunlu Anadolu Lisesi

  Kışla Mah. Kışla Cadde No:1 Pk:65400 Erciş / van

 54. Karakoyunlu » Karakoyunlu Anaokulu

  Ergenekon Mah. Atatürk Cad. No: 61 İç Kapı No: 1 Karakoyunlu / ığdır

 55. ANKARA » KARAKOYUNLU ECZ MILLI MUDAFA CD 6 C

  KARAKOYUNLU ECZ MILLI MUDAFA CD 6 C

 56. KIZILAY » KARAKOYUNLU ECZANESI

  KUMRULAR CAD.NO:6/C KIZILAY-ANKARA

 57. CANKAYA » KARAKOYUNLU ECZANESI

  KURUMLAR SOK. NO.6/C

 58. Karakoyunlu » Karakoyunlu İmam Hatip Ortaokulu

  Ergenekon Mah. Cumhuriyet Cad. No: 38 Karakoyunlu / ığdır

 59. Karakoyunlu » Karakoyunlu Şehit Polis Ali Asker Gonca İlkokulu

  Ergenekon Mah. Atatürk Cad. No: 41 İç Kapı No: 1 Karakoyunlu / ığdır

 60. CANKAYA » KARAKOYUNLU-ECZANESI

  KUMRULAR SK. NO:6/C KIZILAY

 61. Bağlar » Kırkkoyun İlkokulu

  Kırkkoyun Mah. Kırkkoyun Küme Evleri No: 22 Bağlar / Diyarbakır

 62. Bağlar » Kırkkoyun Köyü Karacadağ İlkokulu

  Kırkkoyun Mah. Tahtareş Küme Evleri No: 19 Bağlar / Diyarbakır

 63. Bağlar » Kırkkoyun Köyü Karacadağ Ortaokulu

  Kırkkoyun Mah. Tahtareş Küme Evleri No: 19 Bağlar / Diyarbakır

 64. Bağlar » Kırkkoyun Köyü Kösteklı Mezrası İlkokulu

  Kırkkoyun Mah. Köstekli Küme Evleri No: 1 Bağlar / Diyarbakır

 65. Bağlar » Kırkkoyun Köyü Ürkmez Mezrası İlkokulu

  Kırkkoyun Mah. Ürkmez Küme Evleri No: 2 Bağlar / Diyarbakır

 66. Bünyan » Koyunabdal Orhan Kaplan İlkokulu

  Koyunabdal Mah. Defne Sk. No: 7 Bünyan / Kayseri

 67. Bünyan » Koyunabdal Orhan Kaplan Ortaokulu

  Koyunabdal Mah. Defne Sk. No: 7 Bünyan / Kayseri

 68. Ergani » Koyunalan İlkokulu

  Koyunalan Mah. Koyunalan Küme Evleri No: 1 Ergani / Diyarbakır

 69. Osmancık » Koyunbaba İlkokulu

  Koyunbaba Mah. Baltacı Mehmet Paşa Cad. No: 10 Osmancık / Çorum

 70. Merkez » Koyunbeyli İlkokulu

  Koyunbeyli Köyü No: 37 Merkez / Uşak

 71. Erdemli » Koyuncu Aile Sağlık Merkezi

  Koyuncu Mah. Güzeloluk Caddesi Erdemli / Mersin

 72. DALAMAN » KOYUNCU ECZANESI

  ALTINTAS MAH BATTAL GAZI CAD NO 23/Z02

 73. Bozdoğan » Koyuncular Şehit Nihat İzbudak İlkokulu

  Koyuncular Mah. Koyuncular Sk. No: 9 Bozdoğan / Aydın

 74. Çekerek » Koyunculu İlkokulu

  Koyunculu Köyü No: 1 Çekerek / Yozgat

 75. MENEMEN » KOYUNDERE ECZANESI

  ULUS MAH.103 SOK.NO:9A KOYUNDERE

 76. Menemen » Koyundere İlkokulu

  Ulus Mah. Mustafa Kemal Atatürk Cad. No: 3 Menemen / İzmir

