Aranan: Engin

 1. Robotik Takımından Büyük Başarı

  Liselilerden oluşan robotik takımı 4th Dimension, İstanbul’da düzenlenen Turkish Robotik Off Season yarışmasında, ‘Winner’ ve ‘Engineering Inspiration’ ödüllerini alarak Türkiye şampiyonu oldu.

 2. Bilgisayar Bağımlılığı Depresyonu Arttırıyor

  Yıldız Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Engin Deniz danışmanlığında, doktora öğrencisi Canan Oğuz tarafından ‘Çocuklarda Bilgisayar Bağımlılığı İle Depresyon ve Anksiyete Arasındaki İlişkini

 3. Yeşil Ot Yiyen İneklerin Sütleri Niçin Beyazdır?

  Bir ineğin en çok yediği yeşil renkli otlardır. Bu otlar ineğin dört odalı midesinde çözülür ve moleküllere ayrılır, moleküllerin ise renkleri yoktur. Sütün renginin beyaz olmasının nedeni içinde çözünmüş halde bulunan kalsiyum k

 4. Türkiye’de Bitki Çeşitleri

  Türkiye, Zengin Bitki Çeşitliliğine Sahip Olan Dünyanın Sayılı Ülkelerinden Biridir. Bu Zenginlikte; İklim Çeşitliliği, Kısa Mesafelerde Değişen Yeryüzü Şekilleri, Coğrafi Konum, Jeolojik Zamanlar Boyunca Görülen İklim Değişiklikl

 5. Bitki Çeşitleri

  İklim Etkisi: Sıcaklık ve yağışın uygun olduğu alanlarda bitki örtüsü zengin iken kurak ve soğuk yerlerde bitki yetişmez. İklim ve bitki örtüsü birbirine bağlıdır.

 6. Taze Üzüm Faydaları

  * Üzümde, böbreklerin çalışmasını uyarıp, kalp atışını düzenlemeye yardım ederken, vücuttaki alkalin rezervlerini güçlendiren bir mineral olan potasyum bolca bulunur. Demir açısından zengindir. Kanda hemoglobini arttırır.

 7. Camın Arkasında Güneşte Bronzlaşabilir miyiz?

  Güneşte cildimizin renginin değişmesini sağlayan güneş ışığının içindeki ültraviyole (UV) ışınlarıdır ki bunlar camdan geçemez. UV ışınları görünmeyen, yüksek enerjili, kısa dalga boylu ve görebildiğimiz renk dağılımında

 8. Sarımsak Faydaları

  Beslenme alışkanlığında bu lezzetli ilacın özel bir yeri vardır. En iyi kalite sarımsak germanyum ve selenyumca zengin topraklarda yetişir.

 9. Türkiye Topraklarının Oluşumu

  Ülkemiz toprak çeşitleri yönünden dünyanın en zengin ülkeleri arasındadır.Türkiye topraklarının oluşumunu etkileyen faktörler çok çeşitlidir. Bunlar iklim, bitki örtüsü, ana materyal, zaman, yeryüzü şekilleridir. Türkiye de görü

 10. Türkiye’de Yeraltı Suları ve Kaynakları

  Yeryüzünden sızan sular, yeraltında geçirimsiz bir tabakanın içerisindeki kayaların boşluk ve çatlaklarında tutulur. Bu suya yer altı suyu denir. Ülkemiz yer altı bakımından oldukça zengindir.

 11. Hurma Faydaları

  Tropik bölgelerin ağacı olduğundan Türkiye’de meyvaları tam olgunlaşmamaktadır. Şeker, vitamin ve mineral açısından çok zengindir. Hurma aç karnına yenmelidir.

 12. İlk Türk Devletlerinde Ekonomi

  Bozkır hayatında göçebe toplum olarak varlığını sürdüren İlk Türklerde ekonominin temelini hayvancılık oluşturur. En çok koyun ve at yetiştirilirdi. Zenginler at eti, diğer insanlar ise koyun eti yerlerdi. Kısrak sütünden kımız, dar

 13. Brokolinin Faydaları

  Brokoli içerdiği maddeler açısından insan sağlığı üzerinde bir çok faydaları vardır. Sebze olarak Brokoli; A, C, E ve Karotin vitaminleri bakımından oldukça zengindir.

