Öğrenciler Sokak Hayvanları İçin Mama Topladı


Öğrenciler Sokak Hayvanları İçin Mama Topladı
4 Ekim Hayvanları Koruma Günü kapsamında Orman Çocukları Besleme Grubu’na mama bağışlandı. ide okulları öğrencileri, sokağa terkedilen hayvanlara karşı farkındalık oluşturmak ve tüm insanların bu konuda duyarlılığını arttırmak amacıyla geçen yıl ‘Sevgi ve Sorumluluk Projesi’ni başlattı. Öğrenciler, bu yıl da devam eden proje kapsamında Orman Çocukları Evi’nin birbirinden yetenekli patileri Ateş, Jason, Mate, Rose, Hulk ve Mithril ile bir araya geldi. Doğayı paylaştığımız canlılara karşı farkındalık oluşturmak adına düzenlenen etkinlikte, dostlarımız öğrencilere kendilerini bol bol sevdirdi.


600 KİLO MAMA BAĞIŞLANDI
Hafta boyunca okulda yaptıkları çeşitli etkinliklerle Hayvanları Koruma Günü’nün önemi üzerinde duran öğrenciler, aynı zamanda sokaktaki hayvanların beslenmesine katkıda bulunmak için getirdikleri mamaları okulda topladı. ide öğretmenleri de, getirdikleri mamalarla sevgi hareketine destek verdi. Doğada sahipsiz yaşayan canlılara karşı sorumluluk duymalarını sağlamak amaçlı yürütülen proje sonunda, öğrenci ile öğretmenlerin getirdiği yaş ve kuru kedi-köpek mamalarıyla birlikte, Orman Çocukları Besleme Grubu’na toplam 600 kilo mama bağışlandı.


SERAY KAYA DA PROJEYE DESTEK OLDU
Öte yandan tüm olumsuz koşullara rağmen sokakta yaşam mücadelesi veren köpeklerin de aslında bir çocuk gibi sürekli yaşayabilecekleri eve ve aileye ihtiyacı olduğuna dikkat çekmeye çalışıldı. Oyuncu Seray Kaya da öğrencilerin yürüttüğü bu projeye destek vererek satın almak yerine sahiplenmenin önemine dikkat çekerek mama bağışladı.


SEVGİYLE YOĞRULMUŞ KURABİYELER
Öğrenciler, proje kapsamında önce 3D yazıcıdan sokaktaki dostlarımızın sevebileceği kemik şeklinde hamur kalıpları çıkardı. Bunlarla glutensiz organik un, kemik suyu, elma ve havuçtan oluşan malzemelere şekil vererek, sağlıklı ve bir o kadar da lezzetli köpek kurabiyeleri hazırladılar. Bu kurabiyeler de, Orman Çocukları Besleme Grubu aracılığıyla minik dostlarımıza ulaştırıldı. Ormanına atılan ve terk edilen yaklaşık 3 bin köpeğin beslenmesi, tedavisi ve sahiplendirilmesi için çalışan Orman Çocukları Besleme Grubu ile iş birliği yapan öğrenciler, bu sayede daha çok hayvana ulaştı. Gönüllerden oluşan bu grup, Kurtköy ve Beykoz gibi alanlarda ormana terk edilmiş hayvanların karınlarını doyurdu. Öğrenciler yürüttükleri bu sevgi hareketiyle dışarıda yaşayan her canlının, biz insanlara ihtiyacı olduğunu hatırlattı.

Admin

Taglar: ÖğrencilerSokakHayvanlarıİçinMamaTopladı

Haberler - İlginizi çekebilecek başlıklar
8 Madde İle Günümüz Ergenleri

Ergenlik, insanların gelişim sürecindeki zorlu ve önemli süreçlerden biri. Ergen çocuk sahibi olan ailelere bu konuda büyük görevler düşüyor.

Birleşik Krallık Eğitim Günleri 3-4 Kasım’da

Birleşik Krallık Eğitim Günleri bu yıl 3-4 Kasım’da İstanbul ve Ankara’da yapılacak. Ülkenin önde gelen eğitim ve kültür organizasyonlarından British Council’in düzenlendiği etkinlikte öğrenciler, veliler ve eğitim danışmanları

Bulmacalı, Bowlingli Matematik Eğitimi

Çoğu çocuğun korkulu rüyası olan matematik için baştan önlem alınması gerektiğini düşünen sınıf öğretmenleri, yaptıkları farklı uygulamalarla ilkokuldan itibaren öğrencilerine bu dersi sevdiriyor. Tahtada anlatmak yerine çeşitli

2018 YKS Yerleştirme Analizi: Zirvede Rekabet Kızıştı

Yaklaşık iki milyon öğrencinin merakla beklediği 2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından, ÖSYM ve YÖK 31 Ağustos’da sınavla ilgili veriler yayınladı.

Akademisyenlere, Kurumsal Dış Değerlendirici Eğitimi

YÖKAK tarafından, Türkiye’deki yükseköğretim kurumlarının değerlendirmesini yapacak yaklaşık 600 akademisyene, ‘Kurumsal Dış Değerlendirici Eğitimi’ verildi. YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Elmas, "Kurumsal Dış Değerlendirme Pr

Annesiyle Aynı Okulda Ders Veriyor!

Avcılar’daki Ali Karay Ortaokulu’nda anne Hazel Kahraman ile oğlu Kamuran Kahraman, fen bilgisi dersi veriyor. Kamuran Kahraman, “İnsan 30 yıllık annesine Hocam diyemiyor” dedi.Sayfa Yorumları

Yorum Ekle

Mesaj / Bildirim Gönderin