Gönenç Gürkaynak - Önce Özgürlük ve Ortak Sevgi Bağı Lazım
“Hukuk ve ekonomi" disiplininin temsilcilerinden uluslararası avukat Gönenç Gürkaynak, 3 yaşındaki oğlu Mehmet Gürkaynak’ı çağ açıp çağ kapayan Fatih Sultan Mehmet’ten daha yüksek refah seviyesine taşıyan unsur olduğunu ifade ettiği yenilikçi düşünceyi besleyen ana kaynağı tartışıyor: Toplumun özgürlük ve ortak sevgi bağı sayesinde ruh kazanması.

Ekonomik kalkınmanın ana itici gücü olduğunu ifade ettiği inovasyonun neden ancak toplumların özgürleştikçe kucaklaşmasıyla, toplumu oluşturan her bireyin birbiriyle daha iyi etkileşmesiyle, birinin ortaya koyduğu düşüncenin üzerine diğerinin serbestçe düşünmesiyle ve toplumun ortak sevgi bağı ile ilgili noktaları birbirine bağlamasıyla mümkün olduğunu vurgulayan Gürkaynak, artık Türkiye’de toplumun ruhu yönünden vurguladığı bu hususların ele alınması için telaşlı olunması vaktinin geldiğinin altını çiziyor.

ELİG Ortak Avukat Bürosu’nun kurucu ve yönetici ortağı olan Av. Gönenç Gürkaynak, Düzenlemeye Konu Sektörler ve Şirket Hukuka Uyum Politikaları departmanının başıdır. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuş ve yüksek lisans derecesini Harvard Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden almıştır. İstanbul, New York, Brüksel, İngiltere ve Galler barolarına kayıtlıdır. Ana çalışma alanları rekabet hukuku, internet hukuku, ifade hürriyeti ve temel hak ve özgürlükler, yolsuzlukla mücadele ve şirket içi usulsüzlükler, şirket hukuka uyum projeleri, sözleşme hukuku, idare hukuku ve ticari davalardır.

Admin

Taglar: GönençGürkaynakÖnceÖzgürlükOrtakSevgiBağıLazım

TED Konuşmaları - Türkçe - İlginizi çekebilecek başlıklar
Çocukluğun Hapishanesidir Yetişkinlik - Ayşe Şule Bilgiç

Ezberleri bozmanın dünyayı daha iyi bir yer haline getirdiğine inanan Ayşe Şule Bilgiç, yıllar süren benim amacım ne, ben ne yapmak istiyorum sorusunun cevabını Pepee’de bulur. TEDxIstanbul

Doğa İçin Çal - İz Bırakmak

TEDxİstanbul; Doğa İçin Çal ekibi, 6 yıldır müzik yaparak insanlara, sellerin, erozyonların, yazın yağan karın, kışın kavuran güneşin, kirli nehirlerin ve artan kanser vakalarının anlatamadığını anlatmaya çalışıyor.

Duygu Kayaman - Engelleri Kaldırmak

TEDxIstanbul; Bu konuşma görme engelli olmak üzerine değil, engelleri kaldırmak üzerine! "Önemli olan hayal engelli olmamaktır." diyen Duygu Kayaman, görme engelini hiçe sayarak hayallerinin peşinden gitmenin önemini anlatıyor.

Ahmet Naç - Gökten Yeni Nesil Öğretmen

TEDxİstanbul Konuşması: Hareketini Başlat etkinliğinin açılış konuşmasını yapan Ahmet Naç, öğrencilerinin rap performansıyla karşılıyor bizi bu sefer. Performans sonrası bir kere daha ilkokul sıralarına oturuyoruz ve başlıyor "masa

Bahar Saygılı - Demir Adımlar

TEDxİstanbul; Türkiye’nin ilk Irongirl’ü milli triatlet Bahar Saygılı, sanılanın aksine fiziksel güç yerine zihinsel gücün ve inancın başarısına katkısını ve ilham kaynaklarını anlatıyor.

Ece Temelkuran - İnsanlığın Büyük X’i

TEDxİstanbul; Önümüzdeki yüzyılın meselesinin "İnsanlığın Büyük X’i" olacağını savunan Ece Temelkuran, uçlarına Doğu ile Batı’yı ve sosyalizm ile kapitalizmi yerleştirdiği bu X’in kesişiminde yeryüzü cenneti imkanının oldSayfa Yorumları

Yorum Ekle

Mesaj / Bildirim Gönderin