 77. Menemen » Koyundere Ortaokulu

  Ulus Mah. Mustafa Kemal Atatürk Cad. No: 3 Menemen / İzmir

 78. Balya » Koyuneri İlkokulu

  Koyuneri Mah. Koyuneri Sk. No: 449 Balya / Balıkesir

 79. Balya » Koyuneri Ortaokulu

  Koyuneri Mah. Koyuneri Sk. No: 448 Balya / Balıkesir

 80. İmamoğlu » Koyunevi İlkokulu

  Koyunevi Mah. Koyunevi Sk. No: 277 İmamoğlu / Adana

 81. İmamoğlu » Koyunevi Ortaokulu

  Koyunevi Mah. Koyunevi Sk. No: 277 İmamoğlu / Adana

 82. Sur » Koyungüden Köyü İncedal Mezrası İlkokulu

  Koyungüden Mah. İncedal Küme Evleri No: 36 Sur / Diyarbakır

 83. Görele » Koyunhamza Ortaokulu

  Koyunhamza Köyü Pazaryeri Mevkii No: 30 Görele / Giresun

 84. Yenişehir » Koyunhisar İlkokulu

  Koyunhisar Mah. Koyunhisar Sk. No: 291 Yenişehir / Bursa

 85. Yenişehir » Koyunhisar Ortaokulu

  Koyunhisar Mah. Koyunhisar Sk. No: 291 Yenişehir / Bursa

 86. Merkez » Koyunköy Şehit Münir Kopuk İlkokulu

  Koyunköy Köyü No: 7 Merkez / Bilecik

 87. Merkez » Koyunköy Şehit Münir Kopuk Ortaokulu

  Koyunköy Köyü No: 7 Merkez / Bilecik

 88. Yenipazar » Koyunlar İlkokulu

  Koyunlar Mah. Merkez Sk. No: 10 Yenipazar / Aydın

 89. KECIOREN » KOYUNLU ECZANESI

  KARARGAHTEPE MAH.SANATORYUM CAD.

 90. Göle » Koyunlu İlkokulu

  Koyunlu Köyü No: 1a İç Kapı No: A Göle / Ardahan

 91. Mutki » Koyunlu İlkokulu

  Koyunlu Köyü Fatih Mevkii 1. Sk. No: 7 Mutki / Bitlis

 92. Yeşilli » Koyunlu İlkokulu

  Koyunlu Mah. Koyunlu Sk. No: 1 / 2 İç Kapı No: 2 Yeşilli / Mardin

 93. Gürün » Koyunlu İlkokulu

  Koyunlu Köyü No: 18 İç Kapı No: A Gürün / Sivas

 94. Hizan » Koyunlu Mezrası İlkokulu

  Yukarıayvacık Köyü Koyunlu Mezrası No: 1 Hizan / Bitlis

 95. Merkez » Koyunlu Namık Kemal İlkokulu

  Koyunlu Köyü Aşağı Mevkii Birko Sk. No: 2 Merkez / Niğde

 96. Merkez » Koyunlu Namık Kemal Ortaokulu

  Koyunlu Köyü Aşağı Mevkii Birko Sk. No: 2 Merkez / Niğde

 97. Göle » Koyunlu Ortaokulu

  Koyunlu Köyü No: 1 Göle / Ardahan

 98. Mutki » Koyunlu Ortaokulu

  Koyunlu Köyü Fatih Mevkii 1. Sk. No: 8 Mutki / Bitlis

 99. Harran » Koyunluca Anaokulu

  Koyunluca Mah. Koyunluca Sk. No: 99 Harran / Şanlıurfa

 100. Harran » Koyunluca İlkokulu

  Koyunluca Mah. Koyunluca Sk. Okul Lise Blok No: 137 İç Kapı No: 1 Harran / Şanlıurfa


 1. (bir Şey Birinin) Boyunu Aşmak

  Kişinin gücünün, yeteneğinin, yetkisinin üstünde olmak.

