İlham Gelir, Devamına Var Mısın? - Enes Kutluca
Enes Kutluca konuşması dünyayı değiştirecek olan icadı olan Biopipe ve onun sosyal etkilerinden bahsediyor.

Enes Kutluca, 2011 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Çevre Mühendisliği bölümü 2. Sınıf öğrencisiyken kendi garajında Dünyanın ilk atık su arıtan borusu "biopipe" ı icat etti. 50 ‘den fazla ülkede patentlenen biopipe ile 2012 yılında JCI tarafından "Çevre Korumacılığı ve Ahlaki Öderlik" alanında Türkiye’nin en başarılı genci seçildi. Amerikan ve Türk yatırımcılar tarafından Türkiye’nin en başarılı genç iş adamı seçilen Enes Kutluca, IVLP programıyla Amerika’da eğitim aldı. 2014 yılında aldığı yatırımlarla İsviçre merkezli Biopipe Global AG şirketini kurdu. Kısa sürede büyüyen şirketine 2. ve 3. tur yatırımları alan Enes Kutluca 2016 yılında Dubai’de Biopipe DMCC’yi kurarak Mitsubishi’nin ana hissedarı olan Metito firmasıyla lisans ve kar ortaklığı anlaşması imzalamıştır.
Admin

25 Nisan - Tarihte bugün neler oldu? (Tüm Liste)

Hayatınıza Dokunacak Videolar

 1. Çocukluğun Hapishanesidir Yetişkinlik - Ayşe Şule Bilgiç

  Ezberleri bozmanın dünyayı daha iyi bir yer haline getirdiğine inanan Ayşe Şule Bilgiç, yıllar süren benim amacım ne, ben ne yapmak istiyorum sorusunun cevabını Pepee’de bulur. TEDxIstanbul

 2. İlham Gelir, Devamına Var Mısın? - Enes Kutluca

  Enes Kutluca, 2011 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Çevre Mühendisliği bölümü 2. Sınıf öğrencisiyken kendi garajında Dünyanın ilk atık su arıtan borusu "biopipe" ı icat etti.

 3. Liderlik ve Shakespeare - Alper Almelek

  Alper Almelek 1971’de İstanbul’da doğmuş, University of Southern Maine ve Sonoma State University’de Siyasal Bilimler ve Müzik eğitimi görmüştür.

 4. Muammer Yılmaz - Mükemmelsiniz!

  TEDxİstanbul Konuşması: Dünyaya gülümseyen meraklı bir maceracı. Yaptığı dört yüzden fazla gezi, ziyaret ettiği altmış ikiden fazla ülke ile Muammer insanlığa inancı olan bir dünya gezgini.

 5. Geveze - Herşey Güzel Olacak

  TEDxİstanbul Konuşması: İstanbul Üniversitesi’ni bitirdikten sonra uzun yıllar turizm sektöründe rehber olarak çalıştı. 1991 yılında başladığı radyo kariyerinde sırasıyla Klas FM, Energy FM, Number One FM, Kiss FM, Power FM‘de yay


» Tümünü Listele

Mesaj / Bildirim GönderinFacebook Yorumlar