Gözenek Sıkılaştırıcı Kuş Burnu Çayı Maskesi


Gözenek Sıkılaştırıcı Kuş Burnu Çayı Maskesi
Gözenekler, cildin hava almasını sağlayan hücrelerdir. Kıl köklerinin ve yağ bezlerinin cilde açıldığı noktalardır. Sebum adı verilen koruyucu cilt yağının, cilt yüzeyine taşınmasına etkilidir. Eğer gözenekler genişlemeye başlarsa, cilt problemleri meydana gelir. Yanak, alın ve çenede gözeneklerin genişlemesi yaygın bir cilt eylemidir. Gözeneklerin içi dolduğunda ise cilt yüzeyinde kirlenmeler meydana gelir ve cilt delik deşik bir görünüm alır. Bu görüntüden uzak durmak için gözeneklerin sıkılaştırılması gerekir. Genişleyen gözenekler, doğru maskeler kullanılmadığında cildin kötü görünmesine sebep olabilir. Bu yüzden gözenek sıkılaştırıcı maskeler yardımıyla cilt sağlıklı, parlak ve temiz bir görünüm alır. Ancak gözenekleri sıkılaştırmak için sürekli kimyasal ürün kullanmak da zararlıdır. Bu yüzden evde kolayca uygulayabileceğiniz gözenek sıkılaştırıcı maske tariflerini derledik. Doğal ürünlerden faydalanarak cilt yüzeyinin pürüzsüz bir görünüm almasını sağlayabilirsiniz.

 En doğal ürünlerle hazırlanacak gözenek sıkılaştırıcı doğal tonik ve maske tariflerimizi evinizde kolayca ve birkaç dakika içinde uygulayabilirsiniz. Maskeleri denediğinizde, cildinizdeki değişimi anında fark edeceksiniz. 

  Evet! İşte ev yapımı gözenek sıkılaştırıcı maske tarifi:
  • Kuşburnu Çayı Maskesi

  Tarif: Kuşburnu çayını demleyin. Çay ılımaya başladığında pamukla cildinize masaj yaparak sürün ve 10 dakika bekletin. Ardından soğuk suyla durulayın. Haftada 2 kez uygulayabilirsiniz.

   ***Maskeleri uygulamadan önce yüzünüzü ılık su ile temizlemeniz daha iyi sonuçlar elde etmenizi sağlar. Cildiniz hassas bir yapıya sahipse, maskeleri kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışın.
 

Admin

Taglar: GözenekSıkılaştırıcıKuşBurnuÇayıMaskesi

Güzellik Sırları - İlginizi çekebilecek başlıklar
Cilt Beyazlatma Maskesi

Evde Kolay Cilt Beyazlatma Maskesi

Cilt Güzelliği İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cilt Güzelliği İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler 10 Püf Nokta

Hacimsiz Saçlar İçin Yulaf Maskesi

Evde Kolay Hacimsiz Saçlar İçin Yulaf Maskesi

Akne İzleri Ve Cilt Lekeleri İçin Maske

Evde Kolayca Hazırlayabileceğiniz Akne İzleri Ve Cilt Lekeleri İçin Maske

Akneli Ciltler İçin Maske

Evde Kolayca Hazırlayabileceğiniz Akneli Ciltler İçin Maske

Aloe Vera Jeli Maskesi

Daha Pürüzsüz Bir Cilt İçin Aloe Vera Jeli MaskesiSayfa Yorumları

Yorum Ekle

Mesaj / Bildirim Gönderin