Doğa İçin Çal - İz Bırakmak
Doğa İçin Çal ekibi, 6 yıldır müzik yaparak insanlara, sellerin, erozyonların, yazın yağan karın, kışın kavuran güneşin, kirli nehirlerin ve artan kanser vakalarının anlatamadığını anlatmaya çalışıyor. Ekipten Mertkan D. Yılmazer, doğa için neden çaldıklarını ve neden doğanın sesine kulak vermek zorunda olduğumuzu çarpıcı gerçeklerle aklımıza kazıyor.

Projenin mimarı Fırat Çavaş ve maddi beklenti olmaksızın destek vermiş 500’den fazla doğasever projenin toplamda 50 milyondan fazla izlenerek değerli bir farkındalık yaratmayı başarabilmiş olmasından dolayı gelecekten umutlular.

Projede yer almak için başvuran 30bin kişi nedeniyle de izinden gidilecek bir iz bırakmış oldukları için sonsuz mutlular.

DOĞA İÇİN ÇAL

Doğa İçin Çal, 2009 yılında Fırat Çavaş ve Vildan Özfenerci tarafından başlatılmış bir farkındalık projesidir. Sadece yer küresiyle değil atmosferiyle de yıllardır tehlike sinyalleri veren dünyamızda, doğayı yok sayarak yapılan her şey, geleceğimizi biraz daha belirsizleştiriyor. Doğa sorunlarının evrenselliği, doğanın insanlara mekan ve kaynak oluşuyla, müziğin evrenselliği ve insanların ortak dili oluşu arasındaki bağ, projenin çıkış noktası oldu.

Doğa İçin Çal, hepimizin bildiği türküleri, Türkiye’nin ve Dünya’nın dört bir yanında gönüllü katılımcılarla seslendirerek, doğa için farkındalık yaratmayı amaçlamaktadır. Başvuru sayısının 30.000 kişi olduğu projede doğdukları iller farklı, yaşadıkları mekanlar farklı, zevkleri, yaşama bakış açıları farklı onlarca müzisyen doğa için çalmaktadır.

Şimdiye kadar 30 milyonun üzerinde bir izlenme sayısına ulaşmıştır. Birçok TV, radyo, dergi ve gazeteye konu olmuş ve röportajlarda yer almışlardır.

Admin

Taglar: DoğaİçinÇalBırakmak

TED Konuşmaları - Türkçe - İlginizi çekebilecek başlıklar
Çocukluğun Hapishanesidir Yetişkinlik - Ayşe Şule Bilgiç

Ezberleri bozmanın dünyayı daha iyi bir yer haline getirdiğine inanan Ayşe Şule Bilgiç, yıllar süren benim amacım ne, ben ne yapmak istiyorum sorusunun cevabını Pepee’de bulur. TEDxIstanbul

Duygu Kayaman - Engelleri Kaldırmak

TEDxIstanbul; Bu konuşma görme engelli olmak üzerine değil, engelleri kaldırmak üzerine! "Önemli olan hayal engelli olmamaktır." diyen Duygu Kayaman, görme engelini hiçe sayarak hayallerinin peşinden gitmenin önemini anlatıyor.

Geveze - Herşey Güzel Olacak

TEDxİstanbul Konuşması: İstanbul Üniversitesi’ni bitirdikten sonra uzun yıllar turizm sektöründe rehber olarak çalıştı. 1991 yılında başladığı radyo kariyerinde sırasıyla Klas FM, Energy FM, Number One FM, Kiss FM, Power FM‘de yay

Ahmet Naç - Gökten Yeni Nesil Öğretmen

TEDxİstanbul Konuşması: Hareketini Başlat etkinliğinin açılış konuşmasını yapan Ahmet Naç, öğrencilerinin rap performansıyla karşılıyor bizi bu sefer. Performans sonrası bir kere daha ilkokul sıralarına oturuyoruz ve başlıyor "masa

Bahar Saygılı - Demir Adımlar

TEDxİstanbul; Türkiye’nin ilk Irongirl’ü milli triatlet Bahar Saygılı, sanılanın aksine fiziksel güç yerine zihinsel gücün ve inancın başarısına katkısını ve ilham kaynaklarını anlatıyor.

Ece Temelkuran - İnsanlığın Büyük X’i

TEDxİstanbul; Önümüzdeki yüzyılın meselesinin "İnsanlığın Büyük X’i" olacağını savunan Ece Temelkuran, uçlarına Doğu ile Batı’yı ve sosyalizm ile kapitalizmi yerleştirdiği bu X’in kesişiminde yeryüzü cenneti imkanının oldSayfa Yorumları

Yorum Ekle

Mesaj / Bildirim Gönderin