Güzel ve Çirkin Masalı


Güzel ve Çirkin Masalı
oğuk bir kış fırtınalı gece bir prens kaleye çirkin eski dilenci kadını bombus. Gecenin koruma prens sorar, ama ödeme olarak sunduğu tek şey bir gül olduğunu. Bencil ve kalpsiz prens sanıyor beri hayır diyor o kadar iğrenç olduğunu. Yaşlı kadın onu uyarır ve güzellik iç ziyade dış olduğunu söylüyor. Prens tekrar ona o güçlü bir büyücü olduğunu ortaya koymaktadır koruma vermeyi reddediyor ve korkunç canavar haline bencil prens dönüştüren zaman Prince, ev şeyler kullarına, ve karanlık, yasaklı sitenin kale, (onun kötülük ve nefret yansıtan) görünüşe göre yargılamak değil öğrenmelidir. trol kadının son petal düşer gül önce Canavar başka bir kişiye sevgi ve onu onu geri aşk olsun öğrenebilirsiniz eğer büyü sadece başka türlü o sonsuza kadar bir canavar kalmaya mahkumdur, kaldırılabilir.

Yıllar geçtikçe kasvetli kale Beast gizleme gitmek ve hiç kimse böyle bir iğrenç canavar sevmek mümkün olacak giderek inanmaktadır.

Başlığında "Güzellik" Belle adında bir genç, güzel bir kız. O o kitap okumanın bu kadar düşkün olduğu için biraz garip olarak kabul edilir, ancak kaba ve kibirli Gaston tarafından kur gereken Provence, küçük bir köyde, babasıyla Maurice ile yaşıyor. O evlilik teklif, o kibarca ama sıkıca diyor.

Belle babası Maurice orijinal mucit. Onun buluşu satmak için pazara giderken o kurtlar tarafından zulüm gördü ve atından atılan ederken ormanda kaybolan sürmek. O ormanda körü körüne kaçar ve o yavaşça girer karanlık kale, soğuk ve yorgun yanılmak. Canavar ona kale kalmak keşfeder, o bir zindan onu kilitler.

Babasının atı geri binici olmadan gelip ona bakmak için dışarı baş zaman belle üzgün alır. Atın yardımıyla Beast kale babasını bulur ve babasını kurtarmak için Beast esir olarak onun yerini almaya sunuyor. Belle büyüyü bozmak olabilir anlar Beast, onunla birlikte gider. O mest gül tutan batı kanadında, dışında kalede her yerde onu izin verir. Belle ihtiyacı varsa bir şey onun üzerine kulu kadar uyuyor. büyülü ev eşyaları Lumiere, saat ve ev kafasını Cogsworth, Bayan çaydanlık şamdan. Potts ve oğlu Chip Belle sıcak çay fincanı karşılama, onu eğlendirmek ve fantastik bir Fransız akşam yemeği sunmaktadır.

Köyde Belle onun saçma evlilik teklifini reddetti Gaston sonra köylüleri teşvik eder. Sonra Maurice acele ve Beast Belle kurtarmak için yardım ister. Kimse onu inanıyor, ama onlar o deli olduğunu düşünüyorum ve Gaston o akıl hastanesinde babasını almaya tehdit ederek onunla evlenmek Belle zorlayabilir anlar. Maurice Gaston planını bilmeden, Belle aramak için yola çıkar.

Kale huzursuz ve keşif için bir doyumsuz iştahı vardır Belle yasak West Wing içine sızar. Orada o yıpranmış mobilya, kırık aynalar, bir garip tanıdık mavi gözlü bir adam ve büyülü gül kesilmiş portre bulur. Canavar ona gelir ve öfkeli olur. O kale kaçar ve öfkeli kurt bir kaz sürüsü karşılar. Son dakikada, Beast ve kurt uzak sürücüler. Minnettar Belle hayatını kurtarmak için teşekkür olarak onun yaraları dikkat çekmek için kaleye geri döner. Canavar yumuşatmak ve onun için bir şeyler yapmak istiyorum başlar. Lumières o belle kitaplar ile bir bütün oda verir yardım ile, o çok memnun olur. Zamanla, iki arkadaş. Ev şeyler mutluyuz ve Belle Beast aşık ve onları tekrar insanlara dönüşmesi olsun umuyoruz. Onların ilişkisi şık bir akşam yemeği ve dans zirveye ulaşır.

O babasını görebilirsiniz eğer belle sorar, ve sihirli bir aynaya, o Maurice hasta ve ormanda kaybolan görür. Belle ile aşık ve bu onun için ne kadar önemli olduğunu anlıyor olan Beast, onu da gitmesine izin ona büyük üzüntü getiriyor olsa da, babasını kurtarmak için gidelim. Hane şeyler bevikna haline, ancak küçük çip Belle takip etmek uzakta fişleri.

Belle Maurice bulur ve geri bir kalabalık akıl hastanesine onu getirmek için toplanmıştı köye götürür. Gaston onu evlenmek kabul ederse ona yardım etmek sunuyor, ama hâlâ reddediyor. Gaston dahil kalabalığın kendisi bazı uzak onu almak için hazırlanırken bir canavar hakkında saçma ve başıboş konuşmak Maurice suçluyor. Canavarın varlığı hakkında babasının iddiaları kanıtlamak için gerçek Belle sihirli ayna ve Beast bir resmini gösterir olduğunu. Onlar Canavar gerçek ama Belle o çok nazik olduğunu açıklamaya çalışır anladıkları zaman köylüler korkuyorlar ve onun arkadaşı olduğunu. Gaston tehlikeli ve onlar Beast kale fırtına ve öldürmek için bir araya iddia ederek onları kenarları. Canavar Gaston kendi bodrum onları kilitler uyarı gelen Belle ve Maurice önlemek için.

Canavar kale büyülü şeyler Gaston tarafından kalabalık liderliğindeki görünüyor zaman kale savunmak için hızla kendilerini hazırlamak bir dövme koç ile onlara karşı yürüyen gel. Köylüler kale kapıları açtığınızda bir şiddetli bir savaş patlak verdi. büyülü nesneler saldıran ve Beast yatak odası kadar gider ve onun arkasında bir ok vurur Gaston hariç tüm köylüler uzak kovalıyor. O acımasızca o karşı savaşmak için Beast çağırır kale çatı çıkıntıya onu zorlayarak, Beast saldıran, ama onların keder ve Canavar yaşamak ve mücadele durdurmak için iradesini kaybetmiştir umutsuzluk devam ediyor. Gaston çıkıntıya bir kaya kulübü alır ve onu öldürmeye hazırız. Belle and Maurice kaleye bodrum ve aceleyle kaçmayı başardı. Beast Belle kendisine iade ettiğini gördüğünde, o ve Gaston fırtına sırasında kalenin çatı arasında bir öfkeli savaş için geri mücadele gücü döndü, ve. Canavar daha fazla zarar ama sonunda Gaston hayatı için dua disarm. Canavar o Gaston ama onu bırakmak emir tutumlu, başkasının hayatını alamaz gerçekleştirmektedir. Belle balkonda kadar atlar ve Beast ona ulaşmak için orada bir gülümseme ile tırmanıyor. O nazikçe saçlarını okşuyor ve o o geri geldi ne kadar mutlu gösteriyor. Gaston arka Beast saplar, ancak böylece onun dengesini kaybeder ve derin uçuruma aşağı yüksek tavan düşecek.

Belle o kötü her şeyin iyi olacağını canavarı yaralı sakinleştirmeye çalışır, ama o ağır yaralı olduğunu bilir. Sadece o fısıltılar ölecek şu anda o son yaprağı gül düşer hemen önce, onu seviyor ki ağlıyor Belle boğulmuş. Onun piercing mavi gözleri dışında güzel ama tanınmaz - Canavar geri onun insan formuna dönüştürülür. Belle ve laneti öpüşme prens kırıldığında, kale yine güzel olur ve büyülü şeyler insanları dönecektir.

son sahne Maurice de dahil olmak üzere ve kale şimdi insan görevlileri birçok misafir bakan balo salonunda Belle ve Prens gibi mutlu dans gösterir. Herkes mutlu ve sonsuza dek mutlu yaşamak. Chip, ancak, endişeli ve o Bayan Potts ve Maurice iyi gülmek neden dolapta uyumaya varsa annesini sorar.

Güzel ve Çirkin Masalı Video


Admin

Taglar: GüzelÇirkinMasalı

Masal ve Hikayeler - İlginizi çekebilecek başlıklar
Bremen Mızıkacıları Masalı

Sahiplerinin kendilerine olan kötü tutumundan dolayı evden kaçan bir eşek, bir köpek, bir kedi ve bir horozun Bremen’e gidip orada müzisyenlik yapma düşleri ana temadır.

Kırmızı Başlıklı Kız Masalı

Kırmızı başlıklı (ya da pelerin ve kukuleta) bir giysi giyen küçük kızı annesi, yiyecek vermesi için hasta büyükannesinin ormandaki kulübesine gönderir.

Külkedisi Sindirella Masalı

Bilinen en eski Külkedisi öyküsü, 9. yüzyıldan kalma bir Çin masalıdır. Avrupa Edebiyatı’nda ise Külkedisi’ni işleyen en tanınmış yapıtlardan biri Charles Perrault’un Contes de ma mère l’oye adlı kitabında yer alan Cendrillon’

Alice Harikalar Diyarında Masalı

Alis Harikalar Diyarında, dünya çocuk edebiyatının en tanınmış klasiklerinden birisi olarak kabul edilir. Ancak yalnızca çocuklara değil, yetişkinlere de hitap eden fantezi, roman, oyun ya da epik şiir olarak de değerlendirilmiştir.

Hansel ve Gretel Masalı

Hansel ve Gretel, fakir bir oduncunun çocuklarıdır. Oduncunun karısı (bazen çocukların annesi, bazen de üvey annesi olarak anlatılır) aç kalmaktan korktuğu için eşini çocukları ormana götürüp bırakmaya razı eder.

Küçük Deniz Kızı Masalı

ir zamanlar altı güzel kızı olan bir kral varmış. Ama bu kral insanların kralı değilmiş. Ülkesi dalgaların altında balıkların değerli taşlar gibi parıldadığı bir ülkeymiş.Sayfa Yorumları

Yorum Ekle

Mesaj / Bildirim Gönderin