 2. (birine) Oyun Etmek

  Kurnazlıkla birini aldatmak. Örn: Kendisine oyun ettim diye, benden kuşkulandığı hâlde gene

 3. Abdal Düğünden, Çocuk Oyundan Usanmaz

  Bir kimse sevdiği işi sürekli olarak yapmaktan bıkmaz.

 4. Abdalın Karnı Doyunca Gözü Pabucundadır (yolda Olur)

  Çıkarına düşkün kimselerin arkadaşlığı işi bitinceye kadardır.

 5. Acı Çekme Oyunu

  Ortaçağ'da ortaya çıkmış, insanın yaratılışından «son yargı»ya dek bütün dinsel öyk

 6. Açık Hava Oyun Araçları

  Çocukların açık havada oynadığı salıncak, tırmanma merdiveni, kaydırak, tünel ve kum havu

 7. Acıklı Oyun

  1. Eski konumuyla içinde müzikli geçişleri olan, konuşma örgüsü ezgisiz ,müzikli sahne yap

 8. Acıpayam Koyunu

  Asaf, İvesi, Dağlıç koyunlarının melezlenmesiyle elde edilen, Türkiye’de Ege bölgesinde bul

 9. Ad Oyunu

  (Söz sanatı terimi) Bir öz adın anlamından faydalanmak suretiyle kurulan cinas.

 10. Adal Koyunu

  Kuzey Etiyopya’nın Dancalia bölgesinde bulunan, açık kahverengi ancak genellikle koyu kahve vey

 11. Adil Oyun

  Beklenen değeri sıfır olan oyun türü. krş. adil fiyat

 12. Afgan Arap Koyunu

  Kuzey Afganistan’da bulunan but kısmı yağlı, yapağısı genelde kilim ve halı yapımında kul

 13. Afrika Koyunu

  Kolombiya ve Venezüella’da bulunan, yapağı rengi kahverengiyle koyu kırmızı arasında değiş

 14. Ağ Oyunu

  Vuruşların çoğunlukla ağ yakınında uçara ve sıyırma vuruşlarla karşılandığı oyun bi

 15. Ak Koyunu Gören İçi Dolu Yağ Sanır

  Bir şeyin dış görünüşüne bakarak içinin de öyle olduğunu sananlar yanılırlar.

 16. Ak Koyunun Kara Kuzusu Da Olur

  İyi bir ailenin çocuğu kötü de olabilir.

 17. Akkaraman Koyunu

  Türkiye’nin Orta Anadolu bölgesinde, Kangal adı verilen tipi Sivas ve Malatya’da, Karakaş adı

 18. Aksiyona Dayanan Oyun

  Karakter oyununun tam tersi olan, kişilerin yaratılışından değil, durumların gerektirdiği ya

 19. Alai Koyunu

  Güney Kırgızistan’dan köken alan, tipik olarak but kısmı yağlı olan, et ve yapağı verimi

 20. Alcarrena Koyunu

  İspanya’da bulunan, orta derecede yapağı verimi ve eti için yetiştirilen, her iki cinsiyette b

 21. Algarve Churro Koyunu

  Portekiz’de bulunan eti ve yapağı verimi için yetiştirilen, beyaz renkli ancak yüzde ve bacakl

 22. Alıcı Oyunluğu

  TV. Bir televizyon yayını için hazırlanan, görüntü ve sesle ilgili tüm açıklamaları taş

 23. Alman Beyaz Başlı Etçi Koyunu

  Almanya’nın kuzey kıyılarında yetiştirilen, İngiliz etçi ırklarıyla yerli koyunların mele

 24. Alman Mavi Başlı Etçi Koyunu

  Geniş yapılı, beyaz yapağılı, başı mavi renkte olan, Almanya’da bulunan, boynuzsuz, koyu ma