 14. Akıl Sır Ermiyor Fıkrası

  Hoca’nın iki yüz akçe parası kaybolmuş. Bulunması için dua etmeye başlamış. O sırada Akşehir’in zenginlerinden birinin bindiği gemi yolda fırtınaya tutulmuş.

 15. Bartın Amasra Müzesi

  Amasra’nın antik bir yerleşim merkezi olması ve tarihî eser açısından zengin olması nedeniyle burada bir müze kurulması zorunlu hâle gelmiştir.

 16. Ben Küçük Yangınlara Karışmam Fıkrası

  Kasabanın en zenginlerinden olan Murat ağa, kendisinin çok akıllı olduğu için servet sahibi olduğunu sanırmış. Cumadan cumaya camiye gelirmiş.

 17. Beydağları Sahil Milli Parkı

  Yapılan Aktiviteler; Arkeolojik kalıntılar, Zengin Bitki Örtüsü, Kampçılık, Doğa Yürüyüşü, Piknik, Manzara, Fotoğrafçılık. Akdeniz Bölgesi’nin Antalya ili sınırları içinde yer almaktadır.

 18. Beyşehir Gölü Milli Parkı

  Yapılan Aktiviteler; Doğa Yürüyüşü, Fotoğrafçılık, Kuş Gözlem, Sportif Olta Balıkçılığı (Tarihi kalıntılar, jeomorfolojik oluşumlar, tabii bitki ve zengin kuş toplulukları ve hidrolojik özellikler)

 19. Felek Masalı

  Vaktiyle zengin bir ağanın bir de ailesi varmış. Ağa, hizmetkâr tutup çalıştırırmış. Herkesin hayran olduğu yaşantıya sahipmiş. Yıllar sonra zenginliğini kaybetmiş. Köy halkı üzerindeki nüfuzu da azalmış.

 20. Güllük Dağı (termessos) Milli Parkı

  Yapılan Aktiviteler; Arkeolojik kalıntılar, Zengin Bitki Örtüsü, Kampçılık, Doğa Yürüyüşü, Piknik, Fotoğrafçılık. Akdeniz Bölgesi’nin Antalya ili sınırlarıiçindedir.

 21. Hattila Vadisi Milli Parkı

  Yapılan Aktiviteler; Doğa Yürüyüşü, Fotoğrafçılık, Zengin Bitki Örtüsü, Jeolojik, jeomorfolojik oluşumlar ve yaban hayatı zenginliği, ekoturizm

 22. Honaz Dağı Milli Parkı

  Yapılan Aktiviteler; Arkeolojik kalıntılar, Jeolojik ve Jeomorfolojik Oluşumlar, Endemiklerce Zengin Bitki Örtüsü, Kampçılık, Doğa Yürüyüşü, Fotoğrafçılık

 23. Ilgaz Dağı Milli Parkı

  Yapılan Aktiviteler; Zengin Bitki Örtüsü, Dağ ve Kar Sporları, Kampçılık, Doğa Yürüyüşü, Piknik, Fotoğrafçılık. Batı Karadeniz Bölgesi’nde,Çankırı ve Kastamonu illerisınırları içinde yer almaktadır.

 24. Kaçkar Dağları Milli Parkı

  Yapılan Aktiviteler; Doğa Fotoğrafçılığı, Ekoturizm, İlginç jeolojik ve jeomorfolojik yapı, bitki ve yaban hayatı zenginliği, geleneksel yaylacılık

 25. Karagöl - Sahara Milli Parkı

  Yapılan Aktiviteler; Piknik, Fotoğrafçılık, Doğa Yürüyüşü, Hidrografik yapı ve vejetasyon zenginliği, geleneksel yaylacılık. Doğu Karadeniz Bölgesi’nde, Artvin ilisınırları içinde yer almaktadır.

 26. Kazdağı Milli Parkı

  Yapılan Aktiviteler; Zengin Bitki Örtüsü ve Fauna, Biyolojik Çeşitlilik, Kampçılık, Doğa Yürüyüşü, Fotoğrafçılık. Marmara ve Ege Bölgeleri geçişzonunda, Balıkesir ili sınırları içinde yer alır.

