Çocukluğun Hapishanesidir Yetişkinlik - Ayşe Şule Bilgiç
Ezberleri bozmanın dünyayı daha iyi bir yer haline getirdiğine inanan Ayşe Şule Bilgiç, yıllar süren benim amacım ne, ben ne yapmak istiyorum sorusunun cevabını Pepee’de bulur. İmkansıza inanmayarak düşlerinin peşinden giden Bilgiç, Türkiye’de çizgi film yapmanın imkansızlığına inat bu topraklardan beslenen, horon tepen, türkü söyleyen, dünya farklı renklerle güzel diyen Türk çizgi film karakteri Pepee’yi yaratır. Pepee, şu anda Türkiye’de yaşayan tüm çocukların ve ailelerinin gönlünü kazanmış olan belki de en ünlü Türk karakter. "Yetişkinlik, bu topraklarda çocukluğun hapishanesidir." diyen Bilgiç, kalbinizden eğer bir şeyi tutkuyla yapmanızı isteyen bir ses varsa o, yetişkinliğin içine hapsettiğiniz çocuğun sesidir. Lütfen onu ciddiye alın, o çocuk duygularınızla yaşayın ve ezberleri bozun diyerek silkeliyor hepimizin örselenmiş ruhunu.

İletişim dünyasının pek çok farklı kolunda görev alan Bilgiç, 2003 yılında “Rüzgarın Kızı” takma adıyla Hürriyet’in “Otoyaşam” ekinde “Motoyaşam” sayfasını hazırlamaya başladı. 2004 yılında televizyon ve sinema dünyasına adım atarak kendi yapım ve prodüksiyon şirketini kuran Ayşe Şule Bilgiç, aynı dönemde CNN Türk’te “Rüzgarın Kızı” isimli motosikletli gezi programını hazırladı ve sundu. 2007 yılında Düşyeri Çizgi Film Stüdyosu’nu kurdu ve çizgi film sektörüne “Pepee” karakteriyle damgasını vurdu. Pepee’nin hikaye ve senaryosunu kurguladı, konsept tasarımını ekip arkadaşlarıyla yaptı. Sonrasında Leliko, RGG Ayas ve Pisi isimli yerli çizgi dizi filmlere yine senarist ve yapımcı ünvanı ile yer aldı.
Admin

25 Mayıs - Tarihte bugün neler oldu? (Tüm Liste)

Hayatınıza Dokunacak Videolar

 1. Çocukluğun Hapishanesidir Yetişkinlik - Ayşe Şule Bilgiç

  Ezberleri bozmanın dünyayı daha iyi bir yer haline getirdiğine inanan Ayşe Şule Bilgiç, yıllar süren benim amacım ne, ben ne yapmak istiyorum sorusunun cevabını Pepee’de bulur. TEDxIstanbul

 2. İlham Gelir, Devamına Var Mısın? - Enes Kutluca

  Enes Kutluca, 2011 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Çevre Mühendisliği bölümü 2. Sınıf öğrencisiyken kendi garajında Dünyanın ilk atık su arıtan borusu "biopipe" ı icat etti.

 3. Liderlik ve Shakespeare - Alper Almelek

  Alper Almelek 1971’de İstanbul’da doğmuş, University of Southern Maine ve Sonoma State University’de Siyasal Bilimler ve Müzik eğitimi görmüştür.

 4. Muammer Yılmaz - Mükemmelsiniz!

  TEDxİstanbul Konuşması: Dünyaya gülümseyen meraklı bir maceracı. Yaptığı dört yüzden fazla gezi, ziyaret ettiği altmış ikiden fazla ülke ile Muammer insanlığa inancı olan bir dünya gezgini.

 5. Geveze - Herşey Güzel Olacak

  TEDxİstanbul Konuşması: İstanbul Üniversitesi’ni bitirdikten sonra uzun yıllar turizm sektöründe rehber olarak çalıştı. 1991 yılında başladığı radyo kariyerinde sırasıyla Klas FM, Energy FM, Number One FM, Kiss FM, Power FM‘de yay


» Tümünü Listele

Mesaj / Bildirim GönderinFacebook Yorumlar