 25. Alman Siyah Başlı Etçi Koyunu

  Kuzey Batı Almanya’da yetiştirilen, Oxford, Southdown ve Hampshire gibi ırkların yerli koyunlar

 26. Altaikoyunu

  Güney Rusya’da geliştirilmiş, Amerikan Rombouillet, Kafkas koyunu, Avustralya Merinosu ve daha s

 27. Altay Koyunu

  Kazakistan koyun grubuna dâhil olan, çöl ve dağlık alanlarda bulunan, yapağısı halı yapım

 28. Anlam Oyunu

  (Söz sanatı terimi) Birinin söylediği bir kelimeyi öbürünün, önceki anlamdan ayrı bir anla

 29. Anlaşmalı Oyun

  Oyun setindeki ödüllere ilişkin olarak oyuncuların aralarında açık ya da örtük herhangi bir

 30. Anlaşmasız Oyun

  Oyun setindeki ödüllere ilişkin olarak oyuncuların aralarında açık ya da örtük herhangi bir

 31. Apenninekoyunu

  1970’lerde İtalya’da bulunmuş, yerli diğer İtalyan ırkları veya Bergamasca ve Ile de France

 32. Ara Oyunu

  1. Büyük bir oyunun sahneleri arasına konulan, gösterilen oyundaki gelişmeyi anlamlandıran kes

 33. Ara Oyunu

  1. Rönesansta iki oyun ya da gösteri arasında oynanan müzikli ve mitolojik oyun. 2. Bir büyük

 34. Arabi Koyunu

  İran’ın güney batısında, Irak’ın kuzeyinde ve Arabistan’ın kuzeydoğusunda bulunan, kuyru

 35. Aralık Oyun

  Eskiden tiyatroda, perde aralarında yapılan koro, balet, dans gibi eğlendirici oyun.

 36. Argali Koyunu

  Asya’nın merkezi kısımlarında yaşayan, uyluğu yağlı koyunlara köken teşkil ettiği kabul

 37. Arkaik Oyun

  Tiyatro eyleminin daha çok tören olduğu çağlardaki gösteriler türü.

 38. Art Oyun

  Asıl oyunun sonunda, oyuna bağlı olmadan oynanan kısa oyun.

 39. Art Oyun

  Asıl oyunun sonunda, ona bağlı olmayan bir gösteri ya da oyun.

 40. Asaf Koyunu

  Ost Friz, ivesi melezlemesiyle elde edilmiş, genotipi % 50 Ost Friz ve % 50 ivesi’den oluşan bir

 41. Askanyan Koyunu

  Güney Ukrayna’da bulunan, Amerikan Rambouillet ırkının Merinoslarla melezlenmesi sonucu elde ed

 42. At Oyunu

  Atın türlü . devinimlerinin yansılamalarından oluşan oyun türü. bk. oyun, benzer-duyusal bü

 43. Ateş Oyunu

  Ateşin güç ve kutsallığı nedeniyle doğmuş olan korkma, tapınma ve kurban kesme eylemlerini

 44. Av Oyunu

  Verimli, kesin sonuçlu bir av yapmak amacıyla avlanmadan önce yapılan, avlanacak hayvanların de

 45. Ay Oyunu

  Ayın evren, dünya ve yaşamın yaratıcısı olduğuna ilişkin inançtan kaynaklanan oyun türü.

 46. Ayak Oyunu

  Ayakları kullanarak yapılan her türlü oyun.

 47. Ayrıksı Oyuncu Üretimliği

  Sinema SSCB'de 1921 sularında ortaya çıkan bir sinema akımı. Grigori Kozintsev ile Leonid Traub

 48. Az Kaz, Uz Kaz, Boyunca Kaz

  Sana yapılmasını istemediğin bir kötülüğün daha ağırını başkasına yapma.