 27. Kızıldağ Milli Parkı

  Yapılan Aktiviteler; Zengin Bitki Örtüsü, Jeolojik yapı, Kampçılık, Doğa Yürüyüşü, Piknik, Fotoğrafçılık. Akdeniz Bölgesi’nde, Isparta ili sınırları içindedir.1969 yılında ilan edilmiştir.

 28. Kovada Gölü Milli Parkı

  Yapılan Aktiviteler; Zengin Bitki Örtüsü, Göller, Kampçılık, Doğa Yürüyüşü, Piknik, Olta Balıkçılığı, Fotoğrafçılık, Manzara. Akdeniz Bölgesi’nin Isparta ili sınırları içindedir.

 29. Kuş Cenneti Milli Parkı

  Yapılan Aktiviteler; Doğa Fotoğrafçılığı, Zengin ve çeşitli kuş toplulukları, tabii bitki toplulukları, kuş gözlem. Marmara Bölgesi’nde, Balıkesir ili sınırları içindedir.

 30. Marmaris Milli Parkı

  Yapılan Aktiviteler; Doğa Fotoğrafçılığı, Ekoturizm, Jeomorfolojik bir yapı, flora ve fauna zenginliği. Akdeniz, Ege bölgelerigeçiş zonunda, Muğla ili sınırları içinde yeralmaktadır.

 31. Munzur Vadisi Milli Parkı

  Yapılan Aktiviteler; Jeolojik yapı, Zengin Bitki Örtüsü ve fauna, Doğa Yürüyüşü, Piknik, Fotoğrafçılık. oğu Anadolu Bölgesi’nin Tunceli ili sınırlarıiçinde yer almaktadır

 32. Saklıkent Milli Parkı

  Yapılan Aktiviteler; Zengin Bitki Örtüsü ve fauna, Hidrolojik yapı, Kampçılık, Doğa Yürüyüşü, Piknik, Olta Balıkçılığı, Fotoğrafçılık. Akdeniz Bölgesi’nde, Antalya ve Muğla illeri sınırları içinde yeralmaktadır.

 33. Sarıkamış Allahuekber Dağları Milli Parkı

  Yapılan Aktiviteler; Tarih, Sarıçam Yayılışı, Yaban hayatı Zenginliği. Doğu Anadolu Bölgesi’nde Kars ve Erzurum illeri sınırlarıiçinde yer almaktadır.

 34. Yedigöller Milli Parkı

  Yapılan Aktiviteler; Zengin Bitki Örtüsü, Göller, Kampçılık, Doğa Yürüyüşü, Piknik, Olta Balıkçılığı, Fotoğrafçılık. Yedigöller Milli Parkı 29.04.1965 yılında 6831 sayılı Orman Kanununun 25. Maddesi gereği


 1. Bulancak » Bayındır Engin Kaptanoğlu İlkokulu

  Bayındır Köyü Merkez Mevkii No: 103 Bulancak / Giresun

 2. Kahta » Çağdaş Yaşam-engin Meriç İlkokulu

  Burmapınar Köyü Hisar Mezrası No: 1 İç Kapı No: 1 Kahta / Adıyaman

 3. Çatalzeytin » Çatalzeytin Şehit Engin Açıkgöz Çok Programlı Anadolu Lisesi

  Merkez Mah. Yeni Sanayi Sitesi Cad. Lise Sitesi No: 22 İç Kapı No: 1 Çatalzeytin / Kastamonu

 4. BESIKTAS » COSKUN ZENGIN

  SINANPASA MAH. HATAT TAHSIN SOK. NO:29/1A

 5. Çukurova » Dr. Fethi Zengin Aile Sağlık Merkezi

  Mahfesığmaz Mah. Turgut Özal Bul. 70991 Sokak. Ata Sitesi Zemin Kat Çukurova / Adana

 6. Kırkağaç » Eczacı Engin Ümmetoğlu Anadolu Lisesi

  Şair Eşref Mah. 71 (albay Fahir ışık) Sk. No: 35a İç Kapı No: A Kırkağaç / Manisa

