Taze Üzüm Faydaları


Taze Üzüm Faydaları
* Üzümde, böbreklerin çalışmasını uyarıp, kalp atışını düzenlemeye yardım ederken, vücuttaki alkalin rezervlerini güçlendiren bir mineral olan potasyum bolca bulunur. Demir açısından zengindir. Kanda hemoglobini arttırır. Sindirim sularını uyarır, barsaklardaki faaliyeti destekler, kabızlığı önler. İncir yenilirken çekirdekleri çiğnenilerek yutulmalıdır.

* Mide ve karaciğerin dostudur, karaciğeri temizler ve vücuttan ürik asidi atar.

* Mide sancısında ve kan tükürmesinde yapraklarının suyu içilirse iyi gelir.

* Vücudu şişmanlatır,kanı temizler. Tansiyonun düzenlemesine yardımcıdır.

* Romatizma ve eklem ağrılarını giderir.

* Bedeni güçlü tutar, karaciğer kanserinin tedavisine yardımcı olur. 200gr pırasa s, 300gr soğan , 600gr üzümün mikserde suyu çıkarılıp, hepsi karıştırılır. 5 gün bekletilir sık sık çalkalanır. Günde 3 defa yemeklerden yarım saat önce 1 çorba kaşığı alınır.

* Barsak ağrısına ve iltihaplarına iyi gelir. İdrar söktürücüdür, böbrek ve mesane hastalıklarına, böbrek taşlarının düşürülmesine iyi gelir. Kuru üzümle yenilir.

* Günde birkaç kilo üzüm, birçok metabolizma hastalıkları için (şişmanlık, gut gibi) tavsiye edilir.

Admin

Taglar: TazeÜzümFaydaları

Şifalı Bitkiler - İlginizi çekebilecek başlıklar
Cibes Otu Faydaları

Cibes Otu Faydaları Nelerdir?

Çiğdem Çiçeği (Crocus) Otu Faydaları

Çiğdem Çiçeği (Crocus) Otu Faydaları Nelerdir? Ne İçin Kullanılır

Çiriş Otu Faydaları

Çiriş Otu Faydaları Nelerdir? Ne İçin Kullanılır

Adaçayı Faydaları

Ballıbabagillerden olan Adaçayı, Dişotu ve Meryemiye diye de tanınır. Akdeniz kıyılarının kır bitkisidir. Ülkemizde kışın sert geçmediği yörelerde, bahçelerde de tohumlardan üretilir. Hafif kireçli, kolay su geçiren, kuru

Altınbaşak Otu Faydaları

Bu bitki hendeklerde, orman kıyılarında, eğimli çayırlarda, ağaçları kesilmiş orman bölgelerinde yetişir. Tüylü ve altın sarısı çiçeklerle bezeli sapı 80 cm kadar yükselebilir. Çiçekleri Temmuzdan Ekim’e kadar toplanabilir.

Anason Otu (Çayı) Faydaları

Maydanoz türünde bir bitkidir. Beyaza çalan yaprakları, meyvesinde iki tane birbirine yapışık şifalı tohumlarının kendine özgü kokusu vardır.Sayfa Yorumları

Yorum Ekle

Mesaj / Bildirim Gönderin