Altınbeşik Mağarası Milli Parkı


Altınbeşik Mağarası Milli Parkı
Bölgesi
6.Bölge (Burdur)

Bulunduğu Şehir
Antalya

Bulunduğu İlçe
İbradı, Ürünlü

Kapladığı Alan
1.147 Ha.

Yüksekliği
400 m.

Yapılan Aktiviteler
Jeolojik ve Jeomorfolojik oluşumlar, Fotoğrafçılık.

Açıklama
Akdeniz Bölgesi’nde Antalya ili sınırları içinde yeralmaktadır. Orta Toroslar’ın karstikyapısı içinde üç katlı bir mağara sistemidir. Üstkatında sarkıt ve dikitler bulunmaktadır.Mağaranın girişinden itibaren ilk 200 metremağaranın alt seviyesini oluşturur ve burasıdevamlı su altındadır. Alt ve orta seviyelerde isebir yeraltı akarsuyunun olduğu, bu bölgede kurakmevsim olan güz mevsiminde girildiği zamananlaşılmaktadır.

Admin

Taglar: AltınbeşikMağarasıMilliParkı

Milli Parklar - İlginizi çekebilecek başlıklar
Altındere Vadisi Milli Parkı

Yapılan Aktiviteler; Kültürel değerler, Sümela Manastırı, doğa yürüyüşü, tabii bitki toplulukları, manzara, dinlenme ve eğlenme, fotoğrafçılık

Başkomutan Tarihi Milli Parkı

Yapılan Aktiviteler; Ziyaret (Kültürel Değerler, Tarih ve Milli Mücadele, Kahramanlık, Anıtlar)

Beydağları Sahil Milli Parkı

Yapılan Aktiviteler; Arkeolojik kalıntılar, Zengin Bitki Örtüsü, Kampçılık, Doğa Yürüyüşü, Piknik, Manzara, Fotoğrafçılık. Akdeniz Bölgesi’nin Antalya ili sınırları içinde yer almaktadır.

Ağrı Dağı Milli Parkı

Yapılan Aktiviteler; Dağcılık, Dağ Ekoturizmi, Doğa Yürüyüşü, Fotoğrafçılık Doğu Anadolu Bölgesi’nde Ağrı İli sınırları içinde yer almaktadır. 2004 yılındailan edilmiştir. Yüz ölçümü 88.014 hektardır.

Aladağlar Milli Parkı

Yapılan Aktiviteler; Peyzaj güzelliği, Şelaleler, Doğa yürüyüşü, Yürüyüş parkurları, Dağcılık, Tırmanma doğrultuları, Kamping, Sportif olta balıkçılığı.Sayfa Yorumları

Yorum Ekle

Mesaj / Bildirim Gönderin