Sinameki Otu Faydaları


Sinameki Otu Faydaları
* Kabızlığı giderir.Kalınbağırsağı etkileyen güçlü bir müshildir. Barsakların doğal olarak boşalmasını sağlar. Etkili ve zararsızdır. Yalnız kusma yapabilir. İki bardak suya bir çorba kaşığı sinemaki ve fındık büyüklüğünde bir parça zencefil kökü konur, Beş dakika kaynatılıp 20 dak. Demlenir. Günde bir bardak içilir. Soğuk suda 10-12 saat bekletilerek de demlenir. Kaynatılarak bir bardak şekerle içilir.

* Damar tıkanıklılığını giderir, baş ağrılarını dindirir; dimağı temizler Sinemaki çayı içilir.

* Müzmin baş ağrısını, sırt, bacak ve yan ağrılarına iyi gelir.100grm. Zeytin yağına, 25grm sinemaki ilave edilir, yarısı tebahhur edene kadar kaynatılır, birer fincan içilir. Dört misli zeytinyağı ile yarısı kalana kadar kaynatılır içilir.

* Uyuz, egzama, yara ve kaşıntılarda; sirke ile kaynatılıp o bölgeye sürülür.

* Saçalara sürülürse dökülmesini önler.

Admin

Taglar: SinamekiFaydaları

Şifalı Bitkiler - İlginizi çekebilecek başlıklar
Cibes Otu Faydaları

Cibes Otu Faydaları Nelerdir?

Çiğdem Çiçeği (Crocus) Otu Faydaları

Çiğdem Çiçeği (Crocus) Otu Faydaları Nelerdir? Ne İçin Kullanılır

Çiriş Otu Faydaları

Çiriş Otu Faydaları Nelerdir? Ne İçin Kullanılır

Adaçayı Faydaları

Ballıbabagillerden olan Adaçayı, Dişotu ve Meryemiye diye de tanınır. Akdeniz kıyılarının kır bitkisidir. Ülkemizde kışın sert geçmediği yörelerde, bahçelerde de tohumlardan üretilir. Hafif kireçli, kolay su geçiren, kuru

Altınbaşak Otu Faydaları

Bu bitki hendeklerde, orman kıyılarında, eğimli çayırlarda, ağaçları kesilmiş orman bölgelerinde yetişir. Tüylü ve altın sarısı çiçeklerle bezeli sapı 80 cm kadar yükselebilir. Çiçekleri Temmuzdan Ekim’e kadar toplanabilir.

Anason Otu (Çayı) Faydaları

Maydanoz türünde bir bitkidir. Beyaza çalan yaprakları, meyvesinde iki tane birbirine yapışık şifalı tohumlarının kendine özgü kokusu vardır.Sayfa Yorumları

Yorum Ekle

Mesaj / Bildirim Gönderin