Tohum Otizm Vakfı’na Anlamlı Destek


Tohum Otizm Vakfı’na Anlamlı Destek
Otizme farkındalık yaratabilmek ve otizmlilerin eğitimlerine destek olabilmek amacıyla bir proje gerçekleştirildi. Karagümrük Spor Kulübü’nün ana sponsoru Unico Sigorta, formanın şort kısmındaki logo konumlandırma hakkını Tohum Otizm Vakfı’na devretti. 21 Ekim’de Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynanan maçın bilet satışından elde edilen gelirin tümü, kulüp tarafından Tohum Otizm Vakfı’na bağışlandı.

Maç öncesi gerçekleştirilen basın toplantısına Unico Sigorta CEO’su Cenk Tabakoğlu, Karagümrük Spor Kulübü Genel Müdürü Cenk Özeker ve Tohum Otizm Vakfı Genel Müdürü Betül Selcen Özer katıldı. Unico Sigorta CEO’su Cenk Tabakoğlu, “Yakın zamanda imzaladığımız anlaşmayla Karagümrük Spor Kulübü’nün yöneticileriyle birlikte, otizmde farkındalık yaratmak ve otizmli çocukların eğitimleri için bir fon oluşturabilmek adına, Tohum Otizm Vakfı’yla bir sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirmeye karar verdik. Maçtan elde edilen gelirin yanı sıra 21 Ekim itibariyle dijital kanallarımızda düzenlenen her police doğrultusunda, vakıfa 5 TL’lik bağış yapıldı. Otizmin farkındayız, onların yanındayız” dedi.


‘DÜNYADA HER 68 ÇOCUKTAN BİRİ OTİZM RİSKİYLE DÜNYAYA GELİYOR’
Karagümrük Spor Kulübü Genel Müdürü Cenk Özeker ise, otizmli çocukların eğitim ve yaşam standartlarına katkıda bulunabilmek amacıyla bu işbirliğine başlamaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

Tohum Otizm Vakfı Genel Müdürü Betül Selcen Özer ise, şöyle konuştu:
“Bugün dünyada her 68 çocuktan biri otizm riskiyle doğuyor ve bu rakam her yıl artıyor. Doğuştan gelen ve yaşamın ilk üç yılında fark edilen gelişimsel bir farklılık olan otizme, farkındalık yaratabilmek ve otizmli çocukların eğitime kavuşmaları adına Karagümrük Spor ve Unico Sigorta güçlerini birleştirerek Tohum Otizm Vakfı için çok kıymetli bir iş birliğine imza attı. Karagümrük Spor’un Ana Sponsoru olan Unico Sigorta, formanın şort kısmındaki logo kullanma hakkını Tohum Otizm Vakfı’na devretti ve iş birliğinin bu kıymetli sosyal sorumluluk projesine dönüştüğü ilk maç geliri Karagümrük Spor tarafından Tohum Otizm Vakfı’na bağışlandı. ‘Otizmin Farkındayız, Onların Yanındayız’ diyerek yanımızda yer alan Karagümrük Spor ve Unico Sigorta’ya yürekten teşekkür ediyoruz.”

Admin

Taglar: TohumOtizmVakfı’naAnlamlıDestekSayfa Yorumları

Yorum Ekle

Mesaj / Bildirim Gönderin