 7. BORNOVA » ENGIN

  (C) 236 SK. NO:3/B BORNOVA

 8. Esenler » Engin Can Güre İlkokulu

  Fevzi Çakmak Mah. Ferhatpaşa Cad. No: 6 Esenler / İstanbul

 9. Esenler » Engin Can Güre Ortaokulu

  Fevzi Çakmak Mah. 1110. Sk. No: 3 İç Kapı No: 1 Esenler / İstanbul

 10. CANIK » ENGIN DENIZ ECZANESI

  SEHIT MESUT CAD.1.SOK.NO:74

 11. MANAVGAT » ENGIN DENIZ ECZANESI

  YALI MAH.1003.SOK.NO:11/A SIDE

 12. LALELI » ENGIN DILEK ECZ.

  M.KEMAL PASA CD.SAITEFENDI SK. NO:4/A

 13. FATIH » ENGIN DILEK ECZANESI

  MESIHPASA MAH MUSTAFA KEMAL PASA CAD NO 4 LALELI

 14. EMINONU » ENGIN DILEK ECZANESI

  MESIHPASA CD.SAIT EFENDI SK.NO:4

 15. PALANDOKEN » ENGIN ECZANESI

  SOLAKZADE MAH. YAVUZ SULTAN SELIM BULVARI NO:67

 16. MERKEZ » ENGIN ECZANESI

  KONAK MAH ISTASYON CAD NO 14/A

 17. MERKEZ » ENGIN ECZANESI

  SOGUTLU MAH FEVZI CAKMAK CAD NO 14

 18. MERKEZ » ENGIN ECZANESI

  BAHCELIEVLER MAH ABDULGAFFAR OKAN CAD NO 10

 19. ILKADIM » ENGIN ECZANESI

  KALE MAH.SALIHBEY SOK.NO:19/14

 20. MERIC » ENGIN ECZANESI

  IZZETPASA MAH.CUMHURIYET MEYDANI

 21. GEMLIK » ENGIN ECZANESI

  HAMIDIYE MAH.ISTIKLAL CAD.NO:1/B

 22. YENISEHIR » ENGIN ECZANESI

  YENI MAH.YARIMAGA SOK.NO:33/1-A

 23. CAYELI » ENGIN ECZANESI

  NAMIK KEMAL MEYD.YILMAZ APT.

 24. KAGITHANE » ENGIN ECZANESI

  YESILCE MAH.DESTEK SOK.NO:44/B

 25. SIIRT » ENGIN ECZANESI

  BAHCELIEVLER MH.A.GAFFAR OKAN CD

 26. GEBZE » ENGIN ECZANESI

  OSMAN YILMAZ MAH.KADIOGLU CAD.

 27. ERDEK » ENGIN ECZANESI

  YALI MAH.OKUL CAD.NO:11/A

 28. OSMANGAZI » ENGIN ECZANESI

  SOGANLI MAH.DR.SADIK AHMET CAD.

 29. SUSEHRI » ENGIN ECZANESI

  YANLIZ BAGLAR MAH.HEKIM SOK.

 30. KARTAL » ENGIN ECZANESI

  U.MUMCU MAH.YUNUSEMRE CAD.NO:7/A

 31. IGDIR » ENGIN ECZANESI

  SOGUTLU MAH.FEVZI CAKMAK CAD.

 32. BURDUR » ENGIN ECZANESI

  KONAK MAH.ISTASYON CD.NO:14/A

 33. BORNOVA » ENGIN ECZANESI

  KAZIM DIRIK MAH.236 SOK.NO:3/B

 34. PENDIK » ENGIN ECZANESI

  SEYHLI MAH.AKSEMSETTIN CAD.NO:21

 35. YUKSEKOVA » ENGIN ECZANESI

  GUNGOR MAH.KULTUR SANAT CAD.

 36. AVNI AKER KARGO » ENGIN ECZANESI/CAYELI

  ARAS KARGO AVNIAKER SUBESINDEN TESLIM

 37. Karşıyaka » Engin Hayri Özmeriç İlkokulu

  Zübeyde Hanım Mah. 7400 / 24 Sk. No: 13 İç Kapı No: 1 Karşıyaka / İzmir

 38. Karşıyaka » Engin Hayri Özmeriç Ortaokulu

  Zübeyde Hanım Mah. 7400 / 6 Sk. No: 30 Karşıyaka / İzmir

 39. Mazıdağı » Engin İlkokulu

  Engin Mah. Engin Sk. No: 38 İç Kapı No: 1 Mazıdağı / Mardin

 40. Baykan » Engin İlkokulu

  Engin Köyü No: 1 Baykan / Siirt

 41. OMERLI » ENGIN KASIKCIOGLU

  OMERLI MAH. KASABA SIT. SOS.TES. B BLOK K.

 42. Fatih » Engin Sever Anaokulu

  Mevlanakapı Mah. Karanfilli Çavuş Sk. İbrahim Alaaddin İ.ö.o. Blok No: 4 İç Kapı No: 1 Fatih / İstanbul

 43. AKDENIZ » ENGIN UYSAL

  CANKAYA MAH. ISTIKLAL CAD. NO.84/1/1

 44. Merkez » Enginalan İlkokulu

  Enginalan Köyü No: 70 Merkez / ığdır

 45. Merkez » Enginalan Ortaokulu

  Enginalan Köyü No: 70 Merkez / ığdır

 46. ANTALYA » ENGINDENIZ ECZ SIDE MANAVGAT

  ENGINDENIZ ECZ SIDE MANAVGAT

 47. MANAVGAT » ENGINDENIZ ECZANESI

  YALI MAH. 1003 SK. NO:11/A SIDE MANAVGAT

 48. Merkez » Engindere İmam Hatip Ortaokulu

  Engindere Mah. 1 Nolu Cumhuriyet Cad. Cumhuriyet İlkoğretim Okulu Sitesi No: 50 İç Kapı No: 101 Merkez / Rize

 49. ALACA » ENGININ ECZANESI

  AYHAN MH.ANKARA CD.NO:6/C

 50. Edremit » Enginsu İlkokulu

  Enginsu Mah. Enginsu Sk. No: 35 Edremit / Van

 51. ALSANCAK » ERENGIN

  TALATPASA BULVARI NO:64/A ALSANCAK

 52. KONAK » ERENGIN ECZANESI

  KULTUR MH. TALATPASA BLV. NO.64-A ALSANCAK

 53. MERKEZ » ERZURUM-ENGIN ECZANESI

  SOLAKZADE MAH. 2.MARKETLER NO:67 PALANDOKEN ERZURUM

 54. Akyaka » Geçit Şh.engin Danyıldız İlkokulu

  Geçitköy Köyü No: 25 Akyaka / Kars

 55. Pamukkale » İstiklal Fitnat-ahmet Engin İlkokulu

  İstiklal Mah. 1193 Sk. Fitnat Ahmet Engin İlkokulu Sitesi No: 46 İç Kapı No: 1 Pamukkale / Denizli

 56. IDEALTEPE » K.ENGIN KURBAN

  RIFKI TEKSIS CAD. KOSK AP. NO:11/4

 57. Kırıkhan » Kaymakam Hasan Zenginalp İlkokulu

  Kurtuluş Mah. Yunus Emre Cad. No: 40 Kırıkhan / Hatay

 58. Çan » Kocayayla Enginuz İlkokulu

  Kocayayla Köyü No: 493 İç Kapı No: 1 Çan / Çanakkale

 59. Çan » Kocayayla Enginuz Ortaokulu

  Kocayayla Köyü No: 493 İç Kapı No: 1 Çan / Çanakkale

 60. GOZTEPE » M.E.K KUAFOR - ENGIN DONDER

  TOPAGACI SOK. CINAR AP. NO:19

 61. Andırın » Mehmet Ali Zengin Anaokulu

  Tufan Paşa Mah. 202 Sk. No: 10 İç Kapı No: 1 Andırın / Kahramanmaraş

 62. Akçaabat » Mersin Şehit Engin Saraç İlkokulu

  Mersin Mah. Merkez[saraçlar] Küme Evleri No: 5 Akçaabat / Trabzon

 63. Akçaabat » Mersin Şehit Engin Saraç Ortaokulu

  Mersin Mah. Merkez[saraçlar] Küme Evleri No: 5 Akçaabat / Trabzon

 64. Merzifon » Merzifon Sevinç-orhan Erzengin Özel Eğitim İlkokulu

  Hocasüleyman Mah. Kaledibi Sk. No: 1 Merzifon / Amasya

 65. Merzifon » Merzifon Sevinç-orhan Erzengin Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi (okulu)

  Hocasüleyman Mah. Kaledibi Sk. No: 1 Merzifon / Amasya

 66. Merzifon » Merzifon Sevinç-orhan Erzengin Özel Eğitim Ortaokulu

  Hocasüleyman Mah. Kaledibi Sk. No: 1 Merzifon / Amasya

 67. GONEN » MURAT ENGIN ECZANESI

  KURTULUS MAH HUSEYIN TUMER CAD NO 61

 68. KADIKOY » NIEN PARF.-NIZAMETTIN ENGIN

  OSMANAGA MAH. KORLER SOK. NO:1/2

 69. KADIKOY » NIZAMETTIN ENGIN VE ORTAGI

  OSMANAGA MAH. KORLER SOK. NO:1-2

 70. KADIKOY » NIZAMETTIN ENGIN VE ORTAGI (SUBE)

  OSMANAGA MAH. BASCAVUS SOK. NO:25/A

 71. AVCILAR » OSMAN AKENGIN

  MERKEZ MAH. SAMLI SOK. NO.51/1

 72. Ayvacık » Özel Ayvacık Engin Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu

  Hamdibey Mah. Atatürk Cad. No: 51 İç Kapı No: 1 Ayvacık / Çanakkale

 73. Büyükçekmece » Özel Engin Deniz Bale Dans Ve Müzik Kursu

  Fatih Mah. Zümrüt Sk. Yuva Apt. Sitesi Yuva Apt. - Blok No: 14 İç Kapı No: 1 Büyükçekmece / İstanbul

 74. Bornova » Özel Engin Deniz Yükseköğretim Erkek Öğrenci Yurdu

 75. Selçuk » Özel Engin Ege Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu

  Atatürk Mah. Siegburg Cad. No: 4 / b İç Kapı No: / b Selçuk / İzmir

 76. Kadıköy » Özel Engin Fikirler Yabancı Dil Kursu

  Suadiye Mah. Kazım Özalp Sk. No: 15 İç Kapı No: 3 Kadıköy / İstanbul

 77. Beşiktaş » Özel Engin Fikirler Yabancı Dil Kursu (beşiktaş Şubesi)

  Nisbetiye Mah. Aydın Sk. İş Merkezi Blok No: 12 İç Kapı No: 3-10 Beşiktaş / İstanbul

 78. Yatağan » Özel Engin Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu

  Yeni Mah. Cumhuriyet Cad. Özlem Sürücü Kursu Sitesi No: 68 İç Kapı No: A Yatağan / Muğla

 79. Nilüfer » Özel Engin Sarıtaş Öğrenci Etüt Eğitim Merkezi

  İhsaniye Mah. Kanuni Cad. Nilüfer Sk. Nil Ap. No:6 Nilüfer / bursa

 80. Avcılar » Özel Engincan Anaokulu

  Mustafa Kemal Paşa Mah. Mektep Sk. No: 170 İç Kapı No: 2 Avcılar / İstanbul

 81. Ümraniye » Özel Engindil Yabancı Dil Kursu

  İstiklal Mah. Alemdağ Cad No:172 / a Kat:1 Ümraniye / istanbul

 82. Bakırköy » Özel Enginler Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu

  Cevizlik Mah. Hamam Sk. No: 2 İç Kapı No: 3 Bakırköy / İstanbul

 83. Altınordu » Özel Enginyurt Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurdu

 84. Yenişehir » Özel Klas Engin Lisan Hizmetleri Yabancı Dil Kursu

  Barbaros Mah. 2148 Sok. No:8 / 1 Yenişehir / mersin

 85. Pendik » Özel Pendik Yeni Engin Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Kurtköy Şubesi

  Kurtköy Mah. Ankara Cad. No: 428 İç Kapı No: 3 Pendik / İstanbul

 86. Biga » Özel Rengin Özel Eğitim Ve Rehaabilitasyon Merkezi

  Hamdibey Mah. Tarım Sk. No: 19 İç Kapı No: A Biga / Çanakkale

 87. Tuzla » Özel Yeni Engin Motorlu Taşıt Sürücüleri (tuzla Şubesi) Kursu

  Yayla Mah. Ali İhsan Paşa Cad. No: 17a İç Kapı No: 1 Tuzla / İstanbul

 88. Tuzla » Özel Yeni Engin Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu

  Aydıntepe Mah. Tersane Sk. No: 1 İç Kapı No: 5 Tuzla / İstanbul

 89. Merkez » Özel Zengin Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu

  Gürler Mah. Menderes Cad. No: 42 İç Kapı No: 1 Merkez / Kırıkkale

 90. Odunpazarı » Özel Zengin Yabancı Dil Kursu

  Arifiye Mah. Ünügür Sk. No: 14 Odunpazarı / Eskişehir

 91. Maltepe » Prof. Dr. Mustafa Zengin Ortaokulu

  Fındıklı Mah. Başıbüyük Yolu Cad. No: 4 Maltepe / İstanbul

 92. SEYHAN » RENGIN ECZANESI

  YENIBARAJ MAH.H.OMER SABANCI BLV

 93. Pazaryolu » Sefer Zengin İlkokulu

  21haziran Mah. Eski Bayburt Cad. No: 19a İç Kapı No: A Pazaryolu / Erzurum

 94. Çan » Şehit Engin Eker Ortaokulu

  Karşıyaka Mah. Mustafa Keçili Cad. No: 4 İç Kapı No: 1 Çan / Çanakkale

 95. Havsa » Şehit Engin Şahin İlkokulu

  Necatiye Köyü No: 1 Havsa / Edirne

 96. Havsa » Şehit Engin Şahin Ortaokulu

  Necatiye Köyü No: 1 Havsa / Edirne

 97. Durağan » Şehit Engin Şahin Yatılı Bölge Ortaokulu

  Alpuğan Köyü Tekiryaylası Mevkii No: 1 Durağan / Sinop

 98. Merkez » Şehit Engin Tilbaç Anaokulu

  Yeni Mah. 26295 Sk. No: 3 İç Kapı No: 1 Merkez / Adıyaman

 99. Küçükçekmece » Şehit Er Müslüm Zengin İlkokulu

  Halkalı Merkez Mah. Orhangazi Cad. Şehit Er Müslüm Zengin Sitesi İlköğretim Okulu Blok No: 2 Küçükçekmece / İstanbul

 100. Kozlu » Sivriler Şehit Engin Aydın İlkokulu

  Sivriler Köyü Merkez Mevkii Okullar Sk. No: 55 Kozlu / Zonguldak


 1. Davul Dengi Dengine Diye Çalar

  Evlenecek kimselerin birbirlerine denk olması gerekir.

 2. Dengi Dengine

  Uygun olanıyla. Örn: Şehrin ortasında bir kurulu düzen var ki dengi dengine işleyip duruyor.

 3. Dolgu Maddesince Zengin Yemler

  Sindirim sistemini mekaniksel olarak dolduran, hayvana tokluk hissi veren, kuru maddesinde % 18’den

 4. Enerji Bakımından Zengin Yemler

  Kuru maddesinde en az 5 MJ/kg net enerji laktasyon veya 9 MJ /kg metabolik enerji içeren tahıl tan

 5. Engin Dallardan Murt Yememek

  Yükseklerden uçmak, burnu büyük olmak. Örn: Engin dallardan murt yemezdi. Onun alacağı kız

 6. Enginar

  Papatyagiller (Compositae) familyasından, sebze olarak kullanılan çok yıllık bir kültür bitki

 7. Fukaranın Tavuğu, Zenginin Atı Kıymetli Olur

  Yoksul geçimini, varlıklı keyfini düşünür.

 8. Malını Yemesini Bilmeyen Zengin, Her Gün Züğürttür

  Züğürt, yokluk içinde bulunduğundan yiyemez, varlık içinde olduğu hâlde yiyemeyen de bunun

 9. Proteince Zengin Yemler

  Kuru maddesinde % 30’dan fazla ham protein bulunduran küspeler ve hayvansal kökenli yemler.

 10. Rağbet Güzel İle Zenginedir

  Güzellerle zenginler her zaman itibarlıdırlar.

 11. Rengin Görünümsel Özellikleri

  Rengin görünüm açısından üç temel özelliği : Türü, doygunluğu ve parlaklığı.

 12. Rengini Belli Etmek

  Yandaşlığını açıklamak, düşüncesini, eğilimini açığa vurmak. Örn: Rengimizi belli et

 13. Üslûpta Zenginlik

  (Söz sanatı terimi) Fikirlerin, duyguların, hayallerin inceliklerini anlatmak için bulunan uygun

 14. Vitamin Bakımından Zengin Yemler

  Yapısında bir veya daha fazla vitamini yüksek düzeyde içeren balık karaciğeri gibi yemler.

 15. Zengin Arabasını Dağdan Aşırır, Fakir Düz Ovada Yolunu Şaşırır

  Zengin, para gücüyle güçlükleri yenerken yoksul, parasızlık yüzünden en kolay işi bile ba

 16. Zengin Arabasını Dağdan Aşırır, Züğürt Ovada Yolunu Şaşırır

  Zengin, para gücüyle güçlükleri yenerken yoksul, parasızlık yüzünden en kolay işi bile ba

 17. Zengin Kesesini Döver, Züğürt Dizini

  Bir iş yapılacağı zaman zengin işte para diye kesesini döver, fakirse yapmak istediği işi pa

 18. Zengin Uyak

  Bir sesliden başka, onun başında veya sonunda bir sessiz bulunan uyak.

 19. Zenginin Horozu Bile Yumurtlar

  Paralı kişi başarılı olunamayacak sanılan işlerden bile kâr sağlama yolunu bulur.

 20. Zenginin Malı Züğürdün Çenesini Yorar

  Birinin zenginliğinden çok söz etmenin gereksizliğini, yersizliğini belirtmek için söylenen b

 21. Zenginin Sermayesi Kasasında, Âlimin Sermayesi Kafasında

  Zengin kişinin zenginliği parasıdır, her işini parayla kolayca yaptırır bilgin kişinin zengi

 22. Zenginleştirilmiş Algı

  İm, simge ya da açık ve kesin olmayan uyaranları kişinin değer ve gereksinmelerinin etkisiyle

 23. Zenginleştirilmiş Gıda

  Gıdaların işlenmesi sırasında kaybedilen besin elementlerinin daha sonra son ürüne eklenmesiy

 24. Zenginleştirilmiş Reaktör

  Yakıt olarak, doğal uranyum yerine zenginleştirilmiş uranyum kullanan reaktör.

 25. Zenginleştirilmiş Uranyum

  Düşük verimli (%0,7) doğal uranyumun (U-235) zenginleştirilerek veriminin %4'e kadar artırılm

 26. Zenginleştirilmiş Yakıt

  Hafif sulu reaktörlerde, yakıt unsuru olarak kullanılan, yaklaşık 8 mm çapında ve 15 mm yüks

 27. Zenginleştirim

  Aynı bir öğenin yerdeşlerinden oluşan bir karışımda, belli bir yerdeşin yüzdesini artırma

 28. Zenginleştirme

  Bir elementin izotop oranının fisil madde katkısıyla artırılması.

 29. Zenginleştirme Besi Yerleri

  Bu tür besi yerleri istenmeyen mikropların üremesine engel olan ve izolasyonu arzu edilenin bol

 30. Zenginleştirme Derecesi

  Zenginleştirme etkeninin 1’den küçük olması.

 31. Zenginleştirme Etkeni

  Zenginleştirilmiş bir karışımda, izotop atom sayısının, karışımın atom sayışma oranı.

 32. Zenginleştirme Kültürü

  Mikroorganizmaların üremesini artıran bir kültür ortamı.

 33. Zenginleştirme Yöntemleri

  Bir elementin izotop oranını artırmayı sağlayıcı yöntemler.



Mesaj / Bildirim Gönderin