Işkın Otu Faydaları


Işkın Otu Faydaları

Işkın Otunun Faydaları Nelerdir?


 Işkın otu halk arasında, uçkun otu olarak bilinmektedir. İçerisinde bolca C vitamini bulunduran bu ot aynı zamanda da içerisinde A, B1, B2, E ve K vitaminleri barındırmaktadır. Kuzukulağı ailesine mensup olan bu ot özellikle kanser hastalarının, hastalıklarını tedavi etmek için tercih ettiği otlardan biridir. İçerisinde çeşitli kimyasal madde bulunduran ışkın otu birçok hastalığı tedavi etme özelliğine sahiptir. Alternatif tıp içerisinde de oldukça popüler olan bu ot özellikle zorlu hastalıkları tedavi etmek için tercih edilmektedir. Işkın otu her dönem kullanılan ve oldukça sevilen, insan sağlığına oldukça faydalı olan bu bitki ağır hastalıklar için sıklıkla tercih edilmektedir. Grip, nezle veya soğuk algınlığını gidermek için kullanılan bu bitki böbrek rahatsızlıklarını da geçirmektedir.

Kanser ve lösemi hastalığını tedavi etmek için kullanılan bu bitki insan vücudu içerisinde ki hücreleri onararak sürekli olarak yenilemektedir. Yüksek ateşi düşüren bu ot, uzman bir hekim kontrolü ile kullanılması gerekmektedir. Bağırsak, mide ve sindirim problemi yaşayan kişilerin rahatlamak için kullandığı bu ot, gaz söktürücü olarak da kullanılmaktadır. Işkın otu sindirim sistemini de destekleyen bir ot grubudur.

Mide asidini düzenleyen bu ot, özellikle yemek borusunda problem yaşayan kişilerin veya yemek borusu kanseri olmaya yatkın olan kişileri korumaktadır. Nefes alıp verme problemi olan kişiler ise rahatlıkla bu otu tercih edebilir özellikle astım, bronşit ve benzeri solunum yolu rahatsızlığı olan kişiler bu otu kolaylıkla kullanabilir. Cilt üzerinde bulunan lekelere ve sivilcelere son veren bu ot, mikrop öldürücü özelliği bulunmaktadır. Işkın otu kullanacak olan kişilerin uzman bir hekim tarafından muhakkak destek alması gerekmektedir.

Admin

Taglar: IşkınFaydaları

Şifalı Bitkiler - İlginizi çekebilecek başlıklar
Cibes Otu Faydaları

Cibes Otu Faydaları Nelerdir?

Hardal Otu Faydaları

Hardal Otu Faydaları Nelerdir?

Labada Otu Faydaları

Labada Otu Faydaları Faydaları

Adaçayı Faydaları

Ballıbabagillerden olan Adaçayı, Dişotu ve Meryemiye diye de tanınır. Akdeniz kıyılarının kır bitkisidir. Ülkemizde kışın sert geçmediği yörelerde, bahçelerde de tohumlardan üretilir. Hafif kireçli, kolay su geçiren, kuru

Altınbaşak Otu Faydaları

Bu bitki hendeklerde, orman kıyılarında, eğimli çayırlarda, ağaçları kesilmiş orman bölgelerinde yetişir. Tüylü ve altın sarısı çiçeklerle bezeli sapı 80 cm kadar yükselebilir. Çiçekleri Temmuzdan Ekim’e kadar toplanabilir.

Anason Otu (Çayı) Faydaları

Maydanoz türünde bir bitkidir. Beyaza çalan yaprakları, meyvesinde iki tane birbirine yapışık şifalı tohumlarının kendine özgü kokusu vardır.Sayfa Yorumları

Yorum Ekle

Mesaj / Bildirim Gönderin