Cerebral Palsy’li Çocuklar Sporla Sosyalleşiyor


Cerebral Palsy’li Çocuklar Sporla Sosyalleşiyor
Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı - Cerebral Palsy Türkiye, Cerebral Palsy konusunda farkındalık yaratmak ve erken yaşlarda spor aktivitelerine başlanmasının Cerebral Palsy’li bireyler üzerindeki olumlu etkilerini ortaya çıkarmak amacıyla, Gençlik ve Spor Bakanlığı işbirliğiyle ‘Adım Adım Gelişiyorum, Sosyalleşiyorum!’ projesini başlattı.


ETKİNLİĞE REKORTMEN NAMIK EKİN DE KATILDI
Ocakta başlayan projenin ikinci ayağı ‘Let’s Club’ sponsorluğunda 19 Ekim’de gerçekleşti. ‘Sosyal Uyum’ etkinliği kapsamında karada ve su içerisinde 40 Cerebral Palsy’li çocuk ve gencin, sportif çalışmalarına destek olunuyor. Cerebral Palsy’li çocukların bağımsızlık kazanmalarını amaçlayan etkinlikte, su altında 24 saatte 34 bin 800 metreden fazla yüzerek Guinness dünya rekoru kıran Türk Rekortmen Namık Ekin, Dünya Masterler Yüzme Şampiyonu ve Rekortmeni Ahmet Nakkaş, İstanbul Gelişim Üniversitesi BESYO Rekreasyon Bölüm Başkanı Doktor Öğretim Görevlisi Kubilay Çimen, Galatasaray Spor Kulübü Yüzme Şubesi Kurul Üyesi Dr. Ali Özüak, Olimpik Yüzücü Koçu Kaan Özdoğru yer aldı. Katılım sağlayan sporcular, kendi hayat hikâyelerini paylaştı. Cerebral Palsy’li çocuklar ise merak ettiği soruları sporculara yönelterek bilgi aldı.

Admin

Taglar: CerebralPalsy’liÇocuklarSporlaSosyalleşiyor

Haberler - İlginizi çekebilecek başlıklar
LGS Sınavı 2019 Örnek Soruları

Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezî Sınava Yönelik Aralık Ayı Örnek Soruları Yayımlandı

Meslek lisesinde Asansör "Akademisi" açıldı

MEB ve Asansör Sanayicileri Federasyonu arasında iş birliğiyle Türkiye’nin ilk Asansör Akademisi, Ankara’da Yenimahalle Şehit Mehmet Şengül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde açıldı.

Robotik Takımından Büyük Başarı

Liselilerden oluşan robotik takımı 4th Dimension, İstanbul’da düzenlenen Turkish Robotik Off Season yarışmasında, ‘Winner’ ve ‘Engineering Inspiration’ ödüllerini alarak Türkiye şampiyonu oldu.

2018 YKS Yerleştirme Analizi: Zirvede Rekabet Kızıştı

Yaklaşık iki milyon öğrencinin merakla beklediği 2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından, ÖSYM ve YÖK 31 Ağustos’da sınavla ilgili veriler yayınladı.

8 Madde İle Günümüz Ergenleri

Ergenlik, insanların gelişim sürecindeki zorlu ve önemli süreçlerden biri. Ergen çocuk sahibi olan ailelere bu konuda büyük görevler düşüyor.

Akademisyenlere, Kurumsal Dış Değerlendirici Eğitimi

YÖKAK tarafından, Türkiye’deki yükseköğretim kurumlarının değerlendirmesini yapacak yaklaşık 600 akademisyene, ‘Kurumsal Dış Değerlendirici Eğitimi’ verildi. YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Elmas, "Kurumsal Dış Değerlendirme PrSayfa Yorumları

Yorum Ekle

Mesaj / Bildirim Gönderin