 49. Balki Koyunu

  Pakistan ve Afganistan’da bulunan, yağlı kuyruklu etçi koyun tipi olan, genellikle vücut rengi

 50. Baluki Koyunu

  Pakistan, doğu İran ve güney Afganistan’dan köken alan, yapağı rengi beyaz ancak yüz ve baca

 51. Balvengaller Dağ Koyunu

  İngiltere’de bulunan, temel rengi siyah, kahverengi olan, ayaklar beyaz, yüzde beyazlıklar bulun

 52. Barbados Koyunu

  Teksas’dan köken alan, Barbados siyah belli koyunu ve Rambouillet ırkı koyunların melezlenmesiy

 53. Barbados Siyah Karınlı Koyunu

  Çok kısa yapağıya sahip, Afrika kökenli olduğu kabul edilen, rengi tan renginden siyah, sarı

 54. Barış Oyunu

  Toplumu savaştan korumak amacıyla yapılan ve bunu barışsal eylemlerin benzetimsel uygulamaları

 55. Baş Oyun Kişisi

  Bir oyunun belkemiğini kuran oyun kişisi.

 56. Basco-bèarnaiskoyunu

  Atlantik bölgesinde bulunan, erkekleri boynuzlu, dişileriyse boynuzlu veya boynuzsuz olabilen, vü

 57. Başoyuncu

  Bir oyundaki en önemli ve en ön plandaki oyun kişisi.

 58. Başoyuncu

  Sinema/TV. Bir filmde ya da televizyon oyununda baş rolü canlandıran oyuncu.

 59. Bebek Oyunlu Ölçer

  Özellikle çocukların tutum ve eğilimlerini saptamak üzere, onlara çeşitli toplumsal kişilikl

 60. Beceri Oyuncusu

  Bir kişiyi canlandırmak için değil de, fiziksel açıdan bir ustalık edinmek için eğitilmiş

 61. Beilllese Koyunu

  İtalya’nın Piedmont bölgesinde bulunan, et verimi için kullanıldığı gibi yapağısı da hal

 62. Bentheimer Landschaf Koyunu

  Almanya’da bulunan uzun bacaklara sahip, uzun kafa yapısı, küçük kulakları, uzun ve yapağıl

 63. Bergamaska Koyunu

  İtalya’nın Lombardi bölgesinde bulunan, etçi, vücut rengi beyaz, vücudu orta irilikte, yüzde

 64. Beylik Oyunu

  Almanya'da Orta Çağ yazınını kaynak alan kahramanlık ve şövalyelik oyunu.

 65. Bibrik Koyunu

  Pakistan’da bulunan, vücudu orta büyüklükte ve beyaz ancak baş kısmındaki yapağı rengi siy

 66. Bir Koyundan İki Post Çıkarmak

  Olması gerekenden daha fazla elde etmek.

 67. Bireycil Oyun

  Bireysel olay ya da sorunları gerçek bağlamından soyutlamadan, eylem içinde gözlemek ya da sa

 68. Bireysel Oyun

  Çocuğun, arkadaşa gerekseme duymadan kendi kendine oynayabileceği oyun.

 69. Birlikte Oyun

  1. İşbirliği yapmayı ve yarışmayı gerektiren oyun. 2. Eğlendirici ve dinlendirici niteliği

 70. Biyomekanik Oyun Düzeni

  Meyerhold'un kurgusal tutumuna uygun olarak groteski, güldürüyü ve simgeleri kullanarak ortaya

 71. Biyomekanik Oyun Düzeni

  Rus rejisörü Meyerhold'un "Yapıcılık" (constructivist) tutumuna ve onun sahneye koyuş yöntemi

 72. Biyomekanik Oyunculuk

  Sovyet yönetmeni Meyerhold'un oyunculuk estetiği. Bu oyunculukta hareketler, sözlerden daha önem

 73. Blue Du Maine Koyunu

  Mavi Du Maine koyunu.

 74. Bolluk Oyunu

  Hayvansal ve bitkisel ürünlerde verim sağlamak amacıyla yapılan ve ekin ekme, kavrama, döllenm

 75. Bondkoyunu

  Avustralya’da Pepin Merinosları ve Lincoln koçlarının kullanılmasıyla geliştirilmiş, yapağ

 76. Border Leicesterkoyunu

  İngiltere’de bulunan, yerli dağ ırklarının Leicester ırkıyla melezlenmesi ve bir ölçüde C

 77. Boreraykoyunu

  İzlanda’dan köken alan, geliştirilmesinde İskoç siyah yüzlü ve İskoç kısa yapağılı ır

 78. Borsa Oyuncusu

  Borsada kazanç elde etmek amacıyla alım satım yapan iktisadi karar birimi.

 79. Bovskakoyunu

  İtalya sınırı yakınlarında kuzey batı Slovenya’da bulunan, küçük yapılı, sütleri peyni

 80. Boyu Boyuna, Huyu Huyuna

  karı koca veya arkadaşlar arasında her bakımdan uygunluk olması gerekir anlamında kullanılan

 81. Boyun

  Bir hayvanın baş ve gövdesini birleştiren bölge.

 82. Boyun

  TV. Almaç ışıtacının koni biçimindeki bölümünden sonra gelen ve tarayıcı demetin oluşma

 83. Boyun

  1. Baş ve gövdeyi birleştiren kısım. 2. Birçok sestod da skoleksle strobila arasında halkalan

 84. Boyun

  Genç dağlık kümelerde, dorukları birbirinden ayıran, yüksek ve kimileri ulaşıma elverişli

 85. Boyun

  Bir hayvanın baş ve gövdesini birleştiren bölge.

 86. Boyun Ağrıları Hastalığı

  Boyun ağrıları bel ağrıları kadar sık görülmemekle birlikte, her yaş grubunda karşılaş

 87. Boyun Altı Bezi

  Boynun alt ön bölgesinde yer alan ve birey erginleşinceye kadar büyüyen, erginleştikten sonra

 88. Boyun Bilmecesi

  Kuzey Avrupa ile kimi Afrika toplumların da dolaşan ve ortak bir söylentiye göre de onu çözeni

 89. Boyun Bir Karış Uzadı

  Alay gereği olmayan o işi yapmakla sanki yükseldin anlamında kullanılan bir söz.

 90. Boyun Eğmek

  İsteyerek veya istemeyerek uymak, katlanmak. Örn: Para bulabilmek için ya bir tarafa boyun eğme

 91. Boyun Eti

  Boyun omurlarının önde kafa kemikleri, arka tarafta sırt omurlarıyla bağlantı yerine kadar ol

 92. Boyun Fistülü

  Solungaç fistülü.

 93. Boyun Kesmek

  Selam vermek için başını eğmek. Örn: Eli göğsünde, boyun keserek dervişçe bir selamla al

 94. Boyun Kırmak

  Saygı duyulan bir kimse karşısında, ayaktayken başı öne bükmek. Örn: Hürrem Hakkı, Ferhu

 95. Boyun Müköz Hücreleri

  anat. Mide fundusundaki bezlerin boyun kısmında bulunan, asit derecesi yüksek olan glikozaminogli

 96. Boyun Oluğu

  anat. Hayvanlarda kan almaya yarayan, hayvan türleri arasında değişik kaslar tarafından sınır

 97. Boyun Omur (Cervical Ostearthritis) Hastalığı

  Boyun omur hastalığı (cervical osteoarthritis), boyundaki omurların üstünde kemik çıkıntıl

 98. Boyun Omurları

  anat. Evcil memeli hayvanlarda sayısı 7 olan ve boynun kemiksel kısmını biçimlendiren omurlar,

 99. Boyun Sestopları

  Sinema/TV. Bir askıyla boyna asılan ve gizlenen ufak sestoplar çeşidi.

 100. Boyun Sinirleri

  anat. Sayıları tüm evcil hayvanlarda 8 çift olan sinirler, nervi servikales.Mesaj / Bildirim Gönderin