Aranan: Adjectives

 1. İngilizce Sıfatlar 3 - Adjectives 3

  İngilizce Sıfatlar 3 - Adjectives 3; Onun (kadın) bir köpeği var - She has a dog. Köpek büyük - The dog is big. Onun (kadın) büyük bir köpeği var - She has a big dog.

 2. İngilizce Sıfatlar 2 - Adjectives 2

  İngilizce Sıfatlar 2 - Adjectives 2; Üstümde mavi bir elbise var - I am wearing a blue dress. Üstümde kırmızı bir elbise var - I am wearing a red dress. Üstümde yeşil bir elbise var - I am wearing a green dress.

 3. İngilizce Sıfatlar 1 - Adjectives 1

  İngilizce Sıfatlar 1 - Adjectives 1; yaşlı bir kadın - an old lady. Şişman bir kadın - a fat lady. Meraklı bir kadın - a curious lady

 4. Comparative ve Superlative Sıfatlar Arasındaki Farklar ve Örnekler

  Bu yazımızda, comparative adjectives ile superlative adjectives arasındaki farkları, örnek cümleler ve Türkçe anlamları ile birlikte göreceğiz.

 5. İngilizce Superlative Adjectives (Üstünlük Derecesi Bildiren) Sıfatlar

  Bu yazımızda, ingilizce superlative adjectives yapısının kullanımını, örnek cümleler ve Türkçe anlamları ile birlikte göreceğiz.

 6. İngilizce Comparative (Karşılaştırma) Sıfatlar ve Örnekler

  Bu yazımızda, ingilizce karşılaştırma - comparative sıfatlarının kullanımını anlatacağız. Comparative adjectives nerelerde kullanılır, örnek cümleler ve Türkçe anlamları, than, a lot, a bit, much, less than gibi yapılarla birlikte na

 7. İngilizce Sıfatlar (Adjectives) ve Örnekler

  ngilizcede sıfatlar, bir ismin önüne gelerek, o ismi sahip olduğu özellikler yönünden niteleyen ya da belirten sözcüklerdir. Bu yazıda, sıfatların, isimlerle birlikte nasıl kullanıldığını göreceğiz. Bunun yanında birden çok sıfat, c

 8. Sıfatlarda Karşılaştırma - Comparative adjectives

  İki şeyi birbiriyle kıyaslarken "Comparative Adjective" yapısını kullanırız. Sıfatların sonuna –er eki getirerek kıyaslama anlamı katmış oluruz. Sıfatlara –er eklemenin bazı kuralları vardır. Sıfatlara genellikle direk olarak ’–

 9. İngilizce İşaret Sıfatları - Zamirleri (Demonstrative adjectives and pronouns)

  İngilizce İşaret Sıfatları - Zamirleri (Demonstrative adjectives and pronouns) (this, that, these, those, Here, There). İngilizcede bir şeyi gösterirken kullanılan sıfatlar ve zamirlerdir.

 10. İngilizce Possessive Adjectives; İngilizce İyelik sıfatları

  İngilizce possessive adjectives konusu Türkçe İyelik sıfatları - İyelik eki konusuna karşılık gelir. Sahip olma durumlarını belirtmede kullanılırlar. İsimlerden önce kullanılırlar.

Mesaj / Bildirim Gönderin