İmparatorlar Kulübü Filmi (2002)


İmparatorlar Kulübü Filmi (2002)
Orjinal Adı: The Emperor’s Club

William Hundert, mesleğine aşık olan son derece idealist ve tutkulu bir profesördür. St. Benedict’s Akademi’de eğitmenlik yapan Hundert’ın sınıfına yeni okul döneminin açılmasıyla birlikte yeni öğrenciler gelmiştir. ’The Emperor’s Club’ isimli geleneksel sınıf yarışması için öğrencilerin son derece sıkı çalışması ve seçilen üç öğrenciden biri olması gerekmektedir. Ancak öğretmenin hayatı sınıfa ünlü bir politikacının oğlu olan Sedgewick Bell isimli öğrencinin gelmesiyle değişecektir.
Ethan Canin?in kısa öyküsü Palace Thief?den uyarlanan film, türün ’Ölü Ozanlar Derneği’ ve İyilik Bul, İyilik Yap gibi filmlerinin izinden gidiyor.

Admin

Taglar: İmparatorlarKulübüFilmi2002

Eğitim Üzerine Filmler - İlginizi çekebilecek başlıklar
Canım Öğretmenim Filmi (2011)

Montreal’de Cezayirli bir göçmen olan Bachir Lazhar, çok sevilen ve sınıfta gerçekleştirdiği intihar sonucu ölen bir ilkokul öğretmeninin yerine geçmek üzere çarçabuk işe alınmıştır.

3 Idiots / 3 Aptal Filmi (2009)

3 Idiots / 3 Aptal Filmi; 2009 yapımı Hindistan Bollywood filmidir. Film Hindistan’ın en iyi mühendislik okulundaki üç arkadaşın dostluklarını ve hayatını anlatırken eğitim sistemini eleştirmektedir.

İki Dil Bir Bavul Filmi (2008)

İki Dil Bir Bavul, 2008 yapımı film. Orhan Eskiköy ve Özgür Doğan’ın yönetmenliğini ve yapımcılığını üstlendiği film, bir Türk öğretmenin, Şanlıurfa’nın Siverek ilçesine bağlı Demirci köyündeki ilkokula atanmasını ve ora

Ölü Ozanlar Derneği Filmi (1989)

1959 yılında geçen film, John Keating (Robin Williams) adlı çok başarılı ve bir o kadar da farklı olan edebiyat öğretmeninin çok disiplinli bir erkek okulu olan Welton Academy’de (takma adı Hell-ton) öğretmenlik yapmaya geldiğinde başlaSayfa Yorumları

Yorum Ekle

Mesaj / Bildirim Gönderin