Meslek lisesinde Asansör "Akademisi" açıldı


Meslek lisesinde Asansör
Yenimahalle Şehit Mehmet Şengül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Türkiye’nin ilk Asansör Akademisi kuruldu. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ve ASFED arasında 28 Mart 2018’de imzalanan ‘Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü’ ile Türkiye’de ilk defa asansör sistemlerindeki yeni teknolojiler mesleki ve teknik Anadolu liselerine taşındı.
Protokol kapsamında, Yenimahalle Şehit Mehmet Şengül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Eskişehir Tepebaşı Devlet Malzeme Ofisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Kayseri Kocasinan Ayşe Baldöktü Mesleki Eğitim Merkezi’ne, öğretmen ve öğrencilerin gerçek üretim ve teknoloji ortamında eğitim faaliyetlerini gerçekleştirmeleri amacıyla ASFED tarafından Asansör Akademisi oluşturulması kararlaştırıldı.

Federasyona bağlı faaliyet gösteren Merih Asansör, AKE Asansör Sistemleri ve ARKEL’in desteği ile altı atölyeden oluşan ilk Asansör Akademisi öncelikle Ankara’da Yenimahalle Şehit Mehmet Şengül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde kuruldu.

Akademide öğrencilerin ve öğretmenlerin uygulamalı derslerini gerçek üretim ortamında yapabilmeleri için, ‘Asansör Kabin ve Kat-Kapı Montaj Atölyesi’, ‘Kuyu Montaj Atölyesi’, ‘Hidrolik-Pnomatik ve PLC Atölyesi’, ‘AKE Yürüyen Merdiven ve Raylı Sistemler Atölyesi’, ‘ARKEL Kumanda Pano ve Elektrik Sistemleri Atölyesi’ ile eğitim odası oluşturuldu.

Asansör Akademisi’nin açılışı, MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Kemal Varın Numanoğlu ve sektör temsilcilerinin katılımıyla yapıldı.

Numanoğlu, bütün okulların sektörün gelişim hızını yakalayabilecek düzeyde imkânlara kavuşturularak öğrenci ve öğretmenlerin gerekli yeterliliklere ulaşmasının, 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda belirlenen hedeflere ulaşma yolunda önemli adımlardan birisi olacağını söyledi.

Akademinin kurulmasında ASFED Yönetim Kurulu ile ilgili firmaların, eğitime desteklerini esirgemeden maddi ve manevi her türlü desteği sağladığını anlatan Numanoğlu, mesleki eğitimde sektörle yapılan iş birliğinin artarak devam edeceğini belirtti.

Admin

Taglar: MesleklisesindeAsansörAkademisiaçıldı

Haberler - İlginizi çekebilecek başlıklar
LGS Sınavı 2019 Örnek Soruları

Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezî Sınava Yönelik Aralık Ayı Örnek Soruları Yayımlandı

Tohum Otizm Vakfı’na Anlamlı Destek

Otizmde farkındalık yaratabilmek ve otizmli çocukların eğitimlerine destek olabilmek amacıyla Karagümrük Spor Kulübü, oynadığı maçın bilet satışından elde ettiği gelirin tamamını Tohum Otizm Vakfı’na bağışladı.

2018 YKS Yerleştirme Analizi: Zirvede Rekabet Kızıştı

Yaklaşık iki milyon öğrencinin merakla beklediği 2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından, ÖSYM ve YÖK 31 Ağustos’da sınavla ilgili veriler yayınladı.

8 Madde İle Günümüz Ergenleri

Ergenlik, insanların gelişim sürecindeki zorlu ve önemli süreçlerden biri. Ergen çocuk sahibi olan ailelere bu konuda büyük görevler düşüyor.

Akademisyenlere, Kurumsal Dış Değerlendirici Eğitimi

YÖKAK tarafından, Türkiye’deki yükseköğretim kurumlarının değerlendirmesini yapacak yaklaşık 600 akademisyene, ‘Kurumsal Dış Değerlendirici Eğitimi’ verildi. YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Elmas, "Kurumsal Dış Değerlendirme PrSayfa Yorumları

Yorum Ekle

Mesaj / Bildirim Gönderin