Ballı Kahveli Peeling Maskesi


Ballı Kahveli Peeling Maskesi

Kahve ile Cilt Bakımının 5 Etkisi

  1. İçeriğindeki kafeinle ciltteki şişkin görünümü hafifletir.
  2. Kahve telvesi tıpkı kahvenin içildiğinde beyninizi uyarması gibi, cildinizi de uyarır; canlandırır, aydınlatır. Hatta kafeinin genellikle gözaltı kremlerinde kullanılmasının bir nedeni de budur. 
  3. Kahve telvesiyle hazırlanan peeling ciltteki ölü derileri arındırır; daha pürüzsüz, temiz bir cilt yaratarak üzerine uygulanacak bakım ürünlerine ve makyaja baz hazırlar. 
  4. Kahve telvesiyle hazırlanan peeling aynı zamanda cilde masaj yaprak kan dolaşımını artırır; hücreler arası iletişim güçlenir. 
  5. Cildinizi zamanla sıkılaştırır. Ayrıca kafein içerdiği antioksidanlarla erken yaşlanmanın önüne geçmenize de yardımcı olur.

Ballı Kahveli Maske

Ölü deriler için özel bir maske hazırlamak istiyorsanız bal kullanabilirsiniz. Bir tatlı kaşığı balı cezvede ısıtın ve kahve telveleriyle cam bir kasede karıştırın. Hafif soğuduğunda cildinizdeki yağlı bölgelere sürün ve 10 dakika kadar bekleyin. Ardından ılık suyla temizleyin. Ardından mutlaka cildinizi bir nemlendiri yardımıyla nemlendirin. 

Önemli Not: Hassas ya da kuru bir cildiniz varsa, iri taneli peelingler cildinizde kızarıklık, kaşıntı gibi reaksiyonlara yol açabilir. Bu nedenle cilt tipinize göre peeling seçtiğinizden emin olmanız gerekir. Peeling sırasında cildinizde tahriş, kızarıklık veya beklenmedik bir durum oluşursa peeling uygulamasına devam etmeyin ve mutlaka bir doktora danışın.

Admin

Taglar: BallıKahveliPeelingMaskesi

Güzellik Sırları - İlginizi çekebilecek başlıklar
Akne İzleri Ve Cilt Lekeleri İçin Maske

Evde Kolayca Hazırlayabileceğiniz Akne İzleri Ve Cilt Lekeleri İçin Maske

Akneli Ciltler İçin Maske

Evde Kolayca Hazırlayabileceğiniz Akneli Ciltler İçin Maske

Aloe Vera Jeli Maskesi

Daha Pürüzsüz Bir Cilt İçin Aloe Vera Jeli Maskesi

Evde Kolay Peeling Maskesi

Daha güzel ve kusursuz bir cilt için evde kolayca uygulayabileceğiniz peeling maskeleriSayfa Yorumları

Yorum Ekle

Mesaj / Bildirim Gönderin