Google’ın Yeni Oyuncağı El Tanıma SensörüGoogle İleri Teknoloji ve Projeler grubunun bir projesinin bir parçası olarak geliştirilen Soli Sensörü, daha düşük enerjiyi kullanmak ve el değirmenlerini bir milimetrelik seviyede tespit etmek için tasarlanmış düşük güçlü bir radardı

Google İleri Teknoloji ve Projeler grubunun bir projesinin bir parçası olarak geliştirilen Soli Sensörü, daha düşük enerjiyi kullanmak ve el değirmenlerini bir milimetrelik seviyede tespit etmek için tasarlanmış düşük güçlü bir radardır. Elektromanyetik dalgalar kullanılarak 60 GHz ISM bandında çalışır.

Sensör, Soli’nin Sanal Araçlar Hareketleri’nin bir parçası olan bir dizi hareketi algılar: sanal kaydırıcı, sanal düğme ve hatta sanal düğme. Çipin artıları, daha az enerji gerektirmesi, hareketli parça içermemesi, ışık koşullarından bağımsız olarak çalışabilmesi ve ileride daha fazla geliştirildiğinde, çeşitli ürünlerde kullanılabilir: giyilebilir cihazlar, IoT cihazları, telefonlar ve arabalar.

Poject Soli’nin kurucusu Ivan Poupyrev, projenin hedefi hakkında şunları söyledi: “El, en üst düzey giriş aygıtı. Bu inanılmaz kabiliyeti, insan davranışlarının inceliğini ve elimizi kullanmanın inceliğini nasıl elde edebiliriz, ama sanal dünyaya uygulayabiliriz?

Admin

Taglar: Google’ınYeniOyuncağıTanımaSensörüSayfa Yorumları

Yorum Ekle

Mesaj / Bildirim Gönderin