THE Sıralaması: Avrasya’nın En İyi Üniversitelerinde 22 Türk


THE Sıralaması: Avrasya’nın En İyi Üniversitelerinde 22 Türk
TÜRKİYE İKİNCİ ÜLKE OLDU
Listede en iyi temsili 74 yükseköğretim kurumuyla Rusya elde etti. 22 üniversiteyle Rusya’nın ardından Türkiye en iyi performans gösteren ikinci ülke oldu. Listede ayrıca İran da 18 üniversitesiyle öne çıktı.


VAKIFLAR LİDER
Türkiye’de en iyi dereceyi 5’incilikle Koç yakalarken, Sabancı 6, Bilkent ise 9’uncu sırada yer buldu. Boğaziçi 13, Atılım ile İTÜ 19, ODTÜ 22, Hacettepe ise 23’üncü sırada yer aldı. Gebze Teknik 30, İzmir Teknoloji Enstitüsü 32, İstanbul 33, Marmara ile TOBB Ekonomi ve Teknoloji 37, Yıldız Teknik 41, Erciyes 43, Akdeniz 47’nci sırada. Anadolu, Gazi ve Ankara 51-60 sıra bandında temsil edildi. Dokuz Eylül ile Yeditepe de ilk 70’e girerken, Ondokuz Mayıs Üniversitesi ise ilk 100’de kendine yer buldu.

Admin

Taglar: SıralamasıAvrasya’nınİyiÜniversitelerindeTürk

Haberler - İlginizi çekebilecek başlıklar
8 Madde İle Günümüz Ergenleri

Ergenlik, insanların gelişim sürecindeki zorlu ve önemli süreçlerden biri. Ergen çocuk sahibi olan ailelere bu konuda büyük görevler düşüyor.

Akademisyenlere, Kurumsal Dış Değerlendirici Eğitimi

YÖKAK tarafından, Türkiye’deki yükseköğretim kurumlarının değerlendirmesini yapacak yaklaşık 600 akademisyene, ‘Kurumsal Dış Değerlendirici Eğitimi’ verildi. YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Elmas, "Kurumsal Dış Değerlendirme Pr

Annesiyle Aynı Okulda Ders Veriyor!

Avcılar’daki Ali Karay Ortaokulu’nda anne Hazel Kahraman ile oğlu Kamuran Kahraman, fen bilgisi dersi veriyor. Kamuran Kahraman, “İnsan 30 yıllık annesine Hocam diyemiyor” dedi.

2018 YKS Yerleştirme Analizi: Zirvede Rekabet Kızıştı

Yaklaşık iki milyon öğrencinin merakla beklediği 2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından, ÖSYM ve YÖK 31 Ağustos’da sınavla ilgili veriler yayınladı.

Az Bilinen Bölümler Gerontoloji, Rekreasyon, Aktüerya
Basketbol Seferberliği Potasız Okul Kalmayacak

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) liderliğinde 81 ildeki ilk ve ortaokullarda basketbol seferberliği başlatılıyor. Milli Eğitim ile Gençlik ve Spor bakanlıklarının desteğiyle hayata geçirilen ‘Haydi Sahaya Projesi’nin hedefiyse, TürkiySayfa Yorumları

Yorum Ekle

Mesaj / Bildirim Gönderin