Bahar Saygılı - Demir Adımlar
Türkiye’nin ilk Irongirl’ü milli triatlet Bahar Saygılı, sanılanın aksine fiziksel güç yerine zihinsel gücün ve inancın başarısına katkısını ve ilham kaynaklarını anlatıyor.

Bahar Saygılı, Milli Triatlet , Irongirl
1986, İstanbul doğumlu olan Bahar Saygılı, Triatlon branşında milli takım sporcusu ve aynı zamanda Türkiye’de yaşayan ilk kadın Ironman yarışçısı.

Lisans Eğitimini Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve spor bölümünde tamamladı. 2006 -2007 yılında Erasmus Öğrenci Değişim Programı dahilinde National and Kapodistrian University of Athens de öğrenim gördü. World Travel Channel gezi kanalında Hiperaktif adlı programı, 2013 yılında TRT Okulda Adrenalin programını hazırlayıp sundu.

2012 yılında Las Vegas’ta düzenlenen 70.3 Ironman Dünya Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil eden tek kadın Ironman’dir. 2014 yılında Kanada 70.3 Ironman Dünya Şampiyonası’nda da yarışan Saygılı’nın, aynı sene Luxembourg 70.3’te ikinciliği bulunmakta.
2012 yılından beri Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulun’da akademisyenlik görevini sürdürmekte.

Admin

Taglar: BaharSaygılıDemirAdımlar

TED Konuşmaları - Türkçe - İlginizi çekebilecek başlıklar
Çocukluğun Hapishanesidir Yetişkinlik - Ayşe Şule Bilgiç

Ezberleri bozmanın dünyayı daha iyi bir yer haline getirdiğine inanan Ayşe Şule Bilgiç, yıllar süren benim amacım ne, ben ne yapmak istiyorum sorusunun cevabını Pepee’de bulur. TEDxIstanbul

Doğa İçin Çal - İz Bırakmak

TEDxİstanbul; Doğa İçin Çal ekibi, 6 yıldır müzik yaparak insanlara, sellerin, erozyonların, yazın yağan karın, kışın kavuran güneşin, kirli nehirlerin ve artan kanser vakalarının anlatamadığını anlatmaya çalışıyor.

Duygu Kayaman - Engelleri Kaldırmak

TEDxIstanbul; Bu konuşma görme engelli olmak üzerine değil, engelleri kaldırmak üzerine! "Önemli olan hayal engelli olmamaktır." diyen Duygu Kayaman, görme engelini hiçe sayarak hayallerinin peşinden gitmenin önemini anlatıyor.

Ahmet Naç - Gökten Yeni Nesil Öğretmen

TEDxİstanbul Konuşması: Hareketini Başlat etkinliğinin açılış konuşmasını yapan Ahmet Naç, öğrencilerinin rap performansıyla karşılıyor bizi bu sefer. Performans sonrası bir kere daha ilkokul sıralarına oturuyoruz ve başlıyor "masa

Ece Temelkuran - İnsanlığın Büyük X’i

TEDxİstanbul; Önümüzdeki yüzyılın meselesinin "İnsanlığın Büyük X’i" olacağını savunan Ece Temelkuran, uçlarına Doğu ile Batı’yı ve sosyalizm ile kapitalizmi yerleştirdiği bu X’in kesişiminde yeryüzü cenneti imkanının old

Emin Çapa - Türk Hamamlarında Suyun Kaldırma Kuvveti Neden Yok?

TEDxİstanbul Konuşması: Emin Çapa, "Türk Hamamlarında Suyun Kaldırma Kuvveti Neden Yok?" başlıklı konuşmasında tarihin önde gelen bilim adamlarıyla çıktığı yolculuğa Türk eğitim sistemine yönelttiği eleştirilerle devam ediyor.Sayfa Yorumları

Yorum Ekle

Mesaj / Bildirim Gönderin