Tuzsuz Şampuanı Neden Tercih Etmeliyiz?


Tuzsuz Şampuanı Neden Tercih Etmeliyiz?

Neden Tuzsuz Şampuanı Tercih Etmeliyiz?


    Son dönemlerde oldukça popüler olan bir konuya değinelim istedik ve sizlere tuzsuz şampuan hakkında detaylı bir rehber hazırladık. “O ne ya şampuanın içinde tuz mu varmış?” dediğinizi duyar gibiyiz; ama evet tuzsuz şampuan son zamanlarda oldukça merak ediliyor. Paraben içermeyen şampuanı duymuşsunuzdur ama sülfatsız ve tuzsuz olanları son dönemlerde oldukça merak çeken bir konu ve saç bakımına dikkat edenler için önemli bir ürün.
Özellikle kullandığınız şampuanların içinde sodyum lauret sülfatlar veya sodyum lauril sülfatlar varsa o şampuanlardan uzak durmaya bakmalısınız. Bu tür şampuanlar çok fazla köpük oluştursa da emin olun tek başına iyi bir şey değildir. Bu sebeple şampuan seçerken parabensiz ve tuzsuz olmasına özen göstermenizi tavsiye ederiz.Şimdi sizlerle tuzsuz şampuanın ne gibi faydaları varmış inceleyelim.

  

    Kafa derisindeki rahatsızların çoğu tuzdan kaynaklanıyor


  Tuzsuz şampuanların içinde tuz dâhil olmak üzere paraben, silikon, formaldehit ve benzeri kimyasallar yer almaz. Bu bakımdan saçta ve saç derisinde hiçbir yan etki görülmez. Genel olarak kafa kaşıntısı, saçta kepeklenme ve saç derisinde ağrı hissi yaşıyorsanız bunun sebebi büyük bir ihtimalle kullandığınız ürünün içerisindeki tuzdur.
  

    Saç boyasını korumada bire bir


  Tuz içeren şampuanlar, boyalı saçları da olumsuz etkiler çünkü tuz, saç boyasının saçtan daha hızlı akmasını ve renginin çabuk solmasına sebep olur. Tuzsuz şampuanın faydası ise saç boyasına zarar vermez sadece saçtaki kir ve pisliğin temizlenmesini sağlar. Elbette saç boyası bir süre sonra yine de saçınızda kalmayacaktır ama tuzsuz şampuan bu sürenin uzaması için çabalar.


    Kabarık saçları yatıştırır


  Kabarık saçlar için de tuzsuz şampuan iyi bir seçenektir. Saçların daha nemli kalması sayesinde elektriklenerek kabarmaz ve ve eski ışıltısını kaybetmez.Tuzsuz şampuan sayesinde kabarıklığı önleyebilirsiniz.


    Kıvırcık saçlıların dikkatine


  Kıvırcık saçlılara güzel bir haber. Tuzsuz şampuan kıvırcık saçların daha kolay şekil almasına olanak verir çünkü saçın nemini ve doğal yağlarını korur.


    Cildinizi de korumayı sağlar


  Tuzsuz şampuanlar sadece saçı korumakla kalmıyor, cildi de koruyor. Sonuçta banyoda kullandığımız saç ürünleri akıp giderken yüzümüze değiyor. Tuzlu ve sülfatlı şampuanların saça verdiği zararların yanında aşırı cilt hassasiyetine, cildin nemini kaybetmesiyle kuru cilt oluşumuna yol açması da mümkündür. Tuzsuz şampuan ile bu sorunlardan da kurtulabilirsiniz.

   Gözleriniz artık kızarmayacak


  Ayrıca tuzsuz şampuan sayesinde gözleriniz yanmaz ve de zarar görmez. Sülfatlı şampuanın gözünüze kaçması sebebiyle yaşadığınız kızarıklık ve tahriş gibi sorunlar bu şampuan ile ortadan kalkar.
Admin

Taglar: TuzsuzŞampuanıNedenTercihEtmeliyiz

Güzellik Sırları - İlginizi çekebilecek başlıklar
Akne İzleri Ve Cilt Lekeleri İçin Maske

Evde Kolayca Hazırlayabileceğiniz Akne İzleri Ve Cilt Lekeleri İçin Maske

Akneli Ciltler İçin Maske

Evde Kolayca Hazırlayabileceğiniz Akneli Ciltler İçin Maske

Aloe Vera Jeli Maskesi

Daha Pürüzsüz Bir Cilt İçin Aloe Vera Jeli MaskesiSayfa Yorumları

Yorum Ekle

Mesaj / Bildirim Gönderin