Gözenek Sıkılaştırıcı Süt Ve Yaş Maya Maskesi


Gözenek Sıkılaştırıcı Süt Ve Yaş Maya Maskesi
 Gözenekler, cildin hava almasını sağlayan hücrelerdir. Kıl köklerinin ve yağ bezlerinin cilde açıldığı noktalardır. Sebum adı verilen koruyucu cilt yağının, cilt yüzeyine taşınmasına etkilidir. Eğer gözenekler genişlemeye başlarsa, cilt problemleri meydana gelir. Yanak, alın ve çenede gözeneklerin genişlemesi yaygın bir cilt eylemidir. Gözeneklerin içi dolduğunda ise cilt yüzeyinde kirlenmeler meydana gelir ve cilt delik deşik bir görünüm alır. Bu görüntüden uzak durmak için gözeneklerin sıkılaştırılması gerekir. Genişleyen gözenekler, doğru maskeler kullanılmadığında cildin kötü görünmesine sebep olabilir. Bu yüzden gözenek sıkılaştırıcı maskeler yardımıyla cilt sağlıklı, parlak ve temiz bir görünüm alır. Ancak gözenekleri sıkılaştırmak için sürekli kimyasal ürün kullanmak da zararlıdır. Bu yüzden evde kolayca uygulayabileceğiniz gözenek sıkılaştırıcı maske tariflerini derledik. Doğal ürünlerden faydalanarak cilt yüzeyinin pürüzsüz bir görünüm almasını sağlayabilirsiniz.

 En doğal ürünlerle hazırlanacak gözenek sıkılaştırıcı doğal tonik ve maske tariflerimizi evinizde kolayca ve birkaç dakika içinde uygulayabilirsiniz. Maskeleri denediğinizde, cildinizdeki değişimi anında fark edeceksiniz. 

  Evet! İşte ev yapımı gözenek sıkılaştırıcı maske tarifi:  • Süt ve Yaş Maya Maskesi

 Tarif: 1 yemek kaşığı süt, 1 yemek kaşığı yaş maya.
Sütün içerisine yaş mayayı ekleyin ve eritin. Maskeyi uygulamadan önce yüzünüzü yıkayın ve hafifçe kurulayın. Hazırladığınız maskeyi cildinize sürün ve yaklaşık 15 dakika bekletin. Cildinizin gerildiğini hissedeceksiniz. Ardından soğuk suyla yüzünüzü yıkayın. Her hafta düzenli uygulandığında etkili sonuçlar alabilirsiniz.  ***Maskeleri uygulamadan önce yüzünüzü ılık su ile temizlemeniz daha iyi sonuçlar elde etmenizi sağlar. Cildiniz hassas bir yapıya sahipse, maskeleri kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışın.

Admin

Taglar: GözenekSıkılaştırıcıSütYaşMayaMaskesi

Güzellik Sırları - İlginizi çekebilecek başlıklar
Cilt Beyazlatma Maskesi

Evde Kolay Cilt Beyazlatma Maskesi

Cilt Güzelliği İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cilt Güzelliği İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler 10 Püf Nokta

Gözenek Sıkılaştırıcı Aloe Vera Maskesi

Evde Kolay Gözenek Sıkılaştırıcı Aloe Vera Maskesi

Akne İzleri Ve Cilt Lekeleri İçin Maske

Evde Kolayca Hazırlayabileceğiniz Akne İzleri Ve Cilt Lekeleri İçin Maske

Akneli Ciltler İçin Maske

Evde Kolayca Hazırlayabileceğiniz Akneli Ciltler İçin Maske

Aloe Vera Jeli Maskesi

Daha Pürüzsüz Bir Cilt İçin Aloe Vera Jeli MaskesiSayfa Yorumları

Yorum Ekle

Mesaj / Bildirim